Fluence EGR Valf Temizliği

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de 6.5 altina inemiyorum.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tansel bey sizde egr yi temizletirseniz sizin yakıt tüketimide sizinde tespitleriniz önemli! Hava ve polen filtrenizi değiştirdiniz mi? Bugünde tüketim 5.7 ye düştü anlamıyorum bu işi

Son düzenleme:

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tansel bey sizde egr yi temizletirseniz sizin yakıt tüketimide sizinde tespitleriniz önemli! Hava ve polen filtrenizi değiştirdiniz mi? Bugünde tüketim 5.7 ye düştü anlamıyorum bu işi

Acikcasi ben disarda elletme taraftari degilim. Aracin iyi niyet garantisi devam ediyor ve sanziman arizasina karsilik devam etsin istiyorum kendim de sokemedigim icin muhtemel servisten degisimini yapacagim ama bir kac ay sonra olacak. Buyuk ihtimal degisimden sonra benim tuketim de 5.5 civarina dusecek cunku bu egr muhabbeti ortaya cikana kadar 5.9 dahi gormemisti ortalama.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

banagelensanagelsin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Burada bir iki ustaya sormustum elleme tikanirsa yenisiyle degistir dediler, acmak ugrastiriyor sanirim yapmak istemiyorlar

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu işlemi yapmadan önce şehir içi 6 lt civarı uzun yol 5.5 lt civarı yakıyordu bakalım fark olacak mı 1 ay içinde ölçümünü yapar iletirim size...

EGR temizlik sonrası değişim oldu mu aracınızda?

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
EGR temizlik sonrası değişim oldu mu aracınızda?
Gözlemlediğim bi değişim bariz olarak yok, yakıt aynı, performans gaz yemesi bi tık daha iyi, fakat benim egzoz emisyon hatası enjeksiyon hatası devam ediyor, 2hafta sonrasında egzoz emisyon hatası alıyorum her 2 haftada bir alıyorum desem yeri var, enjeksiyon hatasınıda şehir içi trafiği yoğun trafik dur kalk yaparsam alıyorum, ama bu hataları sadece ekranda yazıyor arabada hiç bir değişiklik olmuyor,bir aksilik olmuyor ve bu hataları ekranda görmekten nefret ediyorum, bunun çözümünü nasıl bulacağım bilemiyorum😡

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Enjeksiyon hatası bahsettiğiniz gibi dur kalk trafikte meydana geliyor. Bir videoda Cruise control ile alakalı olabilir diye okumuştum. Her ikisinin kodlamasida ayni bolumdeymis. Aracı bi cihaza bağlayıp ne hatası verdiğine bi baktirin. Benim araçta da enjeksiyon hatası çıktığı zaman cc ve hız limitleme kullanılamıyor. Fakat yol açılıp iki üç km gaz kesmeden gittiğim zaman hata ortadan kalkıyor ve cc normale donuyor.

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
GözlemlediÄŸim bi deÄŸiÅŸim bariz olarak yok, yakıt aynı, performans gaz yemesi bi tık daha iyi, fakat benim egzoz emisyon hatası enjeksiyon hatası devam ediyor, 2hafta sonrasında egzoz emisyon hatası alıyorum her 2 haftada bir alıyorum desem yeri var, enjeksiyon hatasınıda ÅŸehir içi trafiÄŸi yoÄŸun trafik dur kalk yaparsam alıyorum, ama bu hataları sadece ekranda yazıyor arabada hiç bir deÄŸiÅŸiklik olmuyor,bir aksilik olmuyor ve bu hataları ekranda görmekten nefret ediyorum, bunun çözümünü nasıl bulacağım bilemiyorum😡

Öncelikle boş bir yol hatta otobana çıkın. 20-30 dakika yolun sağ şeridinde aracı 60 km hız sabitlemeyi açıp aracı mümkünse 3000 devirde sürün. Hızı değiştirmeyin. 60 km sabit olsun motordaki sıcaklık artacaktır. Dpf tıkalı olduğu için hata alıyırsunuz. Sıcaklık tıkalı pisliği zorlayıp atacaktır. Mazotu da katkılı olan türden Ultra Force veya Super Force (değişir) alın. Eco Force tarzı almayın. Sorun düzelmezse hızı 70 km yapıp deviri 3000 yapın sorun ikincisinde düzelecektir.

Son düzenleme:

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
enjeksiyon hatası bahsettiğiniz gibi dur kalk trafikte meydana geliyor. Bir videoda cruise control ile alakalı olabilir diye okumuştum. Her ikisinin kodlamasida ayni bolumdeymis. Aracı bi cihaza bağlayıp ne hatası verdiğine bi baktirin. Benim araçta da enjeksiyon hatası çıktığı zaman cc ve hız limitleme kullanılamıyor. Fakat yol açılıp iki üç km gaz kesmeden gittiğim zaman hata ortadan kalkıyor ve cc normale donuyor.

Mi 8 se cihazımdan tapatalk kullanılarak gönderildi
tansel bey benim aracim busineess paket boş olan versiyonu hiz sabitleyici özelliği yok bende, enjeksiyon hatasi verdiğinde şu hatayi aliyorum;
dtc048877 egr elektrovana konum düzenlemesi (bu hatayi veriyor clip cihazi ile baktiğimizda)
dtc000292 debi regülasyon uyarlamasi (bu hatayida egzoz emisyon kontrol ettirinizde veriyor)

onuroktayy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle boş bir yol hatta otobana çıkın. 20-30 dakika yolun sağ şeridinde aracı 60 km hız sabitlemeyi açıp aracı mümkünse 3000 devirde sürün. Hızı değiştirmeyin. 60 km sabit olsun motordaki sıcaklık artacaktır. Dpf tıkalı olduğu için hata alıyırsunuz. Sıcaklık tıkalı pisliği zorlayıp atacaktır. Mazotu da katkılı olan türden ultra force veya super force (değişir) alın. Eco force tarzı almayın. Sorun düzelmezse hızı 70 km yapıp deviri 3000 yapın sorun ikincisinde düzelecektir.
abi malesef dpf ile uzaktan yakindan alakasi yok çünkü hem cihaz ile baktik dpfye %8 dolu, hemde inanamayip cihaza, direk dpfyi açarak kamera ile baktik hiç bir sorunu yok, zaten ben 1-2 ay araliklarla kesin 1000 kmlik bi uzun yol yapiyorum birazda süratli kullanirim araci tikansa dahi kendini temizliyordur, benim sorunum tamamen elektriksel yada bir müşür soket gibi bir temassizlikdan dolayi fakat nasil çözeceğimi bende bilemiyorum.