Fluence Sinyal sorunu

reistlin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Aracın 4 lüsünü açınca paneldeki sağ sinyal göstergesi, ön sinyal, ön dikiz aynası ve arka sinyal lambalarının hiçbiri yanmıyor. Sağ taraf kitlenmiş gibi.

Sağ arka stop soketini değiştirin dedi ustalar değiştirdik bir ay kadar çalıştı yine aynı sorun. Eski soketi açtım oksitlenme vs hiçbirşey yok tertemiz eski soket. Şimdi takılı olan sokette de sorun görünmüyor. Daha önce bu sorunu yaşayan var mı?

Sadece Sağ taraftaki Sinyallerde problem var farlar ve sol sinyal sıkıntısız çalışıyor.

Önerilerinizi Bekliyorum Teşekkürler.

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Frenlerin sigortası yok diye biliyorum. Sinyalleri sigorta durumunu bilmiyorum. Clip cihazı ile baktırdınızmı.

reistlin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yetkili servis bakti arka soketten dedi cozduler sorinu fakat yine ayni sorun yasandi bu gun de arka stop
lambasini sokup taktim akuyu sifirladim calisti ama yine bozulacak gibime geliyor:)

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yetkili servis bakti arka soketten dedi cozduler sorinu fakat yine ayni sorun yasandi bu gun de arka stop
lambasini sokup taktim akuyu sifirladim calisti ama yine bozulacak gibime geliyor:)

Fluence lerin arka stopların sıvı yalıtımı biraz zayıftır. Soketlerin içini Balata spreyi veya pas sökücü spreyle temizledikten. sonra kurumaya bırakın. Ardından soket birleşim yerlerini bez bantla bağlayın. Sıvı asla değmemeli (kimyasal temizleme hariç) Kısa devre olunca beyin bunu algıladığı için sorun olduğunu göstermek maksadıyla sağ taraftaki akımı kesiyor.