onur-d

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun

Bundan 4 sene öncesinde abımde 2004 leon vardı izmitten gebzeye gelirken tam dilovası rampasının başlangıcında trafık durdugu için oda durmuş, rampayı rahat çıkmak için tam gaz gelen kamyon ise abımın araba arkadan vurmus araba ılerı fırlamıs sonra bıdaha vurmus kamyon barıyerlere sıkıstırmıs ve durmuş. Leonun ön taraf hasar aldı bagaj kapagıezıldı ama hb olmasına ragmen arka koltuga gelemedı kamyon ve arabanın 4 kapısıda acılıyordu

Yani sedan araba güvenli hb daha az güvenli gibi birşey söylenemez araba sağlam olduktan sonra farketmiyor, resimler silindi yoksa paylaşırdım.

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bagaj havuzunun degismesindense dogrulmasi daha mantikli degilmidir?
Değişmesi daha iyidir. Çünkü darbe alan kısım aynı darbeyle tekrar karşılaşırsa önceki yerinden kırılacak ve mukavemet gösteremeyecektir. Güvenlik için değişmesi daha iyidir.

mesut tuna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamir gören kaporta korezyona ve çürümeye daha erken başlıyor. Değişmesi daha uygun olur.

yusuf_1977

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun

Bundan 4 sene öncesinde abımde 2004 leon vardı izmitten gebzeye gelirken tam dilovası rampasının başlangıcında trafık durdugu için oda durmuş, rampayı rahat çıkmak için tam gaz gelen kamyon ise abımın araba arkadan vurmus araba ılerı fırlamıs sonra bıdaha vurmus kamyon barıyerlere sıkıstırmıs ve durmuş. Leonun ön taraf hasar aldı bagaj kapagıezıldı ama hb olmasına ragmen arka koltuga gelemedı kamyon ve arabanın 4 kapısıda acılıyordu

Yani sedan araba güvenli hb daha az güvenli gibi birşey söylenemez araba sağlam olduktan sonra farketmiyor, resimler silindi yoksa paylaşırdım.

Eski aracım seat ibizaydı.Gerçekten Seat sağlam araç üretiyor.Ama arkadan çarpmalarda sedan daha iyi sönümler diye düşünüyorum.

Renocu06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun

neolursa olsun. arkadan carpma icin isimi sansa birakamam ben.

HTC HD2 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Geçmiş olsun,bagaj havuzu değişirse daha iyi olur...

DeVRaN25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bayram gecesi saat 23:30 da. Konak yonune giderken isiklardan henuz hareket etmistimki arkadan bmw 320 arkadan carpti.ilkonce sadece tamponda hasar var diye dusundum ama serviste arkadasin soyledigi aklima geldi arkadan hasar olunca mutlaka kapagi ac kapanmazsa stepnenin gerisindeki ve yanindaki saclar buzulmustur demisti.tampon sag taraftan kurtulmustu ama kopmadi bende bagaj kapagini actim aynen arkadasin dedigi gibi stepnenin sol tarafindaki sac sismisti ayrica tampon bagli oldugu saca baski yapmis krikoyu stepneye kadar dayamisti.
Neyse olan oldu dedik arabada arka koltukta cocuk koltugunda emniyet kemeri bagli 2 yasinda oglum vardi sonucta kimseye bisey olmadi cana gelecek mala gelsin dedik binbirkez ozur dileyen arkadaki arac soforuyle yazdik raporu imzaladik fotoraflari cektik ehliyet ruhsat sigorta policesi fotokopilerini aldik.polis geldi rapora bakti gecmis olsun dedibizde devam ettik evimize geldik.arabayi kitlemeye calistim bagaj kapagi acik kaldigi icin kitlenmedi renault servisi aradim hasar oldugu icin kilit bozulmustur dedi arkadas bende arkadasa danisip kilidi tornavidayla ittirdim ve kapali konuma getirdim bu sekilde kapilar kilitlendi bagaji acik biraktik.
Yarin maise gidip araci ve evraklari teslim edicem arabayi oradan almistim kasko ve trafik sigortasida oradan onlar hallederler.aklima takilan tampon degisecekte o saclar dogrulacakmi degismesi mumkun olmaz sanirim.fotolari da ekliycem.bu arada sedan araba aldigim icin son derece memnunum hatchback olsaydiarka koltuga kadar gelirdi sanirim[/QUOTE

Geçmiş olsun Kardeşim. Rabbim daha beterinden korusun kollasın inşalllah..

yusuf_1977

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben değişmemesinden yanayım eski aracımın tam tavan ortasına balkonun köşesi düşmüştü.inanılmaz güzel doğrulttular değişseydi yanmıştık hemde yetkili serviste yapıldı.