Fluence joy donanima sis fari aktivasyonu

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar aracı neredeyse aldığımdan beri Ön sisleri aktif etmeye calismis ve isin içinde yetkili servis olmasina rağmen bir türlü yapamamistik. Dolayisi ile arka sislere paralel baglanti yaparak kullanmistim bugune kadar.

Oncelikle sisleri alıp takip calistiririz mantigiyla ilerleyip ( ilk zamanlarin acemiligi ile ) sisleri alıp takip calistiramamis ve bir de tesisat almamız gerekmisti. Sis tesisatinin üzerinde gündüz ledleri tesisati da olduğunu ogrenince birde gündüz ledi siparis etmistim. Parçalar gelince bir de sinyal kolundaki sis simgesinin ön arka ayrı olması gerektigini fark edip üzerine bir de sinyal silecek kolu siparis ettik. Parcalarin tamamı orijinal ve islemler yetkili serviste yapılıyor. Parçalar gelince montaji yapıldı ve yine calismadi. Clip cihazindan komut ile hem gündüz ledleri hem sisler yakiliyor yani çalışıyor fakat aractan komut verince calismiyordu. Yaklaşık iki hafta bunları aktiflestirmeye calistik fakat olmayinca gündüz ledlerini parklara, ön sisi de yine arka sise baglamak zorunda kaldik. Bir yıl kadar böyle kullandiktan sonra servisten ayrilma bir usta ile gorustum ve sigorta kutusunda tesisatin soket girisi olmadığı ve kutunun degismesi gerektiğini soyleyerek 1.000 tl istedi. Yaptirmadim tabi. Kurban bayramindan önce bu islerden fazlaca anlayan bir abi ile tanistim ve durumu izah edip bugune randevulastik. Bugün yakalasik 1 saatlik ugrasimiz sonucu sislerin devre semasini bularak sigorta kutusundaki mini sigortasina giden yolu bulup, bu sigortaya bagli olan soketteki kablolarin icerisinden ön sağ ve sol sis kablosuna ulasarak, ön sislerin tesisatindan dogrudan sigorta kutusundaki soketin ön sis için olan kablolarina bagladik. Ayrica ddt4all uzerinden on sisleri ve drl ( gunduz ledleri ) yi aktifledik. Bu şekilde ön ve arka sisi ayirarak calistirmis olduk. Yani sinyal kolundaki sis kumandasini one cevirince ( kadrana simgesi de geliyor ) ön sisler arkaya cevirince arka sisler yaniyor. Orijinal hali ile calistirdik. Bir çok servis calistiramazsiniz da demişti arastirdigimiz zamanda ama azimle hesabı tası deldik ve islemi yaptık. Gündüz ledlerinin semasini bulamadigimiz için su an yine parklara bagli fakat eve donerken arkadaş gündüz ledlerinin semasini buldugunu haftaya da uygun bir zamanda onu halledecegimizi soyledi.

Boylelikle isini bilen insanlarla iş yapmak çok keyifli ve bu insanlari bulmak malesef çok zor. Bu islemler sonrası yapilamaz denilen şeyler bir yerde anlamini yitiriyor ve daha başka neler yapilabilir kapisini açıyor.

Örneğin bir süre sonra kartlı araclarda fabrikasyon olan kilit acma tusuna basinca parklarin yanmasi gibi ozellikleri de eklemeyi dusunuyoruz ki mümkünmüş bu da.

Bu konuyla ilgili yardim almak isteyen arkadaslarimiz olursa bana ozel atabilirler. Konuyla ilgili islemi yapan kisinin bilgilerini paylasirim, sonrası size kalmış.

Keyifli forumlar hepimize.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

blueparadise

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende gündüz ledi taktırmak istiyorum araç 2011 etxreme model sisler var

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende gündüz ledi taktırmak istiyorum araç 2011 etxreme model sisler var

2014 sonrasinda sislerin ve ledlerin tesisati aynı tek parça tek sokette birlesiyor. Sizin aracinki nasıl bakmak lazım o donemde ayrı olabilir veya su anki gibi tekbir tesisata baglanmis olabilir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi