Fluance 1.5dci joy paket navigasyon sistemi

ALİ GÖK

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
touch pakete double ekranlı teyp uyuyormu. bir sürü var leş bir ürün almak istemiyorum reno nun orjinalinde kullandığı ürünün markasını bilen varmı ?

navigasyon-arka kamera ve dokunmatiği iyi olsun arayışım bunlar

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
touch pakete double ekranlı teyp uyuyormu. bir sürü var leş bir ürün almak istemiyorum reno nun orjinalinde kullandığı ürünün markasını bilen varmı ?

navigasyon-arka kamera ve dokunmatiği iyi olsun arayışım bunlar

İki gün önce navigasyonu taktırdım. Servis NECVOX marka kullanıyor. Stoklarda yok, ne zaman geleceği belli değil. Mahmutbey Cetas montaj dahil 2.450,00 tl fiyat verdi. Ekran, cd ve multimedya modülü, klima ve teyp etrafındaki çerçeve ile birlikte montaj dahil bu fiyat.

Öncelikle araçları joy donanım olanlar icin en büyük sıkıntı navigasyon ile gelen teyp kısmının alt kenarlarının oval olması. Arac üzerindeki teyp ise dikdörtgen. Dolayısı ile bu teyiplerin etrafını saran ve yukarıdan klima kumandalarının üzerine kadar çıkan plastik çıta her iki teyp icin farklı. Sadece bu parçaya servis 380,00 tl fiyat cekiyor. Cikmacilarda ne kadardır bilemiyorum. Bu parça olmadan sadece NECVOX değil diğerleri de uymuyor. Çünkü navigasyon ile gelen kontrol ünitesi joy donanıma uygun değil. Bununla beraber tesisat da uygun değil.

Yaptıgım işlemi anlatayım size. Necvox tan platinum seri fluence ( model yılına göre fark ediyor özellikle model yılını belirtin ) icin uyumlu navigasyon aldım. ( 1.750,00 ₺ ). Daha önce aracımda müzik sistemi icin tesisat olduğundan tesisat zaten değişmişti. Sagolsun sistemi yapan ustam Yen'i navigasyon cihazlarına uyacak şekilde takmıştı soketleri. Aldığım sistemde geri görüş kamera ( kamera olayına çok sevindim çünkü montaj alanı plaka aydınlatması üzerindeki plastik çıkartılarak kamera bu noktaya montaj yapılıyor ) navigasyon ( biraz yavaş çalışıyor ) tv ( ek anten ilave edileceği icin bu fonksiyonu bağlatmadım ) radyo, cd çalar, usb ( 2 giriş ) aux ve 3G internet bağlantısı portu ( vin modemler icin usb girişi ) daha bir sürü özellik varmış ama benim işime yarayacak olan navi ve geri görüş kamera kısmı. Her neyse montaj işlemi son derece zor. İnanılmaz bir kablo yığını Teyip haznesine doluyor ve üzerine teyp kısmını yerleştirmek çok çok zor. Daha önce tesisat bağladıktan sonra orijinal Teyip yerine oturtulurken de epey uğraşmıştık. Böyle bir durumla kasrsilasmamak için teyp döküldükten sonra klima kumandalarını havalandırma kanallarını ve torpidoyu sökerek içeride engel olacak ne kadar plastik varsa hepsini kestik. Ürün bu arada yerine birebir oturuyor. Arac gelince resimlerini eklerim. Orijinalden tek farklı r link olmaması. Çok önemli değil benim icin. Bu işlemleri hallettikten sonra kablolar sigar diye düşündüğümüz alana kablolar sığmadı ve epey uğraştık. İşlemler gittikten sonra çalışır durumda iki usb portu, Teyip altında yer alan obd ( araca yetkili servisin yazılım yüklediği dikdörtgen alan ) alanının altında yer alan küçük dikdörtgen alana birebir uyuyor. Radyo, navigasyon, geri görüş kamera, Bluetooth bağlantısı oldukça kullanışlı. Ve araca bakınca Harika bir görüntü oluştu. Alışkanlıktan hala küçük ekranlı Teyip yerine bakıyorum. Geri görüş kamerasının tesisatı da usta sagolsun stoplara uzanan tesisatın yolunu izleyerek arkaya kadar cekti.

Sonuç olarak joy donanımlı araca uygulanması çok zor uğraştırıcı, joy üzeri icin ( touch, touch plus, icon ) oldukça kolay sadece montaj neredeyse. Serviste sonradan takılan navigasyon necvox. Bu katlanabilir iki serisi var biri normal biri platinum. Aralarında 200,00 tl fiyat farkı var.

Sunu özellikle belirtmek isterim ki görüntü her ne kadar güzel olsa da ürüne ( navigasyon ekranına radyo vs ) yanı dokunmatik ekrana dokunabilmek pek kolay değil. Hatta çok zor. Sürüş pozisyonunda dokunma ihtimaliniz yok ileri kaykılarak dokunmanız gerekiyor. Bu arada necvox Renault servis tarafından kullanıldığı icin direksiyon kumandası da sorunsuz çalışıyor. Diğer taraftan ekrana dokunmayı sağlayacak bir küçük kalem ve uzaktan Kuman'da var. Uzaktan kumandayı hiç açmadım bile olaya direk Şahin algısı katıyor. Kalem oldukça kullanışlı ama kaleme rağmen ekrana ulaşabilmek zor.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu detaylı bir şekilde anlatan bir konu daha açacağım Arac gelince eski ve yeni resimleri de eklerim.

ALİ GÖK

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tansel bey merhaba,

detaylı anlatımınız için çok teşekkür ederim hem ben aydınlandım hemde konuya ihtiyacı olan arkadaşlar için çok faydalı bir paylaşım olacaktır elinize sağlık.

benim araç touch paket öyleyse işim bir nebze kolay olacak. servisin taktığını öğrenmekteki maksadım özellikle dokunmatiği vs belli bir standardın üstündedir diye düşünerekti. o sebebpe yüksek ihtimal necvox alırım bende.

bu teybin içeri girip çıkanı yok değilmi ekran olarak hepsi sabit şekilde duruyor. fluancenin teybini kullanmak gerçekten zor ciddi anlamda bir tasarım hatası bana göre

tekrardan teşekkür ederim

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tansel bey merhaba,

detaylı anlatımınız için çok teşekkür ederim hem ben aydınlandım hemde konuya ihtiyacı olan arkadaşlar için çok faydalı bir paylaşım olacaktır elinize sağlık.

benim araç touch paket öyleyse işim bir nebze kolay olacak. servisin taktığını öğrenmekteki maksadım özellikle dokunmatiği vs belli bir standardın üstündedir diye düşünerekti. o sebebpe yüksek ihtimal necvox alırım bende.

bu teybin içeri girip çıkanı yok değilmi ekran olarak hepsi sabit şekilde duruyor. fluancenin teybini kullanmak gerçekten zor ciddi anlamda bir tasarım hatası bana göre

tekrardan teşekkür ederim

İçeri katlananlar orijinalde yok. Necvoxta orijinal değil zaten anlaşmalı markası. Onun da iki modeli var. Bir normal bir de platinum. Ben platinum olanı taktırdım. Dokunmatik hassasiyeti bir passat ekranı gibi değil. Captur kullandıysanız onundan biraz daha iyi. Yanı basmadık ve dokunmatik arası. Cihazın su an çalışmayan tek aksamı geri görüş kamerası onun icin de tetik takılacak. Onun haricinde bir sıkıntısı yok ama özellikle belirteyim ki navigasyona adres yazmak tam anlamı ile iskence. Necvox kendi işletim sistemini kullanıyor. R link kadar kullanışlı değil. Örneğin R linkte ekraninikiye bölüp harita ve radyo yarım şekilde görünüyor. Bunda yok ya da ben beceremedim. Yine r linkte adres yazmak çok kolay poi noktası aramak çok kolay bunda tam bir iskence. Bakirkoy capacity avm yi poi de bulmak on iki dakikamı aldı ama buldum :) Bluetooth bağlantısı iyi çalışıyor.