Fluence Motordaki bazı kısımlar hakkında bilgi

faultless_61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşar öncelikle herkese iyi akşamlar..... Geçen gün arabanın motoruna bi bakıyım dedim yağ kaçırma olayından sonra bir sıkıntı var mı dıye. Epey inceledim bağlantıları. Gözüme resimdeki kısım çarptı, işaretledğim kısımda yağ gibi bir sıvı var. Sizce nedir.. Normalmidir öle olması _?

2. resim = Bi konu daha hakknda bilgi istiycektim arkadşlar.. Hava fltresine giden borunun kenarında bir kısım var resimde belirttim orasıda çok kolay şekilde çıkcak gibi duruyor dönüyor etrafında

7sz9u.jpg
[/URL][/IMG]

2.resim
7szfs.jpg
[/URL][/IMG]

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Turbon terleme yapıyor gibi...
2.resimdeki parçayı arasıra kontrol et yerinden çıkarsa o kalın boruya yağ basar...

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Oradan terleme yapmaması lazım,serviste kontrol ettirmende fayda var...

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Terleme yapan yeri kurula devam ederse servise gitmende fayda var aracın garanti kapsamında nasılsa, hava filtresinin borusu geçmeli olması lazım kolay kolay çıkmaz...

*USTA

Genel Başkan
09-Aydın
Terleme yapan yeri kurula devam ederse servise gitmende fayda var aracın garanti kapsamında nasılsa, hava filtresinin borusu geçmeli olması lazım kolay kolay çıkmaz...
Hava filtre borusu değil o Halil,resimden sana farklı gelmiş olabilir,o küçük boru yağ buharıyla alakalı bi zamazingo,yerinden çıkarsa veya aralık kalırsa o kalın borunun dış kısmını yağ basıyor,zamanında servis elemanı yerine tam oturtmadığı için o kalın boruya yağ basmıştı,sonraki kontrolde Cihangir farketmiş ve temizletip yerine oturtturmuştu,o gün bugün sorun çıkmadı...:eyv

faultless_61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün o kısımları temizleyip tekrar kontrol edicm. Servise sorsam yine HERŞEY NORMAL diyecekler. En kesin cevapları bu forumdan alıyorum. Tekrar hepinize teşekkür ederim