Fluence Ses Sistemi

fatihpostoglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Forumda açacak bir yer bulamadım buraya açayım dedim :) Doğru bi yer varsa taşınmasını talep ederim :)

Fluence'de ki sistem pek tatmin etmiyor. Çok aşırı gürültüydü, basstı, anfiydi falan istemiyorum ama kaliteli bir ses almak istiyorum. Sesi yükselince hoparlörler cızırdamasın istiyorum. Söyleyenin söylediğini anlamak istiyorum hatta müzik aletlerini tek tek ayırtmak istiyorum :)

Böyle bir sistem varmıdır arkadaşlar? Aracın orjinalliğini bozmadan yuvalarına yapabileceğimiz birşey.

Bilenlerden yardımlarını rica ediyorum :)

hakan03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu konu benimde acmak istediğim bi konuydu cevap veren biri olur inş baya zaman gecmiş gerçi ama herkes aydınlanır böylelikle.

beyto52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
demek ıstedıgınız ses sıstemını anladım :) mesela ford focus da kı ses sıstemı çok kalıtelı cok basarılı arkadasımda var ford focus gercekten cok doygunluk verıyo gerek bas tıs kalıte sesı ne kadar acarsan ac ses bozulmuyor ama flude boyle bırsey yok 2012 privilige ful model aracım 3d arkamy ses sıstemı olmasına ragmen orjınal kalıte lı ses yok reno teyp ve ses sıstemı konusunda malesef basarısız TABI latıtude harıc :)

hakan03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle düşük seste bile kaliteyi hissetmek istiyorum müziği ben dinleyeyim yeter bütün mahallenin dinlemesine gerek yok

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
koltuk altı bass ?

tazz21

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gerçekten ses sitemi büyük bir sorun. Sesi yükseltikçe sistemdeki cızırtılar artıyor ve kulak rahatsızlığı veriyor.
Çözümü olan paylaşırsa çok sevinirim

tazcan44

Muhammet İbrahim ŞAHİN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın 4 kapıdaki eski ses sistemini pioner tizli olanlarla degiştirdim. Jameson anfiyle destekledim. Sonuç süper eskiden 20 lerde dinlerken şimdi 3 -4 ses seviyesinde muhteşem ses alıyorum. Bide çift bobinli küçük woofer bagajın vazgecilmezi toplam maliyet kablolar el emeği dahil 800 tl.

fatihpostoglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu açtığım gün sinemada aklıma geldi, bu sesi aracımda dinlesem nasıl olur diye.

hakan03 arkadaşın dediği gibi, sesi ben duyayım mahallenin duymasına gerek yok. Aracı ses sistemi yaptırmaya gittiğimde baslı falan birşey yapmalarından çekindiğim için derdimi nasıl anlatırım bilemedim:)

Daha önceden böyle uygulama yapan varsa paylaşmasını bekliyoruz :)

mur@t

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar benim aracım 15 edc dinamik servisten orijinal tivitırı aldım cifti 60 tl çok memnun kalmadım. Gecen salı günü İstanbul bahcelievler halk pazarının orda bu işi yapan çok yer var orada yeni tesisat yaptırdım.
2 cift 13cm caddence 80 rms mid bass. xetec 5 kanal amfi. 30 cm 1000w jbl 250 rms bass. 2adet teyip çevirici. tesisat kablo ve işçilik. 1500 tl geldi gerçekten çok güzel oldu teyip orijinal sesi 20 nin üzerine çıkamıyorum
sanki sinema salonunda gibiyim deydimi derseniz 2 sene niye beklemişim:sinirli Yalnız 5-6 saat sürüyor aracı yeniden yapıyorlar sanki yaptıracak arkadaşlara tavsiyem daha önce fulence araç yapanlara yaptırmanız.