FLUENCE - Hoparlör Çapları Nedir?

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam. fluence 2012 dinamik paket. ön ve arka hoparlörlerı değiştirmek ıstiyorum. çapları nedir. nasıl bir hoparlör almalıyım. değiştiren oldu mu hiç. bu arada teyp orjinal. değiştirmek istemiyorum.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam. fluence 2012 dinamik paket. ön ve arka hoparlörlerı değiştirmek ıstiyorum. çapları nedir. nasıl bir hoparlör almalıyım. değiştiren oldu mu hiç. bu arada teyp orjinal. değiştirmek istemiyorum.

Çaplarını hatırlamıyorum ama sadece hoparlor ile ciddi bi gark elde edemezsiniz. Teyp çıkışları çok dusuk. Çok iyi bi hoparlör kullanmanız da o hoparlörün asıl verimini alamazsınız. Ama yok beni idare eder derseniz Sony marka alabilirsiniz. Çaplarını da yarin öğrenip yazarım. Ortalama bi ses isterseniz basit amfi ve bas ile yaklaşık 1000 liraya güzel orta halli ses alırsınız. Arabayı alır almaz ilk yaptığım iş ses sistemini yenilemek olmustu.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hoparlör çapları ön arka 13 cm olarak biliyorum ben ama yine bakmakta fayda var kesin bilgiye.

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fluencenin ses sistemi gerçekten düşük seviyede, yani 2016 kasa symbol de bile daha güçlü hoparlörler var emin olun, heleki hyundai accent blue da bile daha iyi, bakınca o kadar para veriyorsun ama en kolay ses sistemi bile düşük ne denebilir ki

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çaplarını hatırlamıyorum ama sadece hoparlor ile ciddi bi gark elde edemezsiniz. Teyp çıkışları çok dusuk. Çok iyi bi hoparlör kullanmanız da o hoparlörün asıl verimini alamazsınız. Ama yok beni idare eder derseniz Sony marka alabilirsiniz. Çaplarını da yarin öğrenip yazarım. Ortalama bi ses isterseniz basit amfi ve bas ile yaklaşık 1000 liraya güzel orta halli ses alırsınız. Arabayı alır almaz ilk yaptığım iş ses sistemini yenilemek olmustu.

o kadar bütçem yok , çok farketsin istemiyorum zaten, iyi bir sony alsam 100-150 liraya arka taraf için, yine yüzde 30 40 farketmezmi

srdr87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araç 2011 megane sonradan takma usb li orijinal teyp var ve ses berbat. Bir arkadaşımın 2010 meganı var navigasyonlu teyp taktırmış zamanında ve aralarında dağlar kadar fak var. Benim araba da bass sesi tık tık diye geliyor ama onun arabasında iyi bir bas sesi geliyor. Ben de önceden hoparlör kaynaklı düşünüyordum ama o arabayı dinleyince sorunun teyp de olduğunu düşünmeye başladım. Ama tabi denemeden bilmek zor..

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o kadar bütçem yok , çok farketsin istemiyorum zaten, iyi bir sony alsam 100-150 liraya arka taraf için, yine yüzde 30 40 farketmezmi

Mutlaka fark eder ses bozulma voltasına gelmeden hemen öncesinde de güzel tok ses alırsınız ama hepsi o kadar olur. Yine külahı dolduracak bir ses çıkar ortaya. Aracın üzerinde kagit hoparlör var. Bildiginiz kagit o kadar ince dolayısı ile o hoparlöre adam akıllı bi sistem bile bağlansa olacağı en fazla su anki hali. Ama alacağınız hoparlör kaliteli güçlü olursa yine %30 oranında fark getirir.

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar birşeyi merak ettim, dikkatimi çektide, fluence lerde orjinal ekranlı gelenlerde arka kapılarda da twitter var fakat en dolu icon + prestij ama ekransız olanlarda neden koymamışlar bu kadarcık şeyi anlayamıyorum cidden.

onlyciihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdi şöyle söyleyeyim dayım icon paket fluence aldı bizi ziyarete geldi.tabi onun ki full olan sanruf hariç herşey var orjinal navigasyon falan.şöyle dinledim fena sayılmaz sesi fakat üst komşumda da paketini bilmediğim 2014 dizel otamatik bir fluence var. jantları çelik gibi duran plastik kapaklı model. ne kadar ayar yapsam da bas sesi vermiyor.benim megan2 yi aldığımda üstünde pioneer bir teyp vardı pek iyi bi model değil ve eskiydi.dinamik paket olduğu içinde arkada da hoparlör yoktu vasat bir durumdaydı teyp hatalı bağlanmış vs.
elimde devamlı bir gün lazım olur diye sakladığım 13 cm jbl komponent vardı sadece hoparlörü vardı tiz veya crosover yok.aracın ön kapılarına kenwood takmış vatandaş onları söktüm elimdeki jbl leri taktım tabi arkası sığmadı şapkayı biraz kestim (şimdi okuyanlar su alacak falan diyebilir yalnız şapka varken su alıyordu gerekli yaltımı yaparak yenilerini taktım su problemim şu an yok :) )kenwoodlarıda arkaya taktım teyibi komple söküp her çıkışı ilgili hoparlöre verdim bir de ayar çektim ben bile bu kadarını beklemiyordum 13 cm hoparlörler nasıl böyle ses verir ben şok :) önceki aracımda 20cm amfili alpine basım vardı onu aratmayan bir bas sesim var arabada bu kadarı bana yeter zaten çoğu zaman 2 çocukla seyahat ettiğim için fazlasına extra basa ihtiyaç duymuyorum

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende düşünüyorum hoparlörleri değiştirmeyi çünkü gerçekten aracın en dolusu icon perstij fakat hoparlörlerden bas sesi almak mümkün bile değil açıkcası, biraz bas olursa iyi olacak