Fluence 110 bg çok yakıyor neden?

tokyo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hep muhabbet etmişiz yararlı bir öneri çözüm yok çözüm ve öneri sunun arkadaşlar

Yararlı bilgi vereyim o zaman.

Araçlarda bulunan hava filtresi yakıt oranına direkt etki eden bir yedek parçadır. Yakıt filtresinin karton cins olanı yerine elyaf türü malzemeden imal edileneni kullandığınızda yakıt+hava karışımı daha yoğun olacağından (yani havayı daha rahat alacağından) yaktı sarfiyatınız %20 oranına kadar düşecektir.

Örnek link : https://www.yalazotomotiv.com.tr/me...ane-iv-talisman-v-2016--FILTRON-AP135-9-49007

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynisi bende var. Dert etme normal

ottomanj

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba;
Aracımın tüm filtrelerini yeni değiştirdim ve en iyisinden takıldı. 2013 dci edc 130.000 km de. Bir videoda aynı araç aynı yolda 120 km/h hızı sabitlendiğinde ortalama yakıtı 3,8 tl/100 km iken benim aracım aynı yolda aynı şartlarda 4,5 tl/100 km ortalama yakıtın altına düşmüyor. Bir sensör, enjektör yada turbo sorunu mu acaba. Enjektörcüye mi, turbocuya mı yoksa sensörler için beyinciye mi gideyim?

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba;
Aracımın tüm filtrelerini yeni değiştirdim ve en iyisinden takıldı. 2013 dci edc 130.000 km de. Bir videoda aynı araç aynı yolda 120 km/h hızı sabitlendiğinde ortalama yakıtı 3,8 tl/100 km iken benim aracım aynı yolda aynı şartlarda 4,5 tl/100 km ortalama yakıtın altına düşmüyor. Bir sensör, enjektör yada turbo sorunu mu acaba. Enjektörcüye mi, turbocuya mı yoksa sensörler için beyinciye mi gideyim?

Değer çok normal o değer en ufak yol eğimine sıcaklığa göre bile değişir. Siz videodaki kişi eğimli yokuş aşağı gidiyorsa farkedemezsiniz oda yakıt tüketimini düşürür. Sizin değer çok normal. Hele ki 120km hız ile 4,5lt çok iyi değer.

ottomanj

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değer çok normal o değer en ufak yol eğimine sıcaklığa göre bile değişir. Siz videodaki kişi eğimli yokuş aşağı gidiyorsa farkedemezsiniz oda yakıt tüketimini düşürür. Sizin değer çok normal. Hele ki 120km hız ile 4,5lt çok iyi değer.
Çok haklısınız en ufak değişken tüketimi etkileyecektir ancak videoda yakıtı aldığı yeri güzergahı söylediği için bende aynı yerde denedim.

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok haklısınız en ufak değişken tüketimi etkileyecektir ancak videoda yakıtı aldığı yeri güzergahı söylediği için bende aynı yerde denedim.

Aracın ağırlığı aynımı, aynı yerden aynı yakıtı mı aldınız? Aynı lastikleri mi kullanıyorsunuz, aynı hava şartları mı? Herşey tüketimi etkiler.

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yararlı bilgi vereyim o zaman.

Araçlarda bulunan hava filtresi yakıt oranına direkt etki eden bir yedek parçadır. Yakıt filtresinin karton cins olanı yerine elyaf türü malzemeden imal edileneni kullandığınızda yakıt+hava karışımı daha yoğun olacağından (yani havayı daha rahat alacağından) yaktı sarfiyatınız %20 oranına kadar düşecektir.

Örnek link : https://www.yalazotomotiv.com.tr/me...ane-iv-talisman-v-2016--FILTRON-AP135-9-49007
Bu bilgi dogrumu. Test edilmiş mi

ottomanj

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın ağırlığı aynımı, aynı yerden aynı yakıtı mı aldınız? Aynı lastikleri mi kullanıyorsunuz, aynı hava şartları mı? Herşey tüketimi etkiler.
Merhaba;
Dün aracımı yeni bakımdan çıkartım. bakımda yağı, yağ filtresi, hava filtresi, mazot filtresi(ne takıldı bakamadım), şanzıman yağı değişti. Egzoz emisyon sensörü hariç hemen hemen tüm sensörler temizlendi. Katalitik konvertör temizlendi. Birde bu şekilde deneyeceğim.
Tüm şartlar hemen hemen aynıydı. Depolar tam dolu ve tek kişi test edildi. İklim belki farklı olabilir ondan emin değilim.
Tüm bunların haricinde ilgimi yakın zamanda çeken (belki önceden de bu şekilde olabilir) yol bilgisayarı ortalama yakıtta iken ilk çalıştırıp 1 dk beklediğim esnada ortalama yakıt 0,1 bazen de 0,2 birim durduğu yerde artıyor. Motorlar ilk çalışmada zengin karışım ile çalışır ancak bana bu artış fazla gibi geldi. Beklemeden ilerlediğimde de ortalama yakıt düz yolda 11 lt/100 km civarı oluyor, sonra tabi normale dönüyor.