Fluence Ses Sorunu Hakkında Yardım!

laslandes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
maalsef benim megane 3 dci'da da aynı motor sesi sorunu var. sınıfının emsal araçlarına bindiğimde focus, astra vs ne kadar sessiz olduklarını görüp şaşırıyorum. ses olayında renault rakiplerinin gerisinde maalsef. eğer kafanıza çok takıyorsanız servise gidip birkaç yüz tl harcayarak diğer dci motorlarda var olan motor kapaklarından birini alıp takabilirsiniz ve motor kaputuna keçe takarak da sesi istediğiniz seviyelere çekebilirsiniz. ayrıca üzülerek söylemek gerekirki 1.yıl bakımından çıktıktan sonra bile motor sesi azalmıyor.

faultless_61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
maalsef benim megane 3 dci'da da aynı motor sesi sorunu var. sınıfının emsal araçlarına bindiğimde focus, astra vs ne kadar sessiz olduklarını görüp şaşırıyorum. ses olayında renault rakiplerinin gerisinde maalsef. eğer kafanıza çok takıyorsanız servise gidip birkaç yüz tl harcayarak diğer dci motorlarda var olan motor kapaklarından birini alıp takabilirsiniz ve motor kaputuna keçe takarak da sesi istediğiniz seviyelere çekebilirsiniz. ayrıca üzülerek söylemek gerekirki 1.yıl bakımından çıktıktan sonra bile motor sesi azalmıyor.

Fluence göre motor kapağı varmıdır arkdşım ???

Lnc59Clio

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bizim servise gelmişti bitane kötü yakıttan böyle çalışıyor dediler yakıtı nerden alıyorsunuz

Lnc59Clio

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Petrol ofisinden alıyorum yakıtı arkdşm.

valla sitede MehmetRs nickli Mehmet abinin arabasına bindim maşallah benzinli gibiydi söyledim evet bende fark ettim bikaç kişidaha söyledi dedi ama o 105 likti belki fark ondandır. bide yakıtınız bittikten sonra başka biyerden yakıt almanızı öneririm shell yada total olabilir

cagatay53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar.Beyler gazdan ayağınızı çektiğinizde tarif edemediğim değişik bir motor sesi sizde de var mı? hatta bunun geometrik turbodan dolayı oldugunu soyluyorlar.

Lnc59Clio

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar.Beyler gazdan ayağınızı çektiğinizde tarif edemediğim değişik bir motor sesi sizde de var mı? hatta bunun geometrik turbodan dolayı oldugunu soyluyorlar.

2bin devir civarında daha çok motor soğukken gazı bırakınca tırrr diye bi ses geliyo ondan mı bahsediyosunuz acaba

zerqcool

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benm edc privilage maşşallah çıt yok cok sessiz 4500 devir ve üstünde anca motor sesi duyabiliyorum bence yalıtım çok başarılı.. kaputta keçe var...

doruk230

Doruk Anıl ALKAN, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu direksiyonla vites topuzunun değişimini talep edin garanti kapsamında değişiyor . Bir kaç abimizin de sorun olmuştu direksiyon ve vites topuzu . Onda soyulmalar falan vardı .
aynen direk değişim kabul edin 2011 modelleri değiştiriyolar sıkıntı olmadan.. öle bir traktör sesi gibide hç gelmedi bana fluenceler..

fatalboy101

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimde en çok memnun olduğum yeri motoru aracımın, motor sesi sizin dediğiniz kadar çok değil, ayrıca giderkende ses gelmiyor motordon, ben arabayı ilk aldığım günden beri hep motorun sesiz çalıştığını ve renault un bu işi iyi yaptığını düşünüyorum... direksiyon ve vites topuzu bende de soyulmuştu, biraz kavga gürültüde olsa garantiden değiştirtmiştim ikisinide....