Fluence 1.5 dci Edc 110bg son hızlarınız nedir arkadaşlar?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hepsininde turbosu enjektörü oyu buyu revizyona giriyor. 1 milyon az bir yol değil ömür biçmek birazda tesadüf işi ama bakımı gerektiği gibi yapılan ve dizel motor kullanımı mantığıyla binilen bir dci çok yüksek km ler görecektir.

saçma sapan bir su hortumu patlar 20 bin km dede bitebilir biraz şans işi ama genelde tam bakımlı ve düzgün kullanılan yeni dci ler çabuk ölmez diye düşünüyorum

Anormal durumlar istisnai fakat genel olarak böyle bir durum var. Tanıdığım bir dünya taksici var ( babamın taksici olması sebebi ile ) motorlar 1.000.000 km ye gelmeden ( motor ) revizyon yapılmıyor. Bu Kişiler sürekli araç kullandıkları icin kullanımları da etkiliyor olabilir. Ancak durum bu. Vw araçlarda yine Fiat a benzer nitelikte uzun ömürlü. Renault motorlu Mercedes A kasa kullanan arkadasım 260.000 de motor bakımına girdi. Bu ve bunun gibi bir çok örnek. Hoş kendi adıma bu kadar yol yapacağımdan da değil ama su an piyasadaki rakiplerine göre oldukça geride. İ20 kullandım bir dönem, Focus kullandım, linea kullandım. Bunları uzun ömürlü olmaları açısından deneyimleyemedim tabi ki ama Renault yakıt verimliliği konusunda en iyisi içlerinde. Bir çok marka daha eklenebilir buraya. Örneğin su an fluence kullanıyorum. 230,00 lira gibi depo doluyor ve 900~1.050 km arası şehir içi menzil alıyorum. Depo 50 litre bunun da biraz payı var ama i20 de 200.00 tl üzerinde doluyor ama 750-800 km arası gidiyor. 250 km ilk fark benim icin önemli. Fazladan 5 gün daha kullanmam demek. Ama uzun vadede Renault motoru benim gözlemim 200.000 sen sonra mutlaka masraf çıkartır. İstisnai durumlar oluşabilir ama genel tablo böyle.

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com