Fluence Motor Sesi ve Süspansiyon

ogunmisir

Ogün MISIR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Garantide olan araçlarda anlayış süper Renault ta.Sorgusuz değişim yapıyorlar valla.

ottomanj

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba;
Bende 2013 model fluence var ancak keskin köşeli çukurlarda çok fazla vuruntu oluyor. O kadar çok oluyor ki ön konsol komple sallanıyor. Lastikleri yeni aldım. Önceki lastikleri 205 55 16 iken ben orjinal lastiği olan 205 60 16 aldım ama durum değişmedi. Kişisel görüşüm amortisörlerin sağlam olduğuna dair olmasına rağmen amortisörcüye götürdüm, oda amortisör rulmanlarını değiştirmiş ama değişiklik yok.
Lastik hava basınçları 30-32 psi civarlarında.
Düz yolda giderken çok konforlu ama stabilize yola girince çok vuruntulu ve sarsan bir araç oluyor.
Bu durum herkesin yaşadığı bir sorun mu yoksa benim aracımda mı bir sorun var?

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
amortisör kule takozu, yaylar, amortisörler ne alemde hocam?
Merhaba;
Bende 2013 model fluence var ancak keskin köşeli çukurlarda çok fazla vuruntu oluyor. O kadar çok oluyor ki ön konsol komple sallanıyor. Lastikleri yeni aldım. Önceki lastikleri 205 55 16 iken ben orjinal lastiği olan 205 60 16 aldım ama durum değişmedi. Kişisel görüşüm amortisörlerin sağlam olduğuna dair olmasına rağmen amortisörcüye götürdüm, oda amortisör rulmanlarını değiştirmiş ama değişiklik yok.
Düz yolda giderken çok konforlu ama stabilize yola girince çok vuruntulu ve sarsan bir araç oluyor.

ottomanj

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
amortisör kule takozu, yaylar, amortisörler ne alemde hocam?
Amortisörcüye hepsini kontrol etmesi için bıraktım. Rulman sağlam olmadığı için değişmiş. Diğerlerinde de sorun olsaydı değişirdi diye düşünüyorum. Arabayı götürdüğümde durumu anlattım ve ne gerekiyorsa yap dedim. O sebeple sağlam olduklarını düşünüyorum. Ayrıca salınım sönümlemesi çok iyi yani amortisörlerin sağlam olduğunu düşünüyorum.

omer26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba;

Aynı sorunları bende 1 aydır yaşıyordum, araba takır tukur oldu iyice, dediğiniz gibi köşeli çukurlar özellikle çok vuruntuluydu, aracı ustama götürdüm test sürüşü yaptı ve arabayı 20_30 km hızla sürerken hızlı hızlı sağ sol yaptığında lok lok ses geliyordu, arabadan indik arabayı salladı lak lak ses geliyordu, lifte kaldırıp kontrol etti ve sağ sol z rotları değişti, sol rot başı değişti ardından rot ayarına girdi ve araba yumuşadı eski konforlu haline döndü