MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi ben kadran hatası diye bişey duymustum yani soyle kilometre atıyorum 200 u gosterirken biz aslında 185 190'la gidiyormusuz 10 15 km fazla gosterirmiş boyle bisey varmıdır gercekten ?

excoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
var tek doğru sonuç isityorsan; navigasyon cihazının hızına bakacaksın... örn benim eski vectra c de 235 yaptım diye sevinirken gerçek hızım navide 220 idi :D

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi ben kadran hatası diye bişey duymustum yani soyle kilometre atıyorum 200 u gosterirken biz aslında 185 190'la gidiyormusuz 10 15 km fazla gosterirmiş boyle bisey varmıdır gercekten ?
Öyle bir şey duymadım kadran bozulabilir ama sen 100 hız sınırı olduğu yerden 115 le geçtiğin zaman ceza gelmez ( Senin dediğine göre )

Ama mesela sen bir kamyonu 100 ile sollarken başa baş gittiğinizde kamyonun ibre 80-90 olur , Lastik tabanları çok fark ediyor ..

orkhun

Bilgi Girilmemiş
bizim rs ler fabrıkaya gore daha iyi en azından clıolar oyle 7,1 diyor ama biz altı kusurlerde goruyoruz sehir ıcı de 11 ltre yakar diyor gercı gecen denemem de 8.5 lara kadar cektım

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

onu bende duydum... bildiğim kadarıyla amaç, insanlar hızlı gittiklerini sansınlar ama aslında biraz daha yavaş gitsinler ki, kazaların bir nebze önüne geçilsin. diye biliyorum.
mesela bizim arabalarda, araba çalışmıyorken kadran tam sıfır da durmuyor,5-10km arası bir yerde duruyor. r9.larda da böyle bu...

Murat Odabasi

Murat ODABAŞI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim bildigim fabrikaların vermiş olduğu 0-100 Km değerleri; Labratuar ortamında, arabanın benzin deposu %50 dolu ve 75 Kg mi geçmeyen profesyonel sürücü ile yapılabilicek en düşük değer diye biliyorum,

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu 0-100 konusu her zaman sıkıntı oluşturmuştur.. buradaki testlerde fabrikalar düşük olarak göstermiş görünüyor bizim sahilde yapmış oldugumuz testlerde (tabiki kronometre ile amatörce yapılan ölçümlerde) gidişli dönüşlü olmak üzere test yapılıp ortalaması alındıgında dahi fabrika verisinden daha düşük değer elde ediyoruz..

Clio symbol 1.5dci 65hp için fabrika verisi 15.0 saniye idi.. orjinali ile gidiş dönüşün ortalamasını aldıgımda 13.1 gibi bir değer çıkıyordu ( videoyu movie maker da izleyip saliselerle takip ederek tam değeri görüyordum)