Fluence 2016 içeriye rüzgar sesi alıyor mu?

oguzhanc64

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Önceki kasa makyajlı olanını kullanmıştım. 1.4 Dizel Multimode şanzıman. Alışana kadar sıkıntı çekmiştim şanzıman 1 ve 2. viteste kararsızlık yaşıyor. Pat sesine o araçta rastlamamıştım. Tek yaşadığım sıkıntı manuel modda yüksek hızda giderken durana kadar ani fren yaptığımda şanzımanın baskı balatası kokmuştu. Normalde debriyaj ayırması gerekirdi ama ayırmadı.

Aslında pederin araç da CVT şanzıman. Toyota ilginç davranmış dizele M/M benzinliye CVP:) Bu sebeple vites geçişi aslında yok. Vites değişiyormuş gibi efekt yaptırıyor adamlar. Normalde gaza basınca araç yüksek devire sabitlenir. Devir düşmez araç hızlanır ama işte o devir yükselene kadar verdikleri vites efektinden midir nedir araç kerkiniyor :)

Aracınız hayırlı olsun hocam. Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin :)

Dr.Sma

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkür ederim.Dediğim gibi Toyota biraz çalışması lazım şanzıman konusunda.

onesquare

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor muhafazası takılı mı bi gevşeklik var mı bazı ustalar takmayı unutabiliyor. yada sökerken civataları gevşek bırakabiliyor.

ozgursanli2580

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bıktım artık sıfır fluence alıyım dedim bunda da rüzgar sesi var.Bu nasıl bir araba yapma anlayışıdır.Sattım gitti.Sıfır 2016 Iconu 500 km de sattım.Bu nasıl araba yahu.Sadece rüzgar sesi almıyor yol sesi tamamen aracın içinde.Motor sesi desen motor kucağımızda gidiyoruz.Gittim servise yapacağımız birşey yok deyip yolladılar.Ben bu araca 92.000 tl vermişim nasıl bişey yapamazsın.Gittim geçen hafta cuma corolla aldım sıfır.Hiçbir sıkıntı yok rüzgar sesi 150 lerden sonra başlıyor.Motor sesi içeri gelmiyor.Yol sesi çok az.Onu da servis getir abi izalasyon yapalım dedi.Yaptılar.Üstelik ücret almadılar.Bundan sonra Renault benim için bitmiştir.

Bende 2016 Fluence var bende Corolladan geçtim bu araca. Ben bundan daha memnunum. Kullanıcıya göre beklentiler değişiyor sanırım.

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kişiden kişiye göre değişiyor işimiz gereği birçok araca bindim uzun süre yüksek devirlerde de kullandım. Rüzgar sesi fluence için beklediğimden daha az. Kişinin beklentisine göre değişiyor kesinlikle rüzgar sesi.

Bunca yıl eşşeğe binmişim diyorum.Eğer durumunuz varsa kesinlikle satın Toyota alın.Hem yeni makyajlı kasada çıktı.Adamlar peynir ekmek gibi satıyorlar.
Bizde durum böyle.
Teşekkürler.
Satış rakamlarını inceleyip daha doğru yanıt verebilirsiniz. Fluence C segmentinde satış lideri.

Bende 2016 Fluence var bende Corolladan geçtim bu araca. Ben bundan daha memnunum. Kullanıcıya göre beklentiler değişiyor sanırım.
Kesinlikle öyle

Dr.Sma

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tabi ki kişiden kişiye değişir bunlar.Sizce Fluence nasıl satış lideri oldu?Filolar aldı parça ucuz az yakıyor.Renault alıyorsan yakıtı için alıcaksınız.Ben corollayla şu anda 1000 km oldum olana kadar hergün aradılar beni memnunmusunuz?Bir sıkıntı varmı diye?Hala da arıyorlar.Vallahi hem hizmetinden hem kendisinden çok memnunum Toyota'nın.Bende şirkette çalıştım o dönemde baya değişik arabalara bindim bana göre Toyota sorunsuz araba yağını suyunu koy devam et.Ancak kalkışlarda biraz hantal kalabiliyor işte o zamanlarda Fluence'i arıyorum.

oguzhanc64

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tabi ki kişiden kişiye değişir bunlar.Sizce Fluence nasıl satış lideri oldu?Filolar aldı parça ucuz az yakıyor.Renault alıyorsan yakıtı için alıcaksınız.Ben corollayla şu anda 1000 km oldum olana kadar hergün aradılar beni memnunmusunuz?Bir sıkıntı varmı diye?Hala da arıyorlar.Vallahi hem hizmetinden hem kendisinden çok memnunum Toyota'nın.Bende şirkette çalıştım o dönemde baya değişik arabalara bindim bana göre Toyota sorunsuz araba yağını suyunu koy devam et.Ancak kalkışlarda biraz hantal kalabiliyor işte o zamanlarda Fluence'i arıyorum.

Renonun yedek parçası pahalıdır. Bu konuda yanlışınız var. Sizi her gün arıyorlar çünkü göz boyuyorlar. Garanti süresi bitince başınıza bir sorun açıldığında tavırlarını görün bir de...

Dr.Sma

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Parçası Toyota'ya göre daha ucuz.Zaten adamlar 5 yıl garanti veriyorlar.Bu araba bende 5 yıl kalacak mı o bir muamma.Ama hizmet gerçekten Renault'dan daha fazla.Ben Renault aldığımda aldım sadece aldım.Ne kimse aracınızdan memnun musunuz? diye arayan olmadı.Ama bana Toyota'yı bayiinin sahibi sattı.Bütün Toyota bayileri baya bir ilgileniyor.Göz boyamak mı bilmem ama Renault bunu bile yapmıyordu.