Fluence Yol Tutuşu Oylaması

Yol Tutuşu

• 1

Oy: 7 6.4%
  • 2

Oy: 1 0.9%
  • 3

Oy: 2 1.8%
  • 4

Oy: 3 2.7%
  • 5

Oy: 15 13.6%
  • 6

Oy: 13 11.8%
  • 7

Oy: 32 29.1%
  • 8

Oy: 24 21.8%
  • 9

Oy: 6 5.5%
  • 10

Oy: 7 6.4%

• Kullanılan toplam oy
    110

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Ben bir an megane sanıp yanlışlıkla 10 puan verdim :tokat Not: Hiç Flu kullanmadım

Roam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
16'' jantla yüksek hızda tam bir fiyasko..

Dr.Sma

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana göre çoğu renault araclarında yol tutuşu yok.

oguzhanc64

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım Business 15" Jant var. Önceki sahibi serviste 16lıkların aynısını taktırmış ama 15" olanını. Lastik basınçlarımı sürekli kontrol ederim önler 34 arkalar 31dir genellikle.
Önceki aracım 2000 model 1.8T Passat idi. Ailemizde 2007 Jetta da mevcut.

Çok yönlü karşılaştırma yapacak olursak Fluence yol tutuşunu iyileştirmek için kütük gibi bir süspansiyon kullanmış fakat bu bile yol tutuşunu yeterli seviyeye getirmiyor. Focus'tan Jetta'dan vs inip Fluence binen adam böbrek taşı döker şehiriçinde. Bu net. Çakıl taşını bile kabinde hissettiriyor.

Konumuza dönecek olursak aracı kaydırarak eğlenmek isteyenler için yapılmış bir yol tutuşu var bunun. Lastiklerim Michelin Energy Saver. Bunun dışında sıcak asfaltta ani frenlemelerde yeterince yapışmıyor yola. Bu da frenleme etkisini azaltıyor. Virajlarda güzel güzel kayıyor. Önünü pek bıraktığını görmedim ama arkası için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Araç 100'ün hadi 120 olsun 120'nin üstündeki hızlarda virajlarda iyi güzel girdik de acaba çıkabilecek miyiz dedirtiyor sürücüye. 2009 Doblomuzdaki viraj hissiyatım neyse Fluence'te de aynısı. Farkı yok.

Bu yüzden 6.

adres63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bundan onceki aracim mitsubishi lancerdi virajlarda cok fluence ve diger modelleri gecerdim bunda arka tarafi birakma var ama cokda kotu sayilmaz. 10 uzerinden 7 veriyorum.

Matheson

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
7 veriyorum. Virajlarda sıkıntı yaşatıyor. Ama fiyatina göre normal.

fsc1983

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
10 üzerinden 8

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fiyatına göre normal derken hocam araç 70 ile 95bin arası fiyata gidiyor daha kaça satılacaktiki?

10 üzerinden 8 ? fluence? renault fluence?

abi gözünüzü seveyim ben öyle aman aman hız meraklısı değilim ama bana fluence oldukça hissiz, güven vermeyen bir araç olarak geliyor, ha yalan söylemim aman aman binmedim ya bindiğimde kayma vs olmadı ama adana mersin saatde 140km yaparkende bana öyle bir sağ bir sola atılabilecek, makaslara gelebilecek, frende kızaklayanmayacak, virajda arkasını bırakmayacak bir araç olarak gelmedi.

birde bu araçta olumsuz olabilecek her ama her detay var yahu, araba birincisi gerçek renault değil gerçekte Samgung SM3 diye saçma sapan kore'de bile tutulmayan kore aracı, yetmedi bunuda alıp Türkiye üretimi yapın, yetmedi 16 jant yüksek yanak berbat lastikler atın, yetmedi full torsiyonlu bağımsız süspansiyon ile alakası olmayan süspansiyon yapısı.

yani neresine bunun 8 verilir anlam veremedim o halde bu 8 ise civic 10, Mazda 3 12, A3 sedan vs 15 fln herhalde.

ozgursanli2580

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fiyatına göre normal derken hocam araç 70 ile 95bin arası fiyata gidiyor daha kaça satılacaktiki?

10 üzerinden 8 ? fluence? renault fluence?

abi gözünüzü seveyim ben öyle aman aman hız meraklısı değilim ama bana fluence oldukça hissiz, güven vermeyen bir araç olarak geliyor, ha yalan söylemim aman aman binmedim ya bindiğimde kayma vs olmadı ama adana mersin saatde 140km yaparkende bana öyle bir sağ bir sola atılabilecek, makaslara gelebilecek, frende kızaklayanmayacak, virajda arkasını bırakmayacak bir araç olarak gelmedi.

birde bu araçta olumsuz olabilecek her ama her detay var yahu, araba birincisi gerçek renault değil gerçekte Samgung SM3 diye saçma sapan kore'de bile tutulmayan kore aracı, yetmedi bunuda alıp Türkiye üretimi yapın, yetmedi 16 jant yüksek yanak berbat lastikler atın, yetmedi full torsiyonlu bağımsız süspansiyon ile alakası olmayan süspansiyon yapısı.

yani neresine bunun 8 verilir anlam veremedim o halde bu 8 ise civic 10, Mazda 3 12, A3 sedan vs 15 fln herhalde.

Üstadım ben 2016 model Dİzel EDC 17 jant icon kullanıyorum. Aynı araçtan bahsediyor olamazsın. Araç fazlasıyla iyi yol tutuyor. Virajlarda Focuslar kaçacak yer arıyor. His başka fiziki tutuş başka. His zayıf ama fiziki tutuş gayet iyi. Aşağıdaki videoda 05:45 sonrasını izleyebilirsin.

Destekler görüş:https://www.youtube.com/watch?v=zXdYtBjE_1Y

oguzhanc64

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üstadım ben 2016 model Dİzel EDC 17 jant icon kullanıyorum. Aynı araçtan bahsediyor olamazsın. Araç fazlasıyla iyi yol tutuyor. Virajlarda Focuslar kaçacak yer arıyor. His başka fiziki tutuş başka. His zayıf ama fiziki tutuş gayet iyi. Aşağıdaki videoda 05:45 sonrasını izleyebilirsin.

Destekler görüş:https://www.youtube.com/watch?v=zXdYtBjE_1Y

Valla hocam 2000 model Passat'ım ve 2007 model Jettamız bu Fluence'den daha iyi yol tutuyorken bence tartışmak mantıksız.

Passatımın lastik ölçüsü 195/65/15'ti. Üstelik arkada torsiyon vardı. Bağımsız da değil. Jetta da 205/55/16. Bu şekilde neredeyse zamk gibi yapışan bu araçlara 17 jant taksak herhalde Go-Kart arabası olacaktı. Neyse sonuçta bu araba Renault.

Kütüğün kelime anlamı bu araç. Yol tutuşundan da eser yok. Frene basmadan girdiğim viraja bunda hızımı azaltarak giriyorsam, frene basmazsam kıç atıyorsa; ani manevrada önü kayıyorsa bana yol tutuşu var demeyin.

Lastiklerim Michelin Energy Saver 205/65/15 ve lastik basınçları olması gerektiği gibi.