Fluence su sıstemınde basınc var. eskilme yok.

dengineer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar
Fluence aracımda su sistemınde basınc var. su eksilmesi yok. ama sogukken bile kapagı actıgımda yuksek bır basınc var.
contada yanık vardır dediler ama arac su kaynatmıyor yada suya yag karıstırmıyor. buna benzer tecrubesi olan var mı? destek lutfen.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar
Fluence aracımda su sistemınde basınc var. su eksilmesi yok. ama sogukken bile kapagı actıgımda yuksek bır basınc var.
contada yanık vardır dediler ama arac su kaynatmıyor yada suya yag karıstırmıyor. buna benzer tecrubesi olan var mı? destek lutfen.
Akla gelen tek şey conta yanması suya o basıncı verecek başka bir şey yok. Suda egzos kokusu varmı?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.Aracınız her seferinde mi bu basıncı yapıyor.Araç kaç model?

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor suyu antifiriz degisimi yapildiysa bi kac gun hava olabiliyor boyle.

toggykaya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorunu bende bugün farkettim. su eksik gibiydi kapağı açtım bir anda borulardan basınçlı su geldi.. şimdi su seviyem normal. fikri olan?

dengineer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arac 2012 model. 105 bin km de. antifriz her turlu degişimi yapıldı. su an suda antifiriz var. havası alındı.10 gundur deniyorum. her gun aynı.

oguzhanc64

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapak bozuk olabilir. Kapağın görevi içerdeki basıncı belli bir seviyede tutmaktır.

Kapağın mekanizması bozulduysa hiç basınç üretmeyebilir. Bu durumda su yükselir ve kapaktan taşabilir. Kaçırması gereken basıncı kaçırmıyordur. Bu da sizin karşılaştığınız basınç sorunu yapar.

Contada sorun olup olmadığını anlamanın yolu kapak açık şekilde motoru çalıştırmaktır. Rolantide veya gaz verince Su yükselip taşıyorsa contada sorun vardır. Motor çok sıcakken kapağı açarsanız sistemdeki mevcut basınçla su zaten dışarı taşacaktır. Dikkatli olmanız gerekir.

toggykaya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun bende de vardı.. motoru sökültü contalar gitmiş. şimdi tamiri bekliyoruz

dengineer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tesekkurler. bugun bıraktım ozei servise..sadece contadır umarım diye dua ediyorum simdi :)

toggykaya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende bugün teslim alıcam arabayı bakalım fiyat ne çıkacak..