Fluence ses yalıtımı ile ilgili bir kaç soru

AlpAlp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Volkan Bey sabitleme konusunda bir iki sıkıntı var kapıyı söktüm diyelim ( sanırım klipsleri sökmek için bir aparat lazımmış aksi halde kırılıyormuş) bu sırada izolasyon için de bir şey yapayım mı diye düşünüyorum? Ne yapabilirz? Ayrıca kapı iyi kötü yapılacak gibi de şu torpidodaki gösterge şapkası ( plastik parça) sanırım torpidoyla farklı malzeme olduğunda bazen cızırdıyor ?? onu Sökmek pek aklım kesmiyor :))

Falmor

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Klipsler bizimkilerden farklı değilse orjinallerinin kırılması zordur.Fazla eğmeden alttan destek olarak çekmeniz yeterli kapı döşemesini.İzolasyon olarak bitüself denen bi malzeme var rulo olarak satılıyor yapı marketlerde,bu malzemeyi kapı içi metal aksamların belirli yerlerine yapıştırırsanız ses büyük ölçüde azalacaktır.Torpidodaki sesleri kesmek için torpidoyu tamamen sökmeniz gerek.İçindeki sökülebilir parçaları bantla sabitleyip boşlukları süngerle doldurmanız gerek.

Renault

Süper Moderator
34-İstanbul
Bizim elektirkçi kapıyı alet olmadan söktü..Çekerek çıkardı yalnız çok sert yapmışlar klipsleri.

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fluence, ses yalıtımı yönünden sıfır,
birkaç yerine yapmak şart, ses yalıtımında benim aracım benzinli diyenler bu işi hiç bilmeyenlerdir. Ses yalıtımı sadece motor sesi için değil, dişarıdan gelen sesler içindir. Ayrıca hareket halinde olan araç ses üretir. Tüm bunların giderilmesi işi profesyonellik ve bilgi ister. Aracın parçalarının sökülüp izolasyon malzemesinin uygulanması ve sonra parçaların takılması epeyce uğraş ve maddiyat ister.
Benim ilk aracıma uyguladım (forester) bilgileri forumda var. Güzel bir iş yapmak istersen profesyonel yardım almadan yapman çok zor.

Sayın abim ben motor sesi ve kaput keçesi için yazmıştım bilgine :)

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayrıca bu bahsettiğiniz yalıtımı hemen hemen aynı segmentteki bütün araçlara uygulamak gerekir çünkü hemen hemen hepsi aynı sorunu yaşıyor.Sadece Fluence degil bilginiz olsun istedim. ( örn. yeni kasa jetta fluence den 10 kat daha beter suanda denedim biliyorum yada toyota corollada da ses var bunuda denedim.Linea emotion dada problem azda olsa var ama rüzgar sesi cok ondada vs vs.. )

darkzine_metal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben fordla kıyaslıyım ne yol sesi nede motor sesi sıfır fluencede bana göre

Burock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben fordla kıyaslıyım ne yol sesi nede motor sesi sıfır fluencede bana göre

Ford'un hangi vers. ama? Focus'un son serisi focus 3 bu konuda çok iyi, yada en son kasa cmax hem yalıtım hemde sessizlik olarak çok ideal. Yanlız Focus 2 ve öncesi konusunda haklısınız. Sanıyorum fluence'de yalıtım vers.'a göre ayrılıyor. Extreme ile Privilage arasında fark varmış gibi geldi.

darkzine_metal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
focus 2 kastettim benim dizel extreme 85bg kaput altı orjinal keçeli hangi, devir olursa olsun motor ve yol sesi yok focus dizelle uzun yola gittim kafam şişti resmen