FLUENCE- Kapı iç döşemelerinin sökülmesi

Uğur Yılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle iyi akşamlar, yeni aldığım fluence privilege aracım var ancak sol ön kapı sensörü çalışmadığından arka kapının sensörü ile değiştirmek istiyorum. Hatta şansıma sokette falan sorun var ise gerek bile kalmaz diğer kapıları sökmeme ancak mesele sökmek bir yere kadar açtım. ancak döşemeyi yerinden çıkarma için uğraştığımda elimde kalacak diye daha ilerlemedim. bana bu konuda yardımcı olabilecek olan varsa ( mümkün ise resimli ) şimdiden çok teşekkür ederim ve minnettar olurum.

Son düzenleme:

sefa494

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sökmesi çok skıntılı ben söktüm ama fotoğraf yok hiç elimde ilk olarak o kol tutma yerını kaldırın(gri olan yer).sonra aynanın orda ki parçayı .ıkarın ve gördüğünüz vidalari alyan uçla sökünüz. en son cam anahtarını çıkarın altındaki beyaz plastiği çıkarın. son olarakta döşemenin çıkması için kapı kulbunu döşemenin içinden dişlerinden çıkartabilirsiniz biraz uğraştırıcı :) şimdideb kolay gelsin :)

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapı trimini sökmek için aşağıda verdiğim FLU7 adlı dosyayı indirip 72A bölümüne bakabilirsiniz. Mekanizmalar ile ilgili şemalar ise FLU5 dosyasındadır. Kolay gelsin.

Sökerken fotoğraflayıp buraya eklerseniz daha güzel olur ;)

FLU7

FLU5

Uğur Yılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sökmesi çok skıntılı ben söktüm ama fotoğraf yok hiç elimde ilk olarak o kol tutma yerını kaldırın(gri olan yer).sonra aynanın orda ki parçayı .ıkarın ve gördüğünüz vidalari alyan uçla sökünüz. en son cam anahtarını çıkarın altındaki beyaz plastiği çıkarın. son olarakta döşemenin çıkması için kapı kulbunu döşemenin içinden dişlerinden çıkartabilirsiniz biraz uğraştırıcı :) şimdideb kolay gelsin :)

Öncelikle çok teşekkür ederim hocam ilgin için "en son cam anahtarını çıkarın altındaki beyaz plastiği çıkarın..." kısmına kadar yapmıştım ama döeşeme kısmını sökmek için biraz asıldığımda elimde kalır diye çekindiğimden taktım gerisin geri. Bir daha deneyeceğim tekrar sağolasın.

Uğur Yılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapı trimini sökmek için aşağıda verdiğim FLU7 adlı dosyayı indirip 72A bölümüne bakabilirsiniz. Mekanizmalar ile ilgili şemalar ise FLU5 dosyasındadır. Kolay gelsin.

Sökerken fotoğraflayıp buraya eklerseniz daha güzel olur ;)

FLU7

FLU5

Hocam öncelikle ilhiniz için çokk teşekkür ederim. Paylaştığınız döküman son derece faydalı boş anımda halleder isem başkalarının da faydalanması adına atacağım. Tekrar teşekkür ederim.

murat r9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapi kilidini degistiren oldumu hic arkadaslar

Uğur Yılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanırım dışarıdan açılmama sorunu var hocam sende de

Sony cihazımdan gönderildi.

murat r9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet hocam sag kapi surekli acik uyarisi veriyordu iki gun oyle gezmek zorunda kaldim sonunda orjinal sifir kapi kilidi buldum ustaylada iyi pazarlikla uygun fiyata hallettim 140 tl kilit 30 tl iscilik