Fluence'lerimizin Yakıt Sarfiyatı Paylaşımı

padaroglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
depoyu fulledikten sonra 710 km yaptım. şuan göstergede 1 çizgi var. menzil 200 km diyor. ortalama hız 19,6 km. ortalama tüketim 6,4 Lt. Bu veriler bana yüksek gibi geldi. arkadaşım bir depoyla 900 km gittim ve menzil 250 km yi gösterirken yakıt aldım diyor. benim aracımdamı bir tuhaflık var acaba.

padaroglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar, yol bilgisayarında gözüken ortalama yakıt değerlerinin doğruluk oranı yüzde kaçtır. Yanılma payı varmı acaba?

azizbekir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracim 2010 otomatik benzinli 1.6 expression 105bg . dun bursadan istanbula kadar 120-140 hiz araliginda yakit tuketimim 11lt idi.(denemek icin 195km ile giderken 19lt gosterdi) İstanbula geldim dur-kalklarda 18-20lere cikiyor genelde de 12 lt gosteriyordu.istanbulda olunca yavas kalkma durumu falan olmuyor haliyle.
Sonuc olarak benim icin sehir disi sehir ici fark etmiyor arac 11-12 lt arasi yakiyor . Allahtan lpg var lpg ile 23-25krs arasi harciyor.benzini hesaplamak bile istemiyorum.

azizbekir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bende de 2011 BVA otomatik vites BRC lpg takılı fluence var yakıt şehir içi 30 kuruştan aşağı düşüremedim lpg'yi 2.31 den alıyorum.bunların normal yakışımı bu yoksa bir sıkıntımı var?

Yakit boyle . normali bu bende de ayni

Cagri_06

Çağrı ÇAĞLAR
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
depoyu fulledikten sonra 710 km yaptım. şuan göstergede 1 çizgi var. menzil 200 km diyor. ortalama hız 19,6 km. ortalama tüketim 6,4 Lt. Bu veriler bana yüksek gibi geldi. arkadaşım bir depoyla 900 km gittim ve menzil 250 km yi gösterirken yakıt aldım diyor. benim aracımdamı bir tuhaflık var acaba.

Bence bir problem yok bu havalarda birazda olsa normaldir bende 6.5 tavsiyem depoyu fulledikten sonra sayacınızı sıfırlayıp devam edin daha mantıklı sonuçlar elde edersiniz kullanıma göre yakıt sarfiyatı çok değişir..

Sent from my iPhone using Tapatalk

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar, yol bilgisayarında gözüken ortalama yakıt değerlerinin doğruluk oranı yüzde kaçtır. Yanılma payı varmı acaba?

Merhaba ortalama hızdanda anlaşılacağı gibi yoğun trafikte kullanıyorsunuz aracınızı bu hız ortalamasında 6,4 ortalama iyi bile. yol bilgisayarının yanılma payı araç özelinde olabilir ama bilinen kronik bir hata yok, ben ışık yandığında yol bilgisayarımı sıfırlayıp 150 liralık yakıt alıyorum pompadan kaç litre yakıt aldığımı ve tekrar ışık yandığında tüketilen yakıtı litre cinsinden kıyaslıyorum %1-2 fark oluyor max. bazen o da olmuyor o yüzden yanılma yok.

padaroglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Can Bey, aracımı istanbul içi yoğun trafikte kullanıyorum. Birde malum havalarda soğuk gidiyor. Arkadaşım istanbul içinde bir depoyla 900 km gittim deyince bende sıkıntımı var diye düşündüm.

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizde bir sıkıntı yok hatta gayet iyi kullanmışsınız ortalama hız 25-30 km/h arası olduğunda 6 litre civarında yakıyor benim araç. 40 km ortalama hızda 5 litrelerde oluyor..

fatihpostoglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
An İtibariyle :) 15 105hp Privilige (Biraz sert kullandık sanırım) :)

ORXB95.jpg

Son düzenleme: