fluence dizel araca shell istasyonunda pompacı dizel yerine benzin doldurmuş

tasans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sayın forumcular ankara da shell istasyonunda yakıt alırken pompacı yakıt deposu kapağında dizel ibaresi olmasına ve söylememe rağmen kart ile yakıt ucreti ödemeye gidince yarım depo kalan depoya 300 tl ye yakın benzin doldurup depuyu fullemis bende dizel aldım diye arabayı calıştırıp biraz gittikden sonra araba da anolmallikler oldu aldığım yakıt fisine bakınca fiste benzin alındığı ibaresi vardı bende yakıt aldığım shell istasyonuna gittim toplam yaptığım kilometre beş kilometreyi gecmedi shell istasyonu hatayı kabul etti arabayı cekici ile kendi anlastığı tamircisine götürdü arabayı renault servisine götürelim dedim kabul etmedi arabayı tamirciye verdik tamirci arabaya ne gerekiyorsa yapacağım teslim edeceğim dedi bu sartlarda tamircinin arabada neler yapması gerekir yeni takacağı parcalar varmı şimdi sonuç bekliyoruz bu durumda arabada ne gibi hasarlar olusabilir arabayı çalısır vaziyetde alsam da ileride sorun cıkarma ihtimali olurmu benim ne gibi haklarım var cevaplarınız için tesekkur ederim

Son düzenleme:

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sayın forumcular ankara da shell istasyonunda yakıt alırken pompacı yakıt deposu kapağında dizel ibaresi olmasına ve söylememe rağmen kart ile yakıt ucreti ödemeye gidince yarım depo kalan depoya 300 tl ye yakın benzin doldurup depuyu fullemis bende dizel aldım diye arabayı calıştırıp biraz gittikden sonra araba da anolmallikler oldu aldığım yakıt fisine bakınca fiste benzin alındığı ibaresi vardı bende yakıt aldığım shell istasyonuna gittim toplam yaptığım kilometre beş kilometreyi gecmedi shell istasyonu hatayı kabul etti arabayı cekici ile kendi anlastığı tamircisine götürdü arabayı renault servisine götürelim dedim kabul etmedi arabayı tamirciye verdik tamirci arabaya ne gerekiyorsa yapacağım teslim edeceğim dedi bu sartlarda tamircinin arabada neler yapması gerekir yeni takacağı parcalar varmı şimdi sonuç bekliyoruz bu durumda arabada ne gibi hasarlar olusabilir arabayı çalısır vaziyetde alsam da ileride sorun cıkarma ihtimali olurmu benim ne gibi haklarım var cevaplarınız için tesekkur ederim
Pompa sistemi arıza görmüş olabilir, enjektörler arıza görmüş olabilir, piston ve sekmanlar arıza görmüş olabilir, siboplar vs arızalı olabilir... Bir kere motor açılırsa daha da randıman tutmaz zaten düzgün yapılmazsa yağ kaçakları, su kaçakları da başlar size ilerde yine masraf çıkarır.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Öyle bir halt ettikten sonra kendi anlaşmalı servisine filan götüremez yetkili Renault servisine götürmek zorunda hukuki olarakta canına okursunuz isterseniz o fiş sizde olduktan sonra o kadar kolay değil yani hakkınızı ısrarla arayın.

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birinci hatanız Renault nun yetkilisi servisine götürmemeniz ve herşeyi kayıt altına aldırmamanız. Akaryakıt sahibi işi kısa yoldan çözmek için kendince fikir üretmiş sizde ona uymuşsunuz. Biraz çirkeflik ve çingenelik yapmanız gerekirdi. Aracınız zarar gördü sonuçta.Fişte zaten benzin konulduğuna dair bilgi var. Renault nun servis müdürü ile görüşerek depoda benzin olduğunu tutanak altına alın. Daha sonra bir avukatla anlaşarak arabanın ve sizin yaptığınız tüm masrafları gösteren belgelerle akaryakıt istasyonu aleyhine dava açmanız uygun olacaktır. Ya zararınız tüm tanzimi ( yeni motor takılması ve diğer parçaların yenisi ile birebir değiştirilmesi) yada dava açmanızdır davada nerden baksanız 5 yıl sürer. Not: Yeni motor takılması durumunda da ilerde sorun çıkarma vb. aracınıza uygun olmama ihtimali olabileceği için yetkili servisle konuyu görüşmeniz menfaatinezidir.

Son düzenleme:

tasans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sayın forumcular arabayı bakımlarını yapıp teslim ettiler yapılan islemler depoyu söküp temizlediler sistem temizliği yaptılar enjektörleri temizlediler revizyon yaptılar pompayı söktüler revizyon yaptılar mazot samandıra ayarlarını yaptılar motor yagını degistirdiler mazot filtresini degistirdiler depoyu doldurup teslim ettiler simdilik sıkıntı yok biraz binip istibata gecin gerekeni yaparız dediler cevaplar icin tesekkürler