Fitillerin içine serum hortumu koymak ?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli

hknylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben tıkırtı yapan bagaj kapağında serum lastiğine benzer lastik malzeme kullandım. Fitilcilerde satılıyor, çok memnun kaldım fiyatıda gayet uygun..

ilhan78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

ilhan78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bu fitil içine serum olayını bende uygulayacağım fakat serumun metresi 15 lira biraz pahalı mâl oluyor. Serum yerine silikonlu (yumuşak) akvaryum hava hortumu kullansak verimli sonuç alabilirmisiniz. Serumla yaklaşık bütün fitillere geçirsek 350 tl yi geçiyor hava hortumu ile 20 tl ye geliyor. Ford un forum sayfalarında kullananlar varmış.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Kullanabilirsiniz.Ancak akvaryum hava hortumu serum hortumuna göre daha cabuk sertleşir.Sık değişirse sıkıntı yaratmaz.

ilhan78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kullanabilirsiniz.Ancak akvaryum hava hortumu serum hortumuna göre daha cabuk sertleşir.Sık değişirse sıkıntı yaratmaz.

Hava hortumlarının da silikonlu yumuşak olanları mevcut onlardan düşünüyorum. Ve uygulamadan hortumu makina yağının içine sokmayı veya silikon spreysıkmayı düşünüyorum.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Hava hortumlarının da silikonlu yumuşak olanları mevcut onlardan düşünüyorum. Ve uygulamadan hortumu makina yağının içine sokmayı veya silikon spreysıkmayı düşünüyorum.

Mutlaka faydası olacaktır.Yağ yerine ben silikon spreyi tavsiye ederim. Yağ fitillerinizi bozabilir.Her ikiside petrol türevi. 25 yıldır bu akvaryum hava hortumlarını akvaryum hobim olduğundan kullanırım. 1 sene kadar sonra hepsi sertleşiyor.Dediğim gibi sık sık değiştirirseniz sıkıntı yaşamazsınız.İnce çaplı kauçuk benzin hortumlarını tavsiye ederim.Daha uzun süre elastikiyet sağlarlar.

ilhan78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mutlaka faydası olacaktır.Yağ yerine ben silikon spreyi tavsiye ederim. Yağ fitillerinizi bozabilir.Her ikiside petrol türevi. 25 yıldır bu akvaryum hava hortumlarını akvaryum hobim olduğundan kullanırım. 1 sene kadar sonra hepsi sertleşiyor.Dediğim gibi sık sık değiştirirseniz sıkıntı yaşamazsınız.İnce çaplı kauçuk benzin hortumlarını tavsiye ederim.Daha uzun süre elastikiyet sağlarlar.

O İnce çaplı kauçuk benzin hortumlarını nereden bulabiliriz?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Sanayi sitelerinde kauçukçularda bulabilirsiniz.

hknylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fitilcilerde yuvarlak içi boş kauçuk malzeme satılıyor fitilin içine sallamak için.