Fluence almayı düşünüyoruz

• Konuyu başlatan 19bao07
  • Başlangıç tarihi

19bao07

Bilgi Girilmemiş
http://www.renaultfanclub.com/renau...-fluencede-yasadiginiz-sorunlar-nelerdir.html

Yukarıdaki sayfayı muhakkak okumuşsundur.
Her araç yol sesi alır az veya çok. FLU yol tutuşu, süspansiyon, iç malzeme, yalıtım , sessizlikte Meg2 den çok üstün. Focus un son kasası değilde bir altı Flu dan daha çok yol sesi alıyor. Son focus a binmek dana nasip olmadı. Bu kadar bilgi verebileceğim. Zamanınız olduğu zaman Flu ve meg3 test sürüşüne çıkın ki, kendiniz test edin. :eyv
Ben reno yu severim araç alacak olsam önce renoyu düşünürüm olmadı sonra diğer alternatiflere göz atarım yani bir nevi markada taraf tutuyorum. :D

abi konuya bakınca tırstım ya :D dökülüyo vites gecmıyo falan , bisürü aynı dert.yenılendıkce bazı sorunları aşmıştır belkı reno diye dusunuyodum ama yıne aynı dertler var demekki.ben hiçbi zaman renocu olmadım , alman veya japoncuydum hep ama fiyat cok cok uygun gibi bu şekilde , aklımızı o çeldi aslında :D ama aynı dertlerı yaşıyacaksak uzak mı dursak diyorum :/ bızım megane cabriodan az çekmedik çünki :) dediğin gibi test surusu falan yapmak lazım.bakalım..

Bence 2 kuruş fazla ödeyin Megane 3 GT line alın, hem kaliteye binmiş olursunuz (ithal olduğu için) :)
aralarında cok fıyat farkı yok aslında , gtline da acılır tavan vs le 56bin gibi bişeydi sanırım.ama ithal oldugunu bılmıyodum onların.direk Fransız yapımı yanı öyle mi ? şase falan farklıydı sanırım gt line larda bide.bi bakmak lazım.yarın mais e gidicem zaten bi incelerim varsa eğer.onun stationı alınır sanırım alırsak.

19bao07

Bilgi Girilmemiş
güncel diyimm.ayrıca gt-line a bayıldım , biraz önce gittim maise.. megane gt-line cok daha alınası bişey olmuş.
bi bilgi daha , gtlinelar su anda ithalmiş ama artık Türkiye'de üretilmeye başlancak dedi çalışan bayan.

mesut tuna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sayfada yazanları sonuna kadar bende okumuştum. FLU sahibi olarak benim gözmümü korkutmuyor okuduklarım. Sadece 2 konuda sıkıntı yaşıyorum.
1- Göğüsten bazen ses geliyor, bakımda ileticeğim.
2- Direksiyon kılıfı hafiften zayıflamaya başladı. Reno artık daha kaliteli kılıf kulanıyormuş garantiden değiştiren arkadaşlar paylaşmıştı.
Şimdi tekrar araç alacak olsam geniş bagaj dersem FLU, hb dersem MEG3, b sınıfı dersem CLİO4. Hiç düşünmeden yine RENO alırım.:eyv

19bao07

Bilgi Girilmemiş
Sayfada yazanları sonuna kadar bende okumuştum. FLU sahibi olarak benim gözmümü korkutmuyor okuduklarım. Sadece 2 konuda sıkıntı yaşıyorum.
1- Göğüsten bazen ses geliyor, bakımda ileticeğim.
2- Direksiyon kılıfı hafiften zayıflamaya başladı. Reno artık daha kaliteli kılıf kulanıyormuş garantiden değiştiren arkadaşlar paylaşmıştı.
Şimdi tekrar araç alacak olsam geniş bagaj dersem FLU, hb dersem MEG3, b sınıfı dersem CLİO4. Hiç düşünmeden yine RENO alırım.:eyv

anladım abi teşekkürler fikir verdiğin için.ama gt line a içim gitti.. iç tasarımı direksiyonu konsolu , dış tasarımı da aynı şekilde çok çekici görünüyo.bayağı inceledim aracı.eğer alcak olmamız kesinleşirse fluence ve megane gt line arasında bayagı gidip gelcez sanırım :)

AlpAlp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2011 yılının başında Fluence aldım şuan araç 30 000 de ses izolasyonu güzel yol sesi fazla almıyor ancak kabin içerisinde trimm sesleri var onuda bose marka ses sistemiyle hallediyoruz :) Aracın yol tutuşu agresif duruşu ( dikiz aynasından çok saldırgan görünüyor) çok hoş. Motor performansına gelinceee dci motor u mercedes bile renaulttan alıyor rüştünü isbat etmiş bir motor. Fiyatına gelince bu segmentte bu özelliklerde!!!! aynı özellikler olan başka araçlarla mukayese ettiğinizde arada 7-8 milyarlık bir fark var.... Malzeme konusunda çoook iddialı değil doğru ancak aynı paraya kaliteli malzemeli ancak yol bilgisayarsız çlik jantszı bluetootsuz arabayada binmek istemek hani :) Birde linea tercihi var ki multijette güzel motordur ancak fiat grubunun tutarsız fiyat politakaları araçları rezil etti 6 ay önce bir akrabam eski kasa lineayı 38 e aldı dün reklamlarda yeni kasayı 35 e verdiklerini söylüyorlar ikinci elini siz düşünün artık. Birde araç makyaj yemiş zaten ve oyak indirimii düşünmeyinn alın binin keyfini sürün. Her araçta ufak tefek sorunlar olur kiii buda biraz şans işiii inşallah şansınız açık olurr :)

19bao07

Bilgi Girilmemiş
2011 yılının başında Fluence aldım şuan araç 30 000 de ses izolasyonu güzel yol sesi fazla almıyor ancak kabin içerisinde trimm sesleri var onuda bose marka ses sistemiyle hallediyoruz :) Aracın yol tutuşu agresif duruşu ( dikiz aynasından çok saldırgan görünüyor) çok hoş. Motor performansına gelinceee dci motor u mercedes bile renaulttan alıyor rüştünü isbat etmiş bir motor. Fiyatına gelince bu segmentte bu özelliklerde!!!! aynı özellikler olan başka araçlarla mukayese ettiğinizde arada 7-8 milyarlık bir fark var.... Malzeme konusunda çoook iddialı değil doğru ancak aynı paraya kaliteli malzemeli ancak yol bilgisayarsız çlik jantszı bluetootsuz arabayada binmek istemek hani :) Birde linea tercihi var ki multijette güzel motordur ancak fiat grubunun tutarsız fiyat politakaları araçları rezil etti 6 ay önce bir akrabam eski kasa lineayı 38 e aldı dün reklamlarda yeni kasayı 35 e verdiklerini söylüyorlar ikinci elini siz düşünün artık. Birde araç makyaj yemiş zaten ve oyak indirimii düşünmeyinn alın binin keyfini sürün. Her araçta ufak tefek sorunlar olur kiii buda biraz şans işiii inşallah şansınız açık olurr :)
çok teşekkürler cevap için , daha çok şans işi gibi öyleyse.. bakalım ne olcak ya , ben de merakla bekliyorum ne yapcaz diye :) linea falan zaten yalan araçlar , hiç gerek yok.isterlerse 20ye satsınlar.

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fluence Privilege.. Mümkünse 1.6 benzinli cok yakar derseniz 1.5 110 hp dizel manuel.

Herkese tavsiye ettiğim gibi sizede aynısı söylüyorum..

1img20120724164202007.jpg

19bao07

Bilgi Girilmemiş
Fluence Privilege.. Mümkünse 1.6 benzinli cok yakar derseniz 1.5 110 hp dizel manuel.

Herkese tavsiye ettiğim gibi sizede aynısı söylüyorum..

1img20120724164202007.jpg
benzin değil de 1.5 110luğa bakıyoruz abi.bugun bidaha gittim bayağı inceledim , megane st gt-line daha ağır basıyo ama fluence de fiyat olarak daha uygunmuş.gt-line a 56bin fluence icon a 50bin diyolar baz versiyonlara.gtlineda sunroof 2500tl sadece tek basına , fluencede sunroof 17'' jant ve xenon far + far yıkama 2500 lira. fiyat olarak fluence ama çekicilik olarak gt-line :) bakalım ne olcak ..