Fluence vites dengesizlikleri

melihbello

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun yola çıktım arabamla ilk 3 vites de araba çok yaktığını gösteriyor mesela 2. Viteste 3 bin devirde anlık tüketim 22 lere falan çıkıyor ama 4. Viteste 3 bin devirde anlık 5.5 i geçmiyor 301 den de ekonomik oldugunu gördüm sizce sorun nerde sizce ?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun yola çıktım arabamla ilk 3 vites de araba çok yaktığını gösteriyor mesela 2. Viteste 3 bin devirde anlık tüketim 22 lere falan çıkıyor ama 4. Viteste 3 bin devirde anlık 5.5 i geçmiyor 301 den de ekonomik oldugunu gördüm sizce sorun nerde sizce ?
Düşük viteslerde araçlarda genellikle fazla yakiyor. Geçen bir video isledim hangi seri hatirlamiyorum ama mercedes 9 ileri şanzıman kullanmis. 9. Vites, 2.000 devir, hiz 170 km ve tüketim 5.5. Peugeot citroen tarzı araclar zaten piyasanın en az yakan araçları ki onlara kiyasla fluence tüketim o makul. Ayni markanın fluence muadili araclarina baktiginizda onlarda zaten kısmen ayni ortalamalarda

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

myaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu bir sorun değildir hocam. 1 ton üzeri bir kütleyi hareketlendirmek istiyorsunuz. Bunun sonucunda ise ivmelenmek için pedala baskı uyguluyorsunuz. Belirli hıza ulaşmak için pedala çok bastığımızdan tüketim artıyor. Hybrid araçlar bu yüzden ilk kalkıştan belirli bir hıza ulaşana kadar elektrikli motorunu kullanır sonra benzine geçer. Zaten ortalama tüketim denilen olgu da ismini buradan alıyor. 100 km/h 'te gidilen ortalama tüketimi belirtiyor. Kısacası gayet normal ve olması gereken değerleri görüyorsunuz. Derslerden de hatırlayacağınız üzere bir cismi hareket ettirebilmek için kuvvet gerekir ve bu kuvvet için de enerji harcanır. Mantık aynen budur.

melihbello

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
orası öyle ama çözemedim bi boxukluk var 6 ortalama yakaladim ama şehiriçi ne gelince hemen ortalama 7 8 oldu bu anormal bi durum bence

myaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir aracın çok yakması vitesle alakalı değildir hocam. Aracı kullanma ve yol koşullarına bağlıdır. Şehir içi kullanımda haliyle fark etmesi normaldir. Çünkü dur kalk ve düşük hızlarla gidilir.

orası öyle ama çözemedim bi boxukluk var 6 ortalama yakaladim ama şehiriçi ne gelince hemen ortalama 7 8 oldu bu anormal bi durum bence

matchmaker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

kullanım tarzınız nasıl bilemem ama sanırım agresif kulllanıyorsunuz. benim şehirler arası ortalamam 5.2 şehir için 6.2lt..

melihbello

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayır kesinlik ani kalkış vs yapmam çok sakin kullanırım çözemedim

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu bir sorun değildir hocam. 1 ton üzeri bir kütleyi hareketlendirmek istiyorsunuz. Bunun sonucunda ise ivmelenmek için pedala baskı uyguluyorsunuz. Belirli hıza ulaşmak için pedala çok bastığımızdan tüketim artıyor. Hybrid araçlar bu yüzden ilk kalkıştan belirli bir hıza ulaşana kadar elektrikli motorunu kullanır sonra benzine geçer. Zaten ortalama tüketim denilen olgu da ismini buradan alıyor. 100 km/h 'te gidilen ortalama tüketimi belirtiyor. Kısacası gayet normal ve olması gereken değerleri görüyorsunuz. Derslerden de hatırlayacağınız üzere bir cismi hareket ettirebilmek için kuvvet gerekir ve bu kuvvet için de enerji harcanır. Mantık aynen budur.

katılıyorum...

melihbello

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ama diğer kullanıcılar da böyle değil demek anormal biseyler var