fluence 2013 yakıt ışığı yandığında kaç litre vardır kaç km gider?

türko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar fluence 2013 yakıt ışığı yandığında kaç litre vardır kaç km gider?

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
50km rahat gider gibi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar fluence 2013 yakıt ışığı yandığında kaç litre vardır kaç km gider?

50 km biraz iyimser bir tahmin olmuş ama kanimca 30-35 km kadar gider. Zaten bugra depo gostergesi kalibrasyonu videosunda ışık yandiginda 5 litre civari yakıt kaldiginda yanacak şekilde ayarlandigibi soylemisti. Trafik durumuna göre degiskenlik gosterebilir fakat 20 km kadar bile riske etmemek gerekir diye düşünüyorum

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ser-hat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba öncelikle konuyla alakası yok ama bana yardımcı olursanız çok sevinirim. benim 2014 megane aracımın bir süredir '' akü şarj sistemi arızası '' ikaz veriyor fakat bazen de ikazdan eser yok neden olabilir acaba?
şimdiden teşekkür ederim

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba öncelikle konuyla alakası yok ama bana yardımcı olursanız çok sevinirim. benim 2014 megane aracımın bir süredir '' akü şarj sistemi arızası '' ikaz veriyor fakat bazen de ikazdan eser yok neden olabilir acaba?
şimdiden teşekkür ederim
Sabahları falan zor çalışıyor mu? Çalışırken neredeyse ışıklar söncek gibi oluyor mu? Benzer durum başıma gelmişti akü ölmüş yenisini alıp takınca sıkıntı kalmamıştı.

türko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
50 km biraz iyimser bir tahmin olmuş ama kanimca 30-35 km kadar gider. Zaten bugra depo gostergesi kalibrasyonu videosunda ışık yandiginda 5 litre civari yakıt kaldiginda yanacak şekilde ayarlandigibi soylemisti. Trafik durumuna göre degiskenlik gosterebilir fakat 20 km kadar bile riske etmemek gerekir diye düşünüyorum

5 litre varsa 30 35 km çok az değil mi daha fazla götürmesi gerekmez mi?

emirhancakir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok kucumsemissiniz yahu :)
O isik yandıktan sonra 140 km yol gittim ben ve hala da giderdi araç. Yakıt aldım. Uzun yoldaydım haftasonu, o yüzden her yerden almamak için baya yol gittim ve aracı da tanıyorum.

Şehiriçi bu kadar gitmeyebilir belki tabi.

Bu arada bende 2 araç var. Bu 2014 90 lik olanda ki değerim.

110 lik EDC ile bu kadar gideceğini sanmıyorum. O arkadaş yakıt konusunda bu kadar cimri olamıyor :)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok kucumsemissiniz yahu :)
O isik yandıktan sonra 140 km yol gittim ben ve hala da giderdi araç. Yakıt aldım. Uzun yoldaydım haftasonu, o yüzden her yerden almamak için baya yol gittim ve aracı da tanıyorum.

Şehiriçi bu kadar gitmeyebilir belki tabi.

Bu arada bende 2 araç var. Bu 2014 90 lik olanda ki değerim.

110 lik EDC ile bu kadar gideceğini sanmıyorum. O arkadaş yakıt konusunda bu kadar cimri olamıyor :)

140 km çok ama ışık yandıktan sonra 5lt yakıt kaldığını görünce çok riske etmemek gerekir. Başıma hiç gelmedi denemedim mesafeyi ama beklenti 40-50 km civarında oluyor tabi. Ama buna günlük trafik koşulları yol durumu dur kalk olaylarını ekleyince açıkçası o kadar mesafe riske etmezdim ben. İsteyen istedigi kadar deneyebilir tabi :)

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Yakıt ışığı yaklaşık 5 lt yakıt kalınca yanıyor zaten ışık yandıktan kısa süre sonra kalan km bilgisi --- şeklinde kalıyor bende uzun yolda yaklaşık 80 km kadar gittim ama bu yanlış bir davranış araç rampa yada bozuk yolda yakıtı çekemez yada depodaki yakıt pompası yanarsa ne olacak bunuda düşünmek gerek ben yaptım birşey olmadı diye başkalarını yanlış yönlendirmek istemem .
Not: Yakıt pompası depo içindeki yakıt ile soğutur kendini ışık yandıktan sonra kalan 5 lt koca deponun %10 bile edemiyor

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence ışık yanmasını beklemek bile riskli hele dizel de. Çeyrek depoya yaklaşınca imkan varsa fullemek en azından 10-15 litre yakıt almak motor sağlı açısından önemli. Depo 60 lt diye biliyorum. Işık yanınca fullemek ile kaç lt aldığı belirlenebilir. Diyelim ki 55 lt ile doldu ş.d.100 km de 5 lt ortalamanız varsa araç 100 km gider demektir bu hesaba göre araç en az 80 km garanti gider. Ş. İ. De aynı mantıkla hesaplanabilir.