humerus06

Uğur YILDIZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gecen sene biz Hollanda'dan temeli donus yaptik. Arabamiz vw passat 1.9 tdi 2000 model otomatik idi. sonra arabayi Hollada'da sattik maalesef. Turkiyede VW garajina gittik ve jetta almaya karar verdik 1.6 tdi dsg Highline ama 8 ay bekleyin deyince maalesef babam Fluence almaya karar verdi. Fluence EDC privelege siparis verdik ve 3 hafta icinde geldi arac. Babam arabayi gorunce pisman oldu keske almasaydik fln fln sinirlendi parasinida odedik. Neyse babam Fluence'i almadi Renault bayisinde beklettik arabayi 3 hafta sonra aldik arabayi neyse yhaa cok konusmaya gerek yok. Fluence cok mu iyi araba ? o paraya degmez vallahi (63000). Avrupada tutulmayan bir araba iste. Gelen giden Fluence ile oynuyo yok jantmis yok yay mis Arabayi adam etmeye calisiyorlar ben dahil. Yok EDC mis hepsi fasa fiso. Bizim 2000 model passat bile vites gecisleri daha iyidi yol tutusu super yaya gerek yok. Yok Jettanin ic malzemesi kaliteli degilmis ben hic oyle bisey farketmedim arabayi kotulemeye calisiyorlar resmen. Hollanda'da jettanin test surusu yapmistik yine onumuz arkamiz belli idi. Fluence Top gibi araba sag solum belli degil Allahtan park sensoru var yoksa isimiz kotuydu. Direksyon derisi soyluluyor fln ya olurmu arkadas bu simdi 2012 model arabada. Bagaja bak yha rezalet. Araba havada ucuyordu At gibiydi Masallah, o surunuda yay ile cozduk. Fluence zaten Turkiyede ticari amac ile kullaniyorlar hususi cok az neyse yha cok uzattim herhalde. Babam daha kesinlikle RENAULT para vermez....

Kardeşim kimse size zorla aldırmamış arabayı, bu kadar karalamanın da anlamı yok. Madem VW 8 ay bekletiyordu gidip Skoda Seat falan alsaydınız bildiğim kadarıyla onlar 8 ay bekletmiyor. Ben şu an asla fanatiklik yapmadan yazdım bunu; Flu'yu beğenmeyebilirsin eyvallah fikrine saygı duyarım ama bu derece karalaman da doğru değil...

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Almanların araçları artık eskisi gibi değil. Zaten Renault u kendine rakip seçmesi baştan yanlış :eyv

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim kimse size zorla aldırmamış arabayı, bu kadar karalamanın da anlamı yok. Madem VW 8 ay bekletiyordu gidip Skoda Seat falan alsaydınız bildiğim kadarıyla onlar 8 ay bekletmiyor. Ben şu an asla fanatiklik yapmadan yazdım bunu; Flu'yu beğenmeyebilirsin eyvallah fikrine saygı duyarım ama bu derece karalaman da doğru değil...

huberus hakli ;)

HTC HD2 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

FluenceEDC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Seat, Skoda babam maalesef sevmiyor :(. Fluence'i sirf Turkiyede cok tutuldu diye aldi bide parcasi fln kolay bulunur diye. Ama olsun yha, bu zamana kadar hep alman arabalari surduk, birden Fransiza (Fluence) gecince tabiki insan bir fark goruyor. Renault suan sadece Megane GT Line begeniyorum.

purmol

Bilgi Girilmemiş
Seat, Skoda babam maalesef sevmiyor :(. Fluence'i sirf Turkiyede cok tutuldu diye aldi bide parcasi fln kolay bulunur diye. Ama olsun yha, bu zamana kadar hep alman arabalari surduk, birden Fransiza (Fluence) gecince tabiki insan bir fark goruyor. Renault suan sadece Megane GT Line begeniyorum.

Kardeşim aracının garantisi var gidip değiştir servisten ücret ödemeden . Sen sanıyorsunki şimdi sadece renault bu sorunu veriyor bende nissan note var onda da aynı muhabbet var direksiyon simidi soyuldu bende gidip garantiden değiştirttim . Artık eskisi gibi boşa sallama yok müşteri tatmin garantisi diye bişey var git servis e deki benim direksiyonum soyuldu vites kolum soyuldu değiştirsinler . Ve jetta nın kalitesinin düşük olduğu doğrudur almanyadaki ile tutmadığı için nasıl fransadaki flu ile burdaki flu bir değilse ;)

FluenceEDC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zaten karsilatirmada Fluence privelege, Jetta comfortline herhalde. Cunki Jettada navigasyon yok klima manuel fln diyor, halbuki Highline' de navigasyon dokunmatik ekran klimatronic fln var. Karsilatirma bikeren yanlis yapmislar her iki aracin en full modelini almalari lazimdi burda sadece Fluence full. :soru

FluenceEDC

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim aracının garantisi var gidip değiştir servisten ücret ödemeden . Sen sanıyorsunki şimdi sadece renault bu sorunu veriyor bende nissan note var onda da aynı muhabbet var direksiyon simidi soyuldu bende gidip garantiden değiştirttim . Artık eskisi gibi boşa sallama yok müşteri tatmin garantisi diye bişey var git servis e deki benim direksiyonum soyuldu vites kolum soyuldu değiştirsinler . Ve jetta nın kalitesinin düşük olduğu doğrudur almanyadaki ile tutmadığı için nasıl fransadaki flu ile burdaki flu bir değilse ;)

Direksiyonu degistirdik zaten 1 hafta once, Renault artik iyilestirilmis direksiyon yapmis. Adamalar simdi iyi biseyler cikarmaya calisiyorlar.

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zaten karsilatirmada Fluence privelege, Jetta comfortline herhalde. Cunki Jettada navigasyon yok klima manuel fln diyor, halbuki Highline' de navigasyon dokunmatik ekran klimatronic fln var. Karsilatirma bikeren yanlis yapmislar her iki aracin en full modelini almalari lazimdi burda sadece Fluence full. :soru

Canım senin highline dedigin model Fluenceninde Special edition dedigi modeldir.Standart üretimde full olarak adı gecen bütün listelerde vw de comfortline renaultta privilege opelde cosmo vs vs.. bunlar standartta ful diye sorarsan sana verilen cevap modelleridir.Lütfen konuya bilgi sahibi olmadan yorum yapmayın.Ayrıca Yurtdışındaki modellerin kalitesini Türkiyedekiler ilede karşılaştırmayın.Humarusun sözüne katıldıgımı söylemiştim.

Konuya sadece objektif yada subjektif yorumunuzu yaparsanız sevinirim.Bu bir yorum konusu degil bir çalışmanın karşılaştırmanın açıklamasıdır.İnsanların kafasında ( Türkiyedeki insanların sizin gibi yurtdışından gelenlerin degil ) heryönden bu iki aracın farkları soru işareti oluşturmaktaydı.Bu karşılaştırmada kafasında soru işareti olanların çözümü oldu.

Türkiyede bu iki model böyle yapacak bişey yok..

humerus06

Uğur YILDIZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

yusuf_1977

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim direksiyonda tek çizik bile yok ama serviste olduğu takdirde ücretsiz değiştrebileceklerini söylediler.Aynı zamanda aracımın arka kapı iç döşemeleri yumuşak malzemeden. Sizinki öylemi bilmiyorum ama Ford focus ve VW Jetta da sert malzemeden yapılmış çok kalitesiz ve saçma ön kapı farklı arka kapı farklı.