fluence otomatık şanzıman sorunu

sis3939

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konuyu nereye yazıcagımı bulamadım buradan hortlatayım dedım:)2012 flum var edc sanzıman vıtes gecıslerınde normalde sıkıntı yok ama serı kullanımlarda 5 ten 6 ya gecerken 6 dan 5 duserken arada cırtlama sesı gelıyo bunu neden yapar sankı debraza tam basmazsında gacırdar oyle bır ses bıldıgım kadarıyla sanzıman yagı hıc degısmemıs arac 165 bın

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konuyu nereye yazıcagımı bulamadım buradan hortlatayım dedım:)2012 flum var edc sanzıman vıtes gecıslerınde normalde sıkıntı yok ama serı kullanımlarda 5 ten 6 ya gecerken 6 dan 5 duserken arada cırtlama sesı gelıyo bunu neden yapar sankı debraza tam basmazsında gacırdar oyle bır ses bıldıgım kadarıyla sanzıman yagı hıc degısmemıs arac 165 bın

Şanzıman yağı konusu biraz muamma. Servis degismez diyor, buna rağmen degistirip memnun kalan arkadaşlar var. İki tarafi keskin bicak misali. Açıkçası tam bir bilgi yok bu konuda. Sizin bahsettiğiniz sorun değilde bende de 5-6 gecisi sırasında çok hafif bir titreme oluyor. Ben devirlenme esnasinda olduğunu düşünmüştüm üzerinde durmadim. Ama 6-5 arası bir sorun yok. Diğer yandan bilgi olarak paylasayim, edc kuru kavrama bir sistemdir dolayısı ile vites gecisleri arasinda zaman zaman mekanik seslerin duyulmasi normaldir. Sizin durumunuz normaldir demiyorum elbette ama böyle bir durum da mevcut. Bende özellikle 1-2 ve 3-2-1 gecisleri arasinda sıklıkla duyuyorum bu sesleri.

iMessage: tanseler@me.com
Twitter: @tanseler
instagram: @er.tansel

“Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayınız”

sis3939

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
anladım ama sonucta yagda bellı bır dayanma sevıyesı var kaldıkı yaptıgım arastırmalara gore degısımıde okadar zor bırsey degıl bırde aksam fark ettım sogukken zorlasamda yapmıyo gıbı ses ısınınca yapıyo o yuzden yağdan olabılıcegını dusundum :)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Olabilir elbette ben secenekleri sundum :)

swordfish

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şanzıman yağı konusu biraz muamma. Servis degismez diyor, buna rağmen degistirip memnun kalan arkadaşlar var. İki tarafi keskin bicak misali. Açıkçası tam bir bilgi yok bu konuda. Sizin bahsettiğiniz sorun değilde bende de 5-6 gecisi sırasında çok hafif bir titreme oluyor. Ben devirlenme esnasinda olduğunu düşünmüştüm üzerinde durmadim. Ama 6-5 arası bir sorun yok. Diğer yandan bilgi olarak paylasayim, edc kuru kavrama bir sistemdir dolayısı ile vites gecisleri arasinda zaman zaman mekanik seslerin duyulmasi normaldir. Sizin durumunuz normaldir demiyorum elbette ama böyle bir durum da mevcut. Bende özellikle 1-2 ve 3-2-1 gecisleri arasinda sıklıkla duyuyorum bu sesleri.

Bir makine mühendisi olarak söyleyeyim,değişmeyen yağ yoktur,en kötü analize gönderir gelen neticeye göre değiştirirsiniz.Değişmez denen yağı değiştirttim bu arada,resmen çamur aktı ve araç 60.000 km de.
Ayrıca 1 aydan fazladır EDC beyni temin etmiyor renault ,herkesin haberi olsun diye dipnot yazayım

muhsin_cepelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende pazartesi ile 107.000 de ki arabamın (2015 touch edc) şanzuman yağını değiştirmiş bulunmaktayım. Bi de baskı balata ayarı yapıldı. Şu an daha yumuşak geçiş var viteslerde. Akan yağ zift gibi ve koyulaşmıştı artık ama konulan yağ bal rengi ve daha akışkan

blueparadise

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçen ağustosta baskı balata değişimi yaptım .benimde araç hızlanmak için gaz verirlen 6 dan 5 e geçerken gacırtılı sesi yapıyordu.usta normal dedi belli bir süre sonra kesildi.ikinci arar yapıldktan sonra

muhsin_cepelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçen ağustosta baskı balata değişimi yaptım .benimde araç hızlanmak için gaz verirlen 6 dan 5 e geçerken gacırtılı sesi yapıyordu.usta normal dedi belli bir süre sonra kesildi.ikinci arar yapıldktan sonra

Edc baskı balata fiyatları çok yüksek benim araba yokuşta geri geri giderken ve düşük viteslerde geçiş sonrası titreme yapıyor. Kavrama ayarı da yapsam 3 gün sonra aynı hale geliyor. Şanzıman yağı sadece geçişleri yumuşattı. Baskı balata fiyatları çok olmasa değiştirmeyi düşünüyorum ama bu gidişle son ana kadar kullanmayı tercih edeceğim. Başka bi yere zarar vermeyiz umarım

ariulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kavrama ayarı nasıl yapıyorsunuz

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende pazartesi ile 107.000 de ki arabamın (2015 touch edc) şanzuman yağını değiştirmiş bulunmaktayım. Bi de baskı balata ayarı yapıldı. Şu an daha yumuşak geçiş var viteslerde. Akan yağ zift gibi ve koyulaşmıştı artık ama konulan yağ bal rengi ve daha akışkan

Merhaba şanzıman yağını kaç litre aldınız hangi marka yağın fiyatı ve işçilik ne kadar tuttu bilgi verirseniz bende yaptırmak isterim benim araçta 164xxx bin kmde 1 2 geçişleri çok sert ve gaza bastığımda aşırı bi vuruntu olmaya başladı dediğiniz gibi yağ değişip ayar yapıldıgında duzeliyorsa denemek isterim.