Fluence kapı kilidi açma kapama sorunu

icepeak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba. 2 ay önce ilk arabam olarak 2010 model Fluence aldım. Aracı aldığımda sol kapısı açıkken ekranda gözükmediğini farkettim. Kilitdeki switchden kaynaklandığını söylemişlerdi. Daha sonra şöyle birşey farkettim yolda giderken sol kapı kilidinden tık tık kilidi açıp kapatmaya çalışıyor gibi bir ses geliyor yine direksiyon altından biryerlerden sanki bir röle açılıp kapanıyor gibi tık tık ses geliyor bu esnada sol öndeki cam açma kapama kumanda panelindeki ışıklar gelip gidiyor. Yolda ortalama 5. dk da bir bunu yapıyor.

Daha sonra bir elektrikçiye gittim kapı kilidini söküp baktı kilidin sağlam olduğunu söyledi. Sol ön kapının sökülüp bağlantı soketlerinin kontrol edilmesi gerektiğini söyledi. Sol kapıda sök tak olduğunu bildiğim için olur dedim söküp baktı fakat tesisatta bir sorun yok dedi sorun cam krikosuna bağlı kapı beyninde bunu değiştirmemi söyledi. Başka bir arkadaşım şans eseri fluence aracında hoparlör değişimi için kapı döşemesini söktürmüştü ondaki krikoyu söküp benim araçta denedik ama sorun yine aynı düzelme yok. Bu arada kapıya bakan tamirciden çıktıktan sonra birşey farkettim sol kapı en azından merkezi kilitten açıp kapatıyorken artık hiç kapatmıyor.

Kapı kilidine 4 pin soket geliyor. Tamircide ölçtüğümüzde 2 adet pin kapıdaki karta gidiyordu 2 pinde direk kapı tesisatından 12v ve şase geliyordu. Şuan 12v olan pinlerde 5v civarı okunuyor.

Bugün bir arkadaşımla sol kapıdaki tesisatı komple kontrol ettik fakat kablolarda herhangi bir yırtık kopuk kısa devre vb. gözükmüyor. Çarşamba günü yetkili servisten randevu aldım göstermeyi düşünüyorum sizce sorun neden kaynaklı olabilir?

9z7casg.jpg

icepeak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun kapı soketinin pinlerinden kaynaklıymış bizden önceki sahibi soketteki pinlerin yerlerini değiştirmiş. Sorun çözüldü.