flash s motor sıcakken çalışmıyor ?

uğurbahçeli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar değerli arkadaşlar forum da yeniyim eğer yanlış bir yere konu açtıysam kusura bakmayın. yaklaşık 1 yıldır kullanmakta olduğum flash s aracımla son zamanlarda garip bir sorun yaşamaya başladım aracın motoru soğukken örneğin sabahları tek marşta çalışıyor bir sıkıntı yok ama motor sıcakken arac çalışmıyor marş basıyor ama sanki gaz gelmiyormuş gibi çalışmıyor benzine alınca bi sıkıntı yok çalışıyor daha net özetlemek gerekirse aksam eve dönerken yolda durup markete girdim diyelim isimi bitirip geliyorum arabayi calistiricam mars basiyor ama araba calismiyor benzine aliyorum biraz nazlida olsa calisiyor sonra eve donuyorum sabah calistiryorum soguk motor ve tek marsta calisiyor boyle bi durum ilk defa basima geldi biraz uzun oldu ama kusura bakmayin zaman ayiran herkeze tesekkur ederim

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Yanılmıyorsam marş dinamosu gidici......

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Devirdaim tıkalı gibi geldi bana benzinde Nazlı çalışıyor gazda çalışmıyor demişsiniz, gaz mixerine dokunun sıcak mı bakalım. Sıcaksa bağlantıları ters bağlı olabilir.

uğurbahçeli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Devirdaim tıkalı gibi geldi bana benzinde Nazlı çalışıyor gazda çalışmıyor demişsiniz, gaz mixerine dokunun sıcak mı bakalım. Sıcaksa bağlantıları ters bağlı olabilir.

Gaz beyni sicak devir daim calisiyor ki 1 ay kadar once devir daim yenilendi ayrica benzinde nazlanmasinin sebebi benzin gec geliyor pompalamak gerekiyor onu kastetmistim zaman ayirdiginiz icin tesekkurler

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok nazlıymış buda :D