Fluence öncam ile on torpido arasi gelen ses

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Torpido cama vurmuyor. Torpido şaseye vuruyor. O yüzden birşeyler sıkıştırdığımızda ses kesiliyor. Ben sirf bu yüzden cam kırıldığında torpidonun altina komple sünger koymuştum. Birdaha da ses gelmemişti

Cami kiralim o zaman sunger gecelim :) saka bi yana dun aksam ayhan abi silikon spreyi verdi komple onu geçtim gogus kismina ses yapabilecek yerlere %90 oraninda kesti ama hala ses geliyor. Bu isin kesin cozumu soylediginiz gibi o bolgeyi sokup komple yumusak bi malzeme ile yalitmak. Bu arada dun aksam spreyi sıktıktan sonra eve gidene kadar ozellikle bozuk yollara girip denedim çıt cikmadi arabadan ve gercekten ilk defa dun aksam keyif aldim arabadan ve sabah erkenden bindim yine ufaktan zirilti yapmaya basladi.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cami kiralim o zaman sunger gecelim :) saka bi yana dun aksam ayhan abi silikon spreyi verdi komple onu geçtim gogus kismina ses yapabilecek yerlere %90 oraninda kesti ama hala ses geliyor. Bu isin kesin cozumu soylediginiz gibi o bolgeyi sokup komple yumusak bi malzeme ile yalitmak. Bu arada dun aksam spreyi sıktıktan sonra eve gidene kadar ozellikle bozuk yollara girip denedim çıt cikmadi arabadan ve gercekten ilk defa dun aksam keyif aldim arabadan ve sabah erkenden bindim yine ufaktan zirilti yapmaya basladi.

siz benim 5 sene önceki halimsiniz. Uğraşlarınız aynı benim ilk zamanlarım. :)
camı kırmışlığımda vardır. Sirf sesi kesmek için. Kaskodan yillik ucretsiz hakkimdan yararlandim tabi ki.sağ torpido gözünü sökün ve kolunuzun uzandığı yerlere camın birleştiği yerlere yani birşeyler sıkıştırın.
Yeter ki şasiye çarpmasın torpido.silikon sprey ile çözülecek şeyler değil. Bu arada yeni jenerasyon hariç bütün renault araçlarını kullandım. 2008-2014 modeller.hepsini söktüm hepsinin yalitimini yaptim. Latitude-laguna-fluence-megane-scenic 2-3 ve suan clio 3 grand tour kullaniyorum. Ve size yemin ediyorum. En sessiz araba. Motor sesi yok. Millet bu araba çalisiyormu diyor.trim sesi, çitirti, rüzgar sesi hiç yok. Çok şükür :)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
camı kırmışlığımda vardır. Sirf sesi kesmek için. Kaskodan yillik ucretsiz hakkimdan yararlandim tabi ki.sağ torpido gözünü sökün ve kolunuzun uzandığı yerlere camın birleştiği yerlere yani birşeyler sıkıştırın.
Yeter ki şasiye çarpmasın torpido.silikon sprey ile çözülecek şeyler değil. Bu arada yeni jenerasyon hariç bütün renault araçlarını kullandım. 2008-2014 modeller.hepsini söktüm hepsinin yalitimini yaptim. Latitude-laguna-fluence-megane-scenic 2-3 ve suan clio 3 grand tour kullaniyorum. Ve size yemin ediyorum. En sessiz araba. Motor sesi yok. Millet bu araba çalisiyormu diyor.trim sesi, çitirti, rüzgar sesi hiç yok. Çok şükür :)

Aslinda bilgi ekraninin oldugu yerde bende goz var o sokulunce baya bi aciliyor o kisim genis bi bosluk var. Dun aksamki deneyimlerden aonra kesinle cam onundeki plastikten ses geldigine emin oldum artik butun yogunlugum o bolgeye olacak. Benim ses tesisatini yapan usta bagaj kapaginin icini komple yapiskan sungerle doldurmustu zamaninda ve ses yuksek bile olsa bagaj kismindan zirilti gelmiyordu. Zaten kendisiyle kapilarin da icelerine o malzemelerden gececegiz o vakit on gogusu de elden geciririm artik. Dun aksam o kadar keyifle bindim ki anlatamam cit ses yok

biggamer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Torpido gözünü sökmek kolay mı peki. Birde işin enteresan tarafı araçta bazen soğukken gelen takırtı sesi bazen araba sıcakken gelmiyor. Bazende soğukken gelmeyen ses sıcakken geliyor, ve özellikle de Arnavut kaldırımlarda geliyor.

biggamer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

*
peki bu teybin üstünde ki kalorifer hava çıkışlarının içinde tıkırtı yapacak bir şey var mı? yani oradan da gelebilir mi ses.?

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Torpido gözünü sökmek kolay mı peki. Birde işin enteresan tarafı araçta bazen soğukken gelen takırtı sesi bazen araba sıcakken gelmiyor. Bazende soğukken gelmeyen ses sıcakken geliyor, ve özellikle de Arnavut kaldırımlarda geliyor.

Torpido gözünü sökmek kolay. Gri çıtayı sökün. Oradaki vidalari, torpido gözunun icindeki citayi birde sağ tarafta airbag iptal dugmesinin kapagini sökup icinde torpido vidasi varsa onu sökun. Sonra torpidoyu kendinize çekjn. Bukadar

biggamer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar dediğim göğüs ile cam arasındaki sesi sesin geldiği yere sünger geçirerek giderdim. yalnız bu seferde siperliğin arkasında ince bir zırıltı geliyor siperliğe elimle baskı uyguladığımda seste kesilme yok. Bu seferde siperlik arkasındaki cam göğüs birleşiminden mi ses geliyor ki. Birde aracım il 120km hızı geçince sağ ön direkten zırıltı geliyor sanki rüzgardan kaynaklı, yardımcı olabilecek misiniz.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar dediğim göğüs ile cam arasındaki sesi sesin geldiği yere sünger geçirerek giderdim. yalnız bu seferde siperliğin arkasında ince bir zırıltı geliyor siperliğe elimle baskı uyguladığımda seste kesilme yok. Bu seferde siperlik arkasındaki cam göğüs birleşiminden mi ses geliyor ki. Birde aracım il 120km hızı geçince sağ ön direkten zırıltı geliyor sanki rüzgardan kaynaklı, yardımcı olabilecek misiniz.

Soyle soyleyeyim eger elinizden geliyorsa; sag sol ondirek plastikleri, on cam ve gogusun birlestigi kisim fakat iceriden, kadran siperligi, radyo bilgi ekrani ( bos araclarda o kisimda goz vardir ) ve emniyet kemerleri ( kapi direklerindeki ) bu kisimlar fluencelerde zirilti ve trim seslerinin yogun oldugu bolgeler ve sokulerek izole edilmesi gerekiyor. Ben bu ses yuzunden kadran siperligini degistirdim kadrandan gelen ses kesildi. Diger kisimlara da musait zamanda bakacagim. Ayrica on cam direklerindeki plastiklerde emanet gibi duruyor yani ustten siki oturmus fakat gogus kisim birlesme noktasi cok gevsek ve acilmaya musait.

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba, benimde fluemce aracımda bu torpito kısmından orta ön taraflardan özelliklede parke taşlı rampa yukarı ve aşağı inip çıkarken çok fazla ses geliyor baya fazla hemde, düz zeminde felan pek ses geldiğini duymadım acaba dediğiniz sorundan kaynaklı olabilir mi, birleşme yerlerinden, aracım icon+ prestij donanım ve birde sormak istediğim, hafif çukurlarda bile önlerden bi yerlerden sesler geliyor ama tam çözemedim direksiyon kutusu sesi değil ona eminim, lastikler pirelli cinturitto p7 fakat biraz eski ve ayrıca 17 inç bu konuda da bir bilgisi olan varsa yada forumda daha önce böyle bir konuya rastlamış olan varsa paylaşırsa çok sevinirim, teşekkürler.