FLUENCE Torpido Soğutma

Suat K.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Marhaba Arkadaşlar,
Renault fluence (icon - 2013) torpido soğutmayı nasıl kullanacağız yardımcı olurmusunuz. Servise sordum klimayı konsula yönlendirip konsuldaki bütün klima çıkışlarını kaptacaksınız demişlerdi. Yapıyourm yine olmuyor. Kaldı ki konsolun ortasındaki yanyana duran iki klima çıkışı kullanıcı tarafından el ile kapatılamıyor. Diğer çıkışlarda var örneğin şoför sol tarafındaki çıkış yolcu sağ tarafındaki çıkış ve arka koltuklardaki çıkış el ile kapatılabiliyor. Kullanan arkadaşlar bir yardımcı olursa sevinirim. Klimayı hangi ayara getirip nasıl torpidoya yönlendireceğiz.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Torpidonun ayari yok. Sadece diger deliklerin akisini engellerseniz o taraf daha cok ufler. Soyle deneyin, havalandirmayi orta kisma alin sadece. Cam ve ayaktan cikartin. En yuksek kademedeyken elinizi torpidoya koyun. Hava geliyordur. Bu arada sizde sogutma var dimi :). Eger halen hava gelmiyorsa ya arkadaki hava borusunun yeri kaydi ya da dustu. Torpidoyu sokup kontrol edebilirsiniz

Suat K.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler, Dediğiniz gibi de denedim yine deneyeceğim eğer olamzsa bir ara servise götüredeğim artık.

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Ayrıca torpidonun içinde küçük bir kapak olmalı , bu kapağı açıp torpidoya hava girişini sağlamalısınız.

Suat K.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayrıca torpidonun içinde küçük bir kapak olmalı , bu kapağı açıp torpidoya hava girişini sağlamalısınız.

Kapağı görmedim. Yuvarlak boru şeklinde bir yer var sanırım hava ordan gelmeli. parmağımla yokladım orda da kapak yoktu. Ama bir daha kontrol etmekte fayda var tabi, teşekkürler

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapağı görmedim. Yuvarlak boru şeklinde bir yer var sanırım hava ordan gelmeli. parmağımla yokladım orda da kapak yoktu. Ama bir daha kontrol etmekte fayda var tabi, teşekkürler
Kapak olmayabilir. Benimkindede yok. Ordan hava geliyor

aresavas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu hortlatayım :)
2010 Fluente Dynamique, torpidoda soğutma mandalı mevcut fakat arkasında klima sistemine giden bir hortum bulunmuyor. Arkası boş yani herhangi bir hava girişi yok. Daha önce sahip olduğum Opel Astra'da bu soğutma sistemini ara borusunu tedarik edip takarak çalıştırmış ve kullanmıştım. Servis bunun takılamayacağını söylüyor ama ben emin olamadım açıkcası. Sanki ara bir parça var gibi orada olmayan ve onu takıp basitçe çalışır duruma geitrebilirmişiz gibi.... Yorumlarınız nelerdir konuyla ilgili? Tatilde inanılmaz işe yarayacak bir özellik olacak eğer halledebilirsem.

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Savas arada orjinal hortum yoksa bile kendin uydurursun.sanki primerada vardi :)

aresavas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gözünü seveyim Primera nın, ama motorunu değil :) Uydurmaya uydururum da bu bir parça olduğuna göre bir parça numarası vardır. Bu parça diğer fluence megane lara takıldığına göre bir de şu an kapalı olan bir bağlantı noktası olmalı gibi....

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim scenic de de bu delik var ama arkasinda baglanti varmi aklima gelmedi hic. Haftaya bende bi bakayim