Fluence Özel Soru Yağ hk.

Hangi Yağ Kaliteli

• Kullanılan toplam oy
    5

osmanemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
MOTUL SPECIFIC RN 0720 5W30 5 LT 270 tl

Shell Helix Ultra Professional AR-L 5W-30 150 Tl

Bunları karşılaştırmamız gerekirse shell dünya markası ve kalitesi şüphesiz fakat aradaki fark neden pahalı normaline göre motul ucuz ve shell pahalı olması gerekşrken biri bana bu iki yağın arasındaki farkı söyleyebilirmi

Ayrıca Şanzıman yağları otomatik vitesler için 2 litre diyen var 1.75 lt diyen var 2014 edc 110 OTm yorumlarınızı bekliyorum üstadlar.

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
elf evolutıon fulltech fe 5w30 koyuyorum. Şanzıman yağını 2lt koyduk.

omer26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende elf evolutıon kullanıyorum motor için.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Shell Türkiye pazarinda bir dönem yağların içine fazla temizleme katkisi koyunca ağır vasitalarda özellikle kopurme diye tabir edilen bir olay ortaya çıktı. Fakat bu bildigimiz kopurme değil yağın tamamen temizlik katkisindan kaynaklanan kopurmeydi. Durumu kullanicilara acikladilar fakat aciklamaya ikna olmayan pek çok ağır vasita sahibi bir daha shell kullanmadi o dönem. Shell kalite olarak castrol ve mobil seviyesindedir. Fakat bu zamanında haksiz yere olusan kötü marka algısı insanlari shell almamaya itti ve sonuç olarak shell de ciddi fiyat avantaji kurarak tekrar pazara girmeye çalışıyor en az on yıldır. Dolayısı ile gönül rahatligi ile kullanılabilir oldukça da kalitelidir. Fiyat farkı bu durum kaynaklidir.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Shell Türkiye pazarinda bir dönem yağların içine fazla temizleme katkisi koyunca ağır vasitalarda özellikle kopurme diye tabir edilen bir olay ortaya çıktı. Fakat bu bildigimiz kopurme değil yağın tamamen temizlik katkisindan kaynaklanan kopurmeydi. Durumu kullanicilara acikladilar fakat aciklamaya ikna olmayan pek çok ağır vasita sahibi bir daha shell kullanmadi o dönem. Shell kalite olarak castrol ve mobil seviyesindedir. Fakat bu zamanında haksiz yere olusan kötü marka algısı insanlari shell almamaya itti ve sonuç olarak shell de ciddi fiyat avantaji kurarak tekrar pazara girmeye çalışıyor en az on yıldır. Dolayısı ile gönül rahatligi ile kullanılabilir oldukça da kalitelidir. Fiyat farkı bu durum kaynaklidir.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Valla yıllar yıllar önce 1 kere aldığım Shell yakıtta da su çıktı o zamandan beridir almam ordan yakıt yada yağ ayrıca fiyatıda hiç avantajlı değil bizim buralarda en pahalı yakıtı Shell satıyor.

Son düzenleme:

zoomes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yağa fazla para verme taraftarı değilim, bu iş fetişizm derecesine geldi :) ELF Evolution alıp 20 bin km değil 10-12 bin km civarı değiştiriyorum. Soruya gelirsek Shell alırdım.