Fluance aracin altindan geleln tuhaf ses sorun bulanamiyor

Onurpinar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Merhabalar

Yaklaşık bir hafta önce bakım yaptırdım yağlar filtreler balatalar vs aracın herşeyi değişti bakım sonrası aracın altından ses geliyor Çukurlara ve dar hız kesici kasislere girdiğimde aracın altından sanki bir metal sürtüyor gibi ses geliyor.Bakım yapılan yere götürdüm tüm parçalar sağlam amartisör yay kaliper pimleri balatalar vs herşey sağlam 3 tane Usta baktı bulamadı:sinirli başka yere götürdüm bagaj da bosluk var dediler yaptırıdım yine yok aracımın altındaki herşeyi sabitlediler sesi yine bulamadılar çukurlara sert girince demir demire sürter gibi ses geliyor şakırtı şeklinde sizce neden olabilir Yardımlarınızı bekliyorum:eyv:eyv

Aracım 1.5 90 lık Fluance 2014 model touch paket

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorunu yaşayan ve çözen bir arkadaşımız vardı konulara bakarsanız bulabilirsiniz. Ön tablaların burçlar bozulduysa sert girdiğinizde burçların metal dışı şaseye bağlandığı yere vuruyor yada sürtüyor olabilir. O değilse amortisör takozları bozulmuş bilyaları da görev yapmıyor olabilir. Direksiyonu bir baştan bir başa sonra tam tersine durduğunuz yerde çevirin bu arada kulak kesilin bır gıcırdama tıkırdama direksiyonda takılma gibi ufak şeyler hissedecekmisiniz eğer birşey duyar yada hissederseniz anlayın ki amortisör takozları ve bilyaları bozuktur ama salıncaklara(tablalara) burçlarına baktırırken onlara da baktırın. En son Z rotları kalıyor onlarsa bozulursa bahsettiğiniz gibi sıkıntılara yok açabilir.

Son düzenleme:

muhsin_cepelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Merhabalar

Yaklaşık bir hafta önce bakım yaptırdım yağlar filtreler balatalar vs aracın herşeyi değişti bakım sonrası aracın altından ses geliyor Çukurlara ve dar hız kesici kasislere girdiğimde aracın altından sanki bir metal sürtüyor gibi ses geliyor.Bakım yapılan yere götürdüm tüm parçalar sağlam amartisör yay kaliper pimleri balatalar vs herşey sağlam 3 tane Usta baktı bulamadı:sinirli başka yere götürdüm bagaj da bosluk var dediler yaptırıdım yine yok aracımın altındaki herşeyi sabitlediler sesi yine bulamadılar çukurlara sert girince demir demire sürter gibi ses geliyor şakırtı şeklinde sizce neden olabilir Yardımlarınızı bekliyorum:eyv:eyv

Aracım 1.5 90 lık Fluance 2014 model touch paket

Hocam aracın altı demişsin ama emin olmamak ole beraber 3-5 arkadaşın başına gelen bir sorunu söyleyim bagaj da çapraz geçen iki yay var bunlar arasında plastik sürtme engelleyici var çoğu zaman o çıkıyor ve çukurlarda bu iki yay birbirine sürtüyor
Bagajın ortasında üst kısımda çapraz geçen uzun iki demir (yaklaşık 80-100 cm)
Bi kontrol edin isterseniz

Onurpinar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorunu yaşayan ve çözen bir arkadaşımız vardı konulara bakarsanız bulabilirsiniz. Ön tablaların burçlar bozulduysa sert girdiğinizde burçların metal dışı şaseye bağlandığı yere vuruyor yada sürtüyor olabilir. O değilse amortisör takozları bozulmuş bilyaları da görev yapmıyor olabilir. Direksiyonu bir baştan bir başa sonra tam tersine durduğunuz yerde çevirin bu arada kulak kesilin bır gıcırdama tıkırdama direksiyonda takılma gibi ufak şeyler hissedecekmisiniz eğer birşey duyar yada hissederseniz anlayın ki amortisör takozları ve bilyaları bozuktur ama salıncaklara(tablalara) burçlarına baktırırken onlara da baktırın. En son Z rotları kalıyor onlarsa bozulursa bahsettiğiniz gibi sıkıntılara yok açabilir.

Aracın her yerine baktık bakan ustalar 4 defa teste çıktı aracın sağ arka tekerinden geliyor dedi öntaraftan gelen bir ses yokmuş bende denemdim araç geçiyor arka tekerler geçerken şakırtı sesleri var arka amartisör sökülüp takıldı pimler yağlandı aracın her yerine bakıldı yok bulamıyoruz aracı her başa yere götürdüğümde para veriyorum ve sorunum çözülmüyor napıcam bilmiyorum İst avrupa yakasında güzel bi usta varmı bildiğiniz veya servisemi bıraksam ?

Onurpinar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam aracın altı demişsin ama emin olmamak ole beraber 3-5 arkadaşın başına gelen bir sorunu söyleyim bagaj da çapraz geçen iki yay var bunlar arasında plastik sürtme engelleyici var çoğu zaman o çıkıyor ve çukurlarda bu iki yay birbirine sürtüyor
Bagajın ortasında üst kısımda çapraz geçen uzun iki demir (yaklaşık 80-100 cm)
Bi kontrol edin isterseniz

onlarıda deniycem ancak ses değişik şakırtı şeklinde,sorunu Nasıl çözücez bilemiyorum

Onurpinar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam şakirti şeklinde ise kesin dediğim yere bakın büyük ihtimal orası

Deniycem mutlaka ses dışardan geliyor gibi alttan ama denemekte fayda var tabi

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen arkadaşın dediği gibi bagajın üst kısmında bağaj kolları ve yayları arasında gerili 2 çubuk var dediği gibi arkadaşın bunların aeasında birbirine vurmasın diye plastik parça var onları kontrol edin

Onurpinar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen arkadaşın dediği gibi bagajın üst kısmında bağaj kolları ve yayları arasında gerili 2 çubuk var dediği gibi arkadaşın bunların aeasında birbirine vurmasın diye plastik parça var onları kontrol edin

Kontrol edip paylaşıcam :)

Onurpinar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kontrol edip paylaşıcam :)
Arkadaşlar sorunum hala devam ediyor sorun garajdaki tellerde değil arka lastikte başka ustaya gösterdim altının heryerine baktılar bulamadılar cırt kelepçe ile sabitlediler çoğu yeri yine yok olmadı en son sağ arka balatanın yaylarını yağladı olmadı yine sesi BULAMIYORUZ.. servise gittim sırf arıza tespiti 450 TL tam soyguncular napıcaz bilmiyorum ..