Fluence motor koruma kapaği

onurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün lpg taktırıncaya kadar dikkatimi çekmemişti araç 1,6 110 megan motorun aynısı peki meganda olan motor kapağı fluncede neden yok yada varda bendemi yok benzinli yada lpg li desem de olur kullanan arkadaşlar bu işe nedersiniz.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ne dizelde ne benzinlide görmedim motor koruma kapağını. kaput koruma keçesi de olmuyor ama servisten alıp takılabiliyor.

onurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ne dizelde ne benzinlide görmedim motor koruma kapağını. kaput koruma keçesi de olmuyor ama servisten alıp takılabiliyor.

dizeledemi bırakmamışlar yaa bu renodamı çalmaya çırpmaya başlkadı böyle aboooo bari dizele bırak aracın izolasyonu biraz iyi diye keçesini al motor muhafazasını al almışken 4 lastiğide alın baride biz jant üstünde gider geliriz

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor keçesi ise çok şükür benim aracımda var.Ben şanslı olanlardanım galiba.

onurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor keçesi ise çok şükür benim aracımda var.Ben şanslı olanlardanım galiba.

60 küsür tl keçeye verdik taktik bi 100 tl de bu motor kapağına isterler gibi bulsam onuda alıp takacam napıyım

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
60 küsür tl keçeye verdik taktik bi 100 tl de bu motor kapağına isterler gibi bulsam onuda alıp takacam napıyım

motor yapısı takılmaya uygun değildir belkide. bizim dizellerde turbo borularını yukarıya aldıklarından takılamıyor diye biliyorum, çok yukarıda kalsa kaput kapanmaz.

onurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor yapısı takılmaya uygun değildir belkide. bizim dizellerde turbo borularını yukarıya aldıklarından takılamıyor diye biliyorum, çok yukarıda kalsa kaput kapanmaz.[/QUO

motorları inceledim birebir aynısı kaputta kapanır ama kapak yok servise sordum 350 ile 600 tl arası dedi yuh dedim spariş veririz gelir sen hakkımız olanı bırakma sorada böyle söyüşleeee kalsın bakalım belki çıkma temiz bişeyler karşıma çıkar uygularız dedim bende

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Yeni çıkan araçların genelinde motor kapağı iptal edildi,sebep motorun ısınmasının önüne geçmek diye söylense de işin aslı maliyet hesabı bence...

onurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni çıkan araçların genelinde motor kapağı iptal edildi,sebep motorun ısınmasının önüne geçmek diye söylense de işin aslı maliyet hesabı bence...

bencede ustam kesinlikle maliyet çalmak çırpmak ısınmayla hiç alakası yok sora motor bu ısınmayan motormu var zaten max ısı değerini aşınca soğutmalar devreye giriyo tüm araçlarda

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
[/QUOTE]

motorları inceledim birebir aynısı kaputta kapanır ama kapak yok servise sordum 350 ile 600 tl arası dedi yuh dedim spariş veririz gelir sen hakkımız olanı bırakma sorada böyle söyüşleeee kalsın bakalım belki çıkma temiz bişeyler karşıma çıkar uygularız dedim bende[/QUOTE]

yuh denecek kadar var fiyat. 350-600 arası, yanılma payı 250 tl. tebrik etmek lazım servisi nasılda net rakam söylemiş:) parça numarasını alsaydın keşke başka servislere sorardık. bazen aynı parçaya farklı rakamlar söylenebiliyor.