Fluence motor sorunu

XeruTR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, dün aksam isten gelirken 2012 fluence business aracimin servis lambasi yanmaya basladi. Evime mesafe yakin oldugu icin 300-500 metreden bisey olmaz kafasiyla gideyim dedim 50 metre sonra sari motor isigi yanmaya basladi bu sefer. Garajima girdim ve yanik kokusi gelmeye basladi kaputtan hemen stop edip yagina baktim ve yaginin azaldigini farkettim. Araci alali daha 1 hafta olmadi ve araci aldigimda yag vardi aracta kontrol etmistim hepsini. Altini vurma durumu yok Buyuk ihtimal computest ve usta olarak secimim yanlis olmus ki motoru bozuk araci bize gecirdiler. Simdi mais ankara sevisine goturup yaptirmayi dusunuyorum. En kotu senaryo ile motoru komple degistirmek zorunda kalsam bu bana ne kadara patlar? Veya yag eklesem cekici cagirmadan araca 25-30 km yol yapip servise gidebilir miyim? Konu hakkinda bilgisi olanlar yardimci olabilir mi? Veya ankarada mais gibi yetkili servis.olupta uygun fiyatli is yapan bir yer var mi?

Turkcell Maxi Plus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Giderken yag lambasimi yandi. ? 300 500 metreyle azalan yagla motoru zorlamadiysaniz bisey olmaz. stop ettikten 2 3 dakika sonra yagi kontrol edin yag kartere insin.. Bence ozel bi servisten bi motor ustasi cagirin anlatin bu olanlari yagini otoparkta ekleyin 1 2 dk rolantide kontrollu calistirin. Uyari isiklari sonmuyorsa servise veya ozel servise kurtariciyla cektirin.

XeruTR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Giderken yag lambasimi yandi. ? 300 500 metreyle azalan yagla motoru zorlamadiysaniz bisey olmaz. stop ettikten 2 3 dakika sonra yagi kontrol edin yag kartere insin.. Bence ozel bi servisten bi motor ustasi cagirin anlatin bu olanlari yagini otoparkta ekleyin 1 2 dk rolantide kontrollu calistirin. Uyari isiklari sonmuyorsa servise veya ozel servise kurtariciyla cektirin.
Hocam ilk servis isigi yandi. Ardindan sari motor ariza isigi yandi. Araci parkettim, kapiyi acip yanik kokusunu alinca zaten yangin sondurucuyu aldim direk diger arabamdan. Kaputu actim les gibi koku olmasina ragmen ates durumu yok. Yag durumu aklima geldi kontrol ettim bayagi eksimis. Bugun ise gittigimde de park ettigim yerde en az 0.5 lt yag vardi. Yag lambasi yansa zaten hic hareket ettirmezdim. Depoyu dandik bir benzinlikten doldurmak zorunda kaldigim icin motorinde su varsa ondan servis lambasi yanmasi geldi aklima. Motoru zaten zorlamiyorum ilk dizel deneyimim oldugi icin. Zaten 3 kere ise gidip geldim aracla. Sonrasi zaten malum...

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir yerden yağ kaçağı var sanki. yağ filtresi çevresine filan bakın, antifriz kabında yağ yada köpürme varmı, egzosdan duman atıyormu atıyora ne renk? sabah aracı yürütmek yerine ustayı aracın başına getirmeniz daha mantıklı

XeruTR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir yerden yağ kaçağı var sanki. yağ filtresi çevresine filan bakın, antifriz kabında yağ yada köpürme varmı, egzosdan duman atıyormu atıyora ne renk? sabah aracı yürütmek yerine ustayı aracın başına getirmeniz daha mantıklı
Yag kacagi kesinlikle var hocam. Cunku yag yakma durumu yoktu aracta. Garajin kapisi sensorunun onune surekli tir cektikleri icin inip kapiyi acmak zorunda kaliyorum. Lastikleri ve egsozu 2. Kez kontrol etme sansim oluyor. Benim su an en buyuk sorunum komple motor degismesi lazim derlerse ne kadar fiyata isin icinden cikabilecegim. Persembe gunu bi usta cagirip baktircam mecbur yetkili servisten.

XeruTR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki mais ankara iyi midir? Veya o ayarda baska bir yer var mi Ankara'da? İlk defa renault arac kullaniyorumda ?