Fiyat listesi

komutan 75

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bugün ilk bakıma için gittiğimde yeni zamlı fiat lar açıklanmış.ben hayrete düştüm.25 kasım 2016 yılında aldığım icon 1.5 110 bg aracımı 91.540 tl mal etmiştim.buğün fiat ı 135.900 TL olmuş yine aralıkta yüzde 4 zam gelecek alacak arkadaşlara kolay gelsin .selam:asabi:asabi:asabi

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Son 2 zamdan önce (son 10 gün içinde 2 kere zam yedi) Icon Sedan dci edc opakı bayi 124.000TL ye kadar bırakıyordu. Son 10 gün içinde 2 kere zamla listede 3.000TL artış oldu. Buna göre tahminim şu an bayi satışı 127.000TL civarı olmalı. Öte yandan 2. el fiyatlar çok uygun, çok fark var sıfırla arasında. Bir kaç bin km için sıfır almak pek mantıklı değil bence. Aldığın an kafadan 20.000TL gibi zarar yazıyor.

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nisan 2016 tarihinde ilk çıktığında Megane 4 1.5 dci edc icon bütün opsiyonları ile liste fiyatı 99.500 Tl. idi.
o tarihte 94.500'e aldığım megane 4 hb icon aracın (Elektrikli Açılır Panoramik Cam Tavan hariç) şu anda liste fiyatı opsiyonlarla birlikte 136.050 Tl.
Neredeyse %50 ye yakın bir artış söz konusu. Gelirim (sabit gelirliler için söylüyorum) bu kadar artmış mı? Tabi ki hayır.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim anlam veremediğim nokta, ne vergi artışını nede euro artışını baz alsanızda bu toplamda %50 fiyat artışı talep eden Renaultu haklı çıkarmıyor neyin nesidir 1 senede %50 artışın açıklaması merak ettim?

daha geçen hafta sıfır 2017 Passat 1.4 tsi dsg trendline,metalik boya + optik paket'e 124,600tl fiyat aldım kimse kusura bakmasın ama aradaki 12bin tlyi benzin farkına sayar şanzımanı daha iyi, motoru 10 kat seri, kasası ve sınıfı 3 gömlek üstün passatı alır geçerim.

muhtemelen yarında sıfır aldığım fiyata yakın satarım, bugün megane 4ü 136bin tlye alcazda kaça satcaz? mais aklını yemiş olsa gerek.

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nisan 2016 tarihinde ilk çıktığında Megane 4 1.5 dci edc icon bütün opsiyonları ile liste fiyatı 99.500 Tl. idi.
o tarihte 94.500'e aldığım megane 4 hb icon aracın (Elektrikli Açılır Panoramik Cam Tavan hariç) şu anda liste fiyatı opsiyonlarla birlikte 136.050 Tl.
Neredeyse %50 ye yakın bir artış söz konusu. Gelirim (sabit gelirliler için söylüyorum) bu kadar artmış mı? Tabi ki hayır.

Ne mümkün dostum, sorsan enflasyon %10 derler. Ben de geçen sene ÖTV artışından kısa süre önce 2016 Touch dci edc hb sıfır almıştım. Üzerine kaput kaplaması filan yuvarlak 79-80 bin gibi malolmuştu. 1.5 ay kadar önce yani 1 sene bile olmadan 8.500km de 86 bine sattım. Icon dci edc sedanlara niyetlendim. O gün için bayi baz donanıma son 124 bin gibi bir rakam istedi. 2.el piyasaya baktım 5-10 bin km arabalar 100-105 arası gidiyor. Tabi sıfırdan vazgeçtim ve bir kaç araba bakıp içlerinden 2017 8.000km de pırıl pırıl arabayı 103 bine aldım. Üstünde bir poşetleri eksik. Ne diye 20 bin fark vereyim 8.000km için? Bu artışlar böyle devam ederse sanırım seneye bu zamanlar en az 115-120 bandında satarım. Zaten çok km yapmıyorum. Ben aldıktan sonra liste fiyatı sanırım daha şimdiden 3 kere zam yedi. Demek adamlarda satış sıkıntısı yok ki bu kadar rahat yüklü zamları bindiriyorlar diyorum.

Son düzenleme:

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim anlam veremediğim nokta, ne vergi artışını nede euro artışını baz alsanızda bu toplamda %50 fiyat artışı talep eden Renaultu haklı çıkarmıyor neyin nesidir 1 senede %50 artışın açıklaması merak ettim?

daha geçen hafta sıfır 2017 Passat 1.4 tsi dsg trendline,metalik boya + optik paket'e 124,600tl fiyat aldım kimse kusura bakmasın ama aradaki 12bin tlyi benzin farkına sayar şanzımanı daha iyi, motoru 10 kat seri, kasası ve sınıfı 3 gömlek üstün passatı alır geçerim.

muhtemelen yarında sıfır aldığım fiyata yakın satarım, bugün megane 4ü 136bin tlye alcazda kaça satcaz? mais aklını yemiş olsa gerek.

Hocam aslında fiyat artışı konusunda haklısınız, ancak bu Renault veya başka marka meselesi değil, genel bir saçmalık var bana göre.
Ben Renault un liste fiyatlarından yola çıktım, ayrıca sizin bahsettiğiniz passat1.4 trendline dsg baz liste fiyatı şu anda 137.600.Tl kendi resmi sitesinde metalik boya optik paket falan 3.000. üzerine koy passatın liste fiyatı olur sana 140.000. Tl. ben geçen sene passat için de bakmıştım, şu anda hatırlamıyorum ama geçmiş mesajlarımda var fiyat konusu, şimdi dönüp araştırıp bakacağım passat için ne fiyat almışım, geçen sene liste fiyatı neymiş şimdi ne olmuş.
Burada markadan ziyade bizim kaybımızdan bahsetmek istemiştim.

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Şimdi eski mesajlarımı kontrol ettim ve evet arabayı aldığım tarihte Passat 1.6 TDI 120 PS DSG Highline için 142.500,00 TL fiyat almışım metalik boya farkı dahil. Şimdi aynı aracın kendi resmi sitesindeki fiyat listesinde satış fiyatı 199.600 Tl + metalik boya farkı ilave 920 Tl, cam tavan 2.130 Tl. demek ki o da aşağı yukarı aynı artmış.

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir de artık bu klasikleşmiş Alman arabası sevdasından/hayranlığından kurtulmak lazım bence. Bugün Fransız, Japon, G.Kore, vb.. otomotiv sektöründe büyük gelişmeler kaydettiler ve ediyorlar. Mercedes-Benz bazı serilerinde bildiğiniz gibi Renault'nun dci motorunu kullanıyorsa bir bildiği vardır. Otomotiv endüstrisi tarihinin en eski ve en prestijli markalarından birisi olan bir firma (Mercedes-Benz) itibarını/güvenini riske atmaz/atamaz. Otomatik şanzıman deseniz (EDC) Alman Getrag marka çift kavramalı şanzımanlardır ve bildiğiniz gibi bir çok ünlü ve lüks marka aynı fabrikanın ürününü takıyor. Ha sorun olmaz mı olur elbette. Sonuçta milyonlarca adet satılıyor, hiç sorun olmaması mümkün değil. Markaların satış miktarına göre arıza adedi değişiyor sadece, ancak oran aynıdır emin olun. Çok bariz kullanıcı hatası dışındaki sorunlar da genelde müşteri memnuniyeti vb. gibi yollarla müşteri mağdur edilmeden gideriliyor. Hatta pek çok başka parçalarda bile. İç/dış donanım olarak çok zengin araçlar sunuyorlar. Ayrıca Renault'nun F1 teknolojisi gibi bir deneyimi de var ve araçların teknik tasarımında bunlardan da faydalanıyor. Bu ciddi bir ayrıcalıktır. Euro Ncap gibi uluslararası güvenlik testlerinde tam başarıyı yakalamak için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan bir firma, bu çok büyük artı. Üstelik ülkemizde dev bir yatırımı olan bir marka ve gerek istihdam, gerek yan sanayi, gerek vergi geliri vb. gibi ülkemize katma değer yaratan bir firma. Servis ağı en geniş ve uygun fiyatlı olan firmalardan biri. Artık o eski Renault 12 Toros devri kalmadı dostlar, şu ön yargılardan kurtulalım artık derim.
Passat malum Talisman'ın rakibi. Ben D sınıfı bir araç alacak olsaydım ve ikisi arasında bir tercih kullansaydım sırf Talisman'ın modern tasarımı ve çizgileri bile tercihimi Talisman'dan yana kullanmama yeterdi. (Tabi 2. el ;) Yukarıda saydığım diğer artılar da cabası.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi eski mesajlarımı kontrol ettim ve evet arabayı aldığım tarihte Passat 1.6 TDI 120 PS DSG Highline için 142.500,00 TL fiyat almışım metalik boya farkı dahil. Şimdi aynı aracın kendi resmi sitesindeki fiyat listesinde satış fiyatı 199.600 Tl + metalik boya farkı ilave 920 Tl, cam tavan 2.130 Tl. demek ki o da aşağı yukarı aynı artmış.

Hocam tesaduf oyle bir aractan bahseditoruzki bizde 3 ttane var sirketde diger konulardada zaman zaman bahsetmistim hatta.

2016 aralik ayinda kampanyali alis fiyatimiz tanidik vs soktugumuz halde 151300tl.

Su anki kampanyalo fiyati 190civari masaya oturmamizla 20dk icinde 184600tl fiyat aldik daha bugun araclarin ikiside highline 1.6 tdi dsg.

Ozetle yuzde 50 degilde yuzde 20 25 civari bir artis soz konusu gercek alima gectiginizdeki kagit uzerinde bile bu artis yuzde ancak 30 eder.

Ayni sekilde clio 4 mesela 2016 satis fiyati 73000tlydi sanirsam su andada 97500tl yani yuzde 35 civari oysa megane 4 yuzde 50 artmis ustelik yerli uretim mais cikisli oldugu halde vede uyguna arac almayi hedefleyen kitleye hitap ettigi halde.

Yanlis anlamayin ama bence ucmuslar

ercan_kocak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam tesaduf oyle bir aractan bahseditoruzki bizde 3 ttane var sirketde diger konulardada zaman zaman bahsetmistim hatta.

2016 aralik ayinda kampanyali alis fiyatimiz tanidik vs soktugumuz halde 151300tl.

Su anki kampanyalo fiyati 190civari masaya oturmamizla 20dk icinde 184600tl fiyat aldik daha bugun araclarin ikiside highline 1.6 tdi dsg.

Ozetle yuzde 50 degilde yuzde 20 25 civari bir artis soz konusu gercek alima gectiginizdeki kagit uzerinde bile bu artis yuzde ancak 30 eder.

Ayni sekilde clio 4 mesela 2016 satis fiyati 73000tlydi sanirsam su andada 97500tl yani yuzde 35 civari oysa megane 4 yuzde 50 artmis ustelik yerli uretim mais cikisli oldugu halde vede uyguna arac almayi hedefleyen kitleye hitap ettigi halde.

Yanlis anlamayin ama bence ucmuslar

Hocam aslında aynı şeyleri söylüyoruz hemen hemen, ben her ikisinde de liste fiyatlarından yola çıkarak bir değerlendirme yapmaya çalıştım, maksadım o şöyledir bu böyledir demekten ziyade gerçekte bizim gelir düzeyimizin aldığımız veya almayı düşündüğümüz mal ve ürünler ile aynı düzeyde artmadığına işaret etmekti.
Haklısınız hepsi birlikte uçuyorlar.
Hemen hemen her firma filo veya birden fazla araç alımında akıl almaz indirimler yapabiliyor, burada şöyle bir gerçek var ki bireysel olarak gittiğinizde o indirimli fiyatları duymayı hayal bile edemiyorsunuz. Maalesef ülkemizde durum bu. İstisnai durumlar gerçeği değiştirmiyor ama, örneğin oyak üyesi olarak oyak kampanyasından araç aldığınız zaman aynı şekilde çok cazip olarak Renault marka araca sahip olabiliyorsunuz.