Fluence' e kaç cm'lik yay taktırmalıyız?

Burock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu araçta KW Coilover var. Evren abi yardımcı olur sanıyorum.

cagatay53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sadece KW yay bu goruntuyu saglar mı ?

Burock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sadece yay bu kadar basmaz, komple sistem olmalı. Bu araçtaki sistem yay + coil yani amortisör diyebiliriz. Fluence çok yüksek bir araç bu ikisi olmadan istenilen seviyeye indirmek zor. Tabi jant boyutu lastik ebatı da önemli.
308851_254101774630002_165882316785282_834839_1742362_n.jpg

cagatay53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi şöyle birşey var.Bu zaten çok aşırı indirilmiş bir araç değil.coilover varsa ztn ayarı da vardır daha bassa basar yani.Bir yay çamurluk lastik arasındaki x,y eksen mesafelerini eşitliyorsa aşırı basma olmamıştır.Ki bence tam kıvamında olmuş çok beğendim.KW sadece yay kullanan var mı acaba fluence de.ya bir de H&R dusunuyorum aslında.Sertlikte çok bişe kaybettirmiyor konforda.eski aracımda kullanmısstım.Mesela eibach pro serisini kullanan varmı bu araçlarda bi yazarlarsa seviinirim =)

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
FK 50mm kullandık 4 cm düşüyor. Eibach 3/3,5 cm düşürüyor. KW 3-3,5 cm düşüyor. degerler bunlar ona göre kafanızda hesaplıyabilirsiniz. Ben kendi aracımda FK kullandım 50mm ve 40mm düşüş elde ettim. diğer markaların düşüşüde yukarıda yazdıgım gibi.

cagatay53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben dün bir KW marka yay takılmış araca baktım.hatta ASF nin müdürüymüş.farkı anlamak icin karsılastırma yapmam gerekti. evren bey senin aracın da eski jantlarla olanına baktıgımda çok bi fark görememiştim arkada ozellıkle.bunlarda cm secenegi mevcut mu . gerçekten yaylar arasında en yumusagı ve en cok dusurenını ıstıyorum. artık arastırmaktan sıkıldım

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben dün bir KW marka yay takılmış araca baktım.hatta ASF nin müdürüymüş.farkı anlamak icin karsılastırma yapmam gerekti. evren bey senin aracın da eski jantlarla olanına baktıgımda çok bi fark görememiştim arkada ozellıkle.bunlarda cm secenegi mevcut mu . gerçekten yaylar arasında en yumusagı ve en cok dusurenını ıstıyorum. artık arastırmaktan sıkıldım

ben en cok düşüren olarak fk 5 cm diyorum gördüklerim ve deneyimim bu yonde...

darkzine_metal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende 3,5 fk var yetiyor yollar sıkıntılı çünkü