Flash'a Kısa şanzıman

emo16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar Flashım'ın şanzıman oranları çok uzun biraz kısaltarak daha atik bir hale getirmek istiyorum fairway şanzımanı düşünüyorum veya broadway ama broadwayin çok kısa kalacagını sanıyorum daha önceden böyle bir işlem yapan arkadaşlar varsa bilgi verirse çok sevinirim teşekkürler.

Son düzenleme:

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Flash ınızda bir problem yoksa uzun şanzumanda olsa hiç bir şekilde performans olarak zayıf hissettirmemesi lazım.
Öncelikle aracınızdaki problemi çözün.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Hiç tavsiye etmem karakteristik olarak çok güzel bir şanzıman+güç+zaman dengesi vardır bence oynamayın elbette bir arızası yoksa........

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Kullandığım araçlar arasında en güzel şanzıman oranı Flash da. Araba 3000 devirde 130 km hızla gidiyor. Şimdiki atmosferik motora sahip olan sıfır araçlarda bile bu oran yok. Sıfır araba alıyosun 3000 devirde 110 la gidiyo :).. Yerinizde olsam hiç dokunmam. Çünkü flashın 1-2-3 dişlisi kalkışlar için gayet yeterli seviyede.

emo16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımda bir problem yok sadece ara hızlanmalar daha atik olsun diye dşünüyorum
Flash ınızda bir problem yoksa uzun şanzumanda olsa hiç bir şekilde performans olarak zayıf hissettirmemesi lazım.
Öncelikle aracınızdaki problemi çözün.

emo16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet levent bey dişli oranları çok güzel uzun fakat 3.vitesten sonra araç duvar oluyor bu açığı kapatmak için kısa şanzıman koymak istiyorum :)
Kullandığım araçlar arasında en güzel şanzıman oranı Flash da. Araba 3000 devirde 130 km hızla gidiyor. Şimdiki atmosferik motora sahip olan sıfır araçlarda bile bu oran yok. Sıfır araba alıyosun 3000 devirde 110 la gidiyo :).. Yerinizde olsam hiç dokunmam. Çünkü flashın 1-2-3 dişlisi kalkışlar için gayet yeterli seviyede.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
evet levent bey dişli oranları çok güzel uzun fakat 3.vitesten sonra araç duvar oluyor bu açığı kapatmak için kısa şanzıman koymak istiyorum :)

Yakıt ekonomisi açısından elletmemenizi öneririm. Uzun yolda çok ekonomik hale geliyor. Zaten bu araçta 100 km hızdan sonrası tehlikeli 2,500 devirde sabit gidin ne güzel.

yasinşen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araç 1.7 flash txe 3000 dd 90.. 92 km hız yapıyor sorunu nedir çok da sesli sanki bir üst vites ister gibi