Fluence almayi düşünen yeni üye !!!

Harun Hoca

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2. El alıp 5-10 yıl kullanmayı düşünüyorsanız Benzin/LPG li almanızı öneririm. Hem 5-10 bin düşük fiyata alırsınız hem masrafsız olur ;)
LPG yi bir türlü sevemedim, öneriniz için teşekkürler. henüz bir aracı hiç bir zaman 5-10 yıl kullanamadım. Sıkılıyorum sanırım, ortalama bir aracı kullanma sürem 2 yıl. Bu nedenle de sıfır veya LPG li araçlar bana göre değil.

latitudeee

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sahsi fikrimi paylasmak istiyorum.

pisayadaki ön yargılara aldanmayın eger begeniyorsanız icinize sinecekse hic düsünmeden bir icon paket 1.5 dci 110 ps alıp keyfinize bakın derim.
illaki araba işi biraz şans işidir. mutlaka sorunlar olacaktır ki bu her marka her model için gecerli o yüzden temiz servis bakımlı olmasına dikkat edin sizi gerek yakıt gerekse performans olarak üzmeyecek bi aractır.

Carisma70

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
LPG yi bir türlü sevemedim, öneriniz için teşekkürler. henüz bir aracı hiç bir zaman 5-10 yıl kullanamadım. Sıkılıyorum sanırım, ortalama bir aracı kullanma sürem 2 yıl. Bu nedenle de sıfır veya LPG li araçlar bana göre değil.
ben de sizin gibi 3 yıldan fazla kullandığım araç olmadı. LPG yi de ekonomi fazla zorlamadıkça takılmaması taraftarıyım: Atiker den Prins'e kadar çeşitli markaları kullandım. araçta sorun çıkınca tesbiti daha zor oluyor ve tespit edene kadar harcadığın para lpg den elde ettiğin tasarrufu sıfırlıyor bu süreçte verdiği sıkıntı da cabası

Harun Hoca

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sahsi fikrimi paylasmak istiyorum.

pisayadaki ön yargılara aldanmayın eger begeniyorsanız icinize sinecekse hic düsünmeden bir icon paket 1.5 dci 110 ps alıp keyfinize bakın derim.
illaki araba işi biraz şans işidir. mutlaka sorunlar olacaktır ki bu her marka her model için gecerli o yüzden temiz servis bakımlı olmasına dikkat edin sizi gerek yakıt gerekse performans olarak üzmeyecek bi aractır.
Beğendiğim ve satın aldığım onlarca araç oldu sizler gibi. Hepsini o anki maddi gücüm, araçtan beklentilerim ve kendimce kriterlerim(sedan, geniş, kaslı olması, LPG olmaması) çerçevesinde aldım. Fluence bu saydığım kriterlere uyduğunu düşündüğüm ve maddi olarak daha hesaplı olan araç olduğu için tercih ediyorum. Fluence evet bir jetta astra corolla değil biliyorum ama gayet güzel ve yeterli bir araç. Daha iyisine ihtiyacım da yok, imkanım da. Bunu şu an B segmenti bir araç kullanan bir kişi olarak söylüyorum. İnsanoğlunun gözü doymaz, fluence sahibi olsam passat isterdim, sonu yok.

Harun Hoca

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben de sizin gibi 3 yıldan fazla kullandığım araç olmadı. LPG yi de ekonomi fazla zorlamadıkça takılmaması taraftarıyım: Atiker den Prins'e kadar çeşitli markaları kullandım. araçta sorun çıkınca tesbiti daha zor oluyor ve tespit edene kadar harcadığın para lpg den elde ettiğin tasarrufu sıfırlıyor bu süreçte verdiği sıkıntı da cabası
Haklısınız, LPG'yi bir türlü sevemedim, pek çoğumuz gibi ben de AVM lere sık sık giden bir kişi olarak saydığınız o nedenlere ilaveten AVM kapılarından çevrilmek hoş olmuyor. Tamam benzinli aracın sarfiyatına da güç yetmiyor, bu bağlamda dizel ihtiyacıma cevap veriyor, mazor 4 tl yi geçti o başka.