Fluence 1.5 85 hp dizel yakit tuketimi normalmi ?

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
''bitmeden mazot alıyoruz dibindeki pisliği çekmesin diye önceki aracımız symbolde bu yüzden enjektörleri yemiştik.''

Şu konu hakkında çok söylentiler var bunu tam olarak açıklayacak biri var mı?

Bu konu bir serviste açıldı şahıs ben aracın deposu hep dolu gezerim deponun pisliğini almasın dedi
ardından aracına bakan usta hiç alakası yok depo boşta olsa ful de olsa sonuç olarak yakıt en dibden alınır dedi mantıklı.

Yorumlar sizden.

Bizim arac kac defa enjektor lambasi yakti hep pc de sildirdik ama en son cikma enkektor.taktirdik 750 liraya

Tapatalk programından takla atarak gönderildi.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
''bitmeden mazot alıyoruz dibindeki pisliği çekmesin diye önceki aracımız symbolde bu yüzden enjektörleri yemiştik.''

Şu konu hakkında çok söylentiler var bunu tam olarak açıklayacak biri var mı?

Bu konu bir serviste açıldı şahıs ben aracın deposu hep dolu gezerim deponun pisliğini almasın dedi
ardından aracına bakan usta hiç alakası yok depo boşta olsa ful de olsa sonuç olarak yakıt en dibden alınır dedi mantıklı.

Yorumlar sizden.

üstünde konuşmaya değer bir konu, kesin açıklamayı bende merak ediyorum

bence yakıt ne kadar çoksa pislik çekme ihtimali azalır. dolu depoda pislik çekmez diye kural yok ama dibi görmüş seviyede ihtimal yükselir

bir kaşık kumu, 8 lt suya atalım sonra hafif karıştıralım, pipetle 50cc çekelim... yine aynı oranda kumu 1 lt suya atalım aynen 50cc çekelim... hangisinde fazla miktarda kum gelme olasılığı yüksek??? hacim azaldıkça kum taneleri daha sıkışık durumda olur. hareket halinde deponun çalkalandığını ve pisliğin yatık içinde gezer durumda olduğunu da unutmayalım. rolantide çalkalanmaz denilecek ama araç çoğu zaman hareket halinde

pislik gelirse de yakıt filtresi işini tam yapsın diye umalım :)

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
üstünde konuşmaya değer bir konu, kesin açıklamayı bende merak ediyorum

bence yakıt ne kadar çoksa pislik çekme ihtimali azalır. dolu depoda pislik çekmez diye kural yok ama dibi görmüş seviyede ihtimal yükselir

bir kaşık kumu, 8 lt suya atalım sonra hafif karıştıralım, pipetle 50cc çekelim... yine aynı oranda kumu 1 lt suya atalım aynen 50cc çekelim... hangisinde fazla miktarda kum gelme olasılığı yüksek??? hacim azaldıkça kum taneleri daha sıkışık durumda olur. hareket halinde deponun çalkalandığını ve pisliğin yatık içinde gezer durumda olduğunu da unutmayalım. rolantide çalkalanmaz denilecek ama araç çoğu zaman hareket halinde

pislik gelirse de yakıt filtresi işini tam yapsın diye umalım :)

yine nokta atışını yaptın Taylan Abii :bravo çok doğru bi yaklaşım ;)