Fluence'lerimizin Yakıt Sarfiyatı Paylaşımı

pc0120fluence

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok azlığı çokluğu ile alakalı değil benim deyimim. Şamandıra ile akalalı problemler oluşturabilir. Size mazotun kaldığı gerçek değeri bu durumda göstermeyebilir.
Geçen forumda da bahsediyorlardı Fazla kalan yakıtı siz farkında olmadan arabadan bile atmış olabilir.

hiç anlamadım ne demek istediğinizi?.. depoyu tam doldurunca 200 km gittiğimde ancak 1 diş eksildi depo.. yani 10lt tüketim gösterdiğinde 1 diş eksildi. yine aynı yolda 20lt tüketim gösterdiğinde 2 diş eksik gösteriyordu. hatta kendimce her diş 10lt ye mi tekabul ediyor acaba diye düşündüm. dişleri saydım depo 80lt falan olması lazım gibi bişey..depo 60litre. daha uzun yollara gidersem bunun nasıl olduğunu test edeceğim.

pc0120fluence

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bugün kırmızı yandı yandıktan bi 5 km sonra falan girdim mazot almaya doldur dedim pompa atana kadar 52 litre aldı sonra bindim ibreye baktım durum böyle. Tekrar çağırdım adamı durumu anlattım kendisi eliyle doldurdu biraz daha 6 litreye yakın aldı üstüne. AMA İBRE HALA AYNI FOTOĞRAFTAKİ GİBİ.

90242a45b8da2a2b26431150387f50ed.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son aldığınız yakıtı kontak açık iken aldıysanız gösterge göstermiyor. Bu olabilir. Başına gelen vardır bekli forumda.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
[/B][/U] hiç anlamadım ne demek istediğinizi?.. depoyu tam doldurunca 200 km gittiğimde ancak 1 diş eksildi depo.. yani 10lt tüketim gösterdiğinde 1 diş eksildi. yine aynı yolda 20lt tüketim gösterdiğinde 2 diş eksik gösteriyordu. hatta kendimce her diş 10lt ye mi tekabul ediyor acaba diye düşündüm. dişleri saydım depo 80lt falan olması lazım gibi bişey..depo 60litre. daha uzun yollara gidersem bunun nasıl olduğunu test edeceğim.

Samandira ile alakali bir durum olabilir fakat sorun kalici degilde gecici de olabilir. Siz bu yakiti tuketip depoyu tekrar doldurktan sonra ne kadar yakit alacak ve su an olan yakit ile isik yanana kadar ne kadar km mesafe yapacaksiniz bunun olcumunu takip edin. Yani sizin soylediginizie gore isik yaninca arac 52 litre yakit aldi 7-8 litrede depoda olsa kabaca 60 litre. Aracin ortalama 6.5 civari yaktigini kabul edersek yaklasik 800 km uzeri yol yapmis olmaniz gerekir. Bu deger yakit bittiginde 600 lerde kaldiysa yaptiginiz km ve tekrar depoyu doldurdugunuzda hala iki dis eksik gosteriyorsa samandirayi bi kontrol ettirin.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com

pc0120fluence

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Samandira ile alakali bir durum olabilir fakat sorun kalici degilde gecici de olabilir. Siz bu yakiti tuketip depoyu tekrar doldurktan sonra ne kadar yakit alacak ve su an olan yakit ile isik yanana kadar ne kadar km mesafe yapacaksiniz bunun olcumunu takip edin. Yani sizin soylediginizie gore isik yaninca arac 52 litre yakit aldi 7-8 litrede depoda olsa kabaca 60 litre. Aracin ortalama 6.5 civari yaktigini kabul edersek yaklasik 800 km uzeri yol yapmis olmaniz gerekir. Bu deger yakit bittiginde 600 lerde kaldiysa yaptiginiz km ve tekrar depoyu doldurdugunuzda hala iki dis eksik gosteriyorsa samandirayi bi kontrol ettirin.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com

Tansel bey benim şamandıra veya yakıt ile ilgili bir sorunum yok. Çok teşekkür ederim bilgi için. Her araçta genelde oluyor depo tam dolu iken 100-150km sonra 1 tık eksiliyor. Ama depo tam dolmaz ise hemen 40-50 kö sonra eksiliveriyor.

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya
140 km menzil
6.9 ortalama
16.7 ort hiz
9.7litre yakit
.......TP.....
145 menzil
6.2 ortalama
21.5 ort hiz
9.5 litre yakit
....Shell....

murtaza

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ortalama hız çok önemli buradan yine bunu anlıyoruz.

araç yakıt değerlerini yazan arkadaşlar bu şekilde ortalama hızınıda yazarsa daha faydalı olacaktır. benim ortalama tüketim 5 lt yazıp çıkmakla olmuyor. bende edc var uzun yolda 4.5lt yaktığıda oluyor istanbulda 8 lt yaktığıda oluyor.

140 km menzil
6.9 ortalama
16.7 ort hiz
9.7litre yakit
.......TP.....
145 menzil
6.2 ortalama
21.5 ort hiz
9.5 litre yakit
....Shell....

Burak.yurttass

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhabalar Renault Fluence aracım ile uzun yol tecrübemi yapmış bulunmaktayım, Değerler konusunda pek fikrim yok sizlerle paylaşmak istedim. Toplamda 542 km yol yaptım bunun 30 km si şehir içinde kullanıldı ortalama yakıt tüketimi 5.4 5.5 arası değişiklik gösterdi. Ortalama hızımı hatırlamıyorum fakat gittiğim hız 115 130 arası değişti. Ankara'ya geldiğimde depoyu fullediğimde 150 tl yakıt aldı ankarada dizel fiyatı 5.67 tl

mustafaozen16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar,aranıza yeni katıldım ilk defa renault araç kullanıyorum ve fluence almak nasip oldu.

bursada yaşıyorum ve ankaradan 1.5 dci edc 2012 model 172.000 km de araç aldım.

ankaradan bursaya saatte 100-150 km hız arası dolaştım klima açık ,bursa doğu tarafı girişinden girdim direk trafige devamında şehir merkezine kadar trafik ardından şehir merkezinden nilüfer ilcesine kadar tekrar trafik içindeydim, bilen bilir bursa trafiğini.
Ertesi sabah bursadan izmir özdereye doğru yola çıktım hız limitim saatte yine aynı 100-150 km hızlardaydi yolun müsaitlik durumuna göre ve bornova girişinden çeşme otobanı yol ayrımından yaklaşık 6-7 km yokuş yukarı dur kalk tafige girdim yaklaşık 1 saat sürdü . devamında evime ulaştım.

toplam yaptıgım km 850-900 km arası
ankara bursa arası 4,5 tüketim
bursa sehir içi 4,8-4,9
bursa izmir arası 4,5
izmir içi 4,9

ve evime girdigimde ortamam 5.0 tüketim idi

bu değerler 850-900 km nin klima açık orta gazlama değerleridir
beni fazlasıyla tatmin etti

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar,aranıza yeni katıldım ilk defa renault araç kullanıyorum ve fluence almak nasip oldu.

bursada yaşıyorum ve ankaradan 1.5 dci edc 2012 model 172.000 km de araç aldım.

ankaradan bursaya saatte 100-150 km hız arası dolaştım klima açık ,bursa doğu tarafı girişinden girdim direk trafige devamında şehir merkezine kadar trafik ardından şehir merkezinden nilüfer ilcesine kadar tekrar trafik içindeydim, bilen bilir bursa trafiğini.
Ertesi sabah bursadan izmir özdereye doğru yola çıktım hız limitim saatte yine aynı 100-150 km hızlardaydi yolun müsaitlik durumuna göre ve bornova girişinden çeşme otobanı yol ayrımından yaklaşık 6-7 km yokuş yukarı dur kalk tafige girdim yaklaşık 1 saat sürdü . devamında evime ulaştım.

toplam yaptıgım km 850-900 km arası
ankara bursa arası 4,5 tüketim
bursa sehir içi 4,8-4,9
bursa izmir arası 4,5
izmir içi 4,9

ve evime girdigimde ortamam 5.0 tüketim idi

bu değerler 850-900 km nin klima açık orta gazlama değerleridir
beni fazlasıyla tatmin etti

Guzel rakamlar :)

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

zekicey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaklaşık 2.5 aydır fluence kullanıyorum 2014 icon, en son depoyu shell den fulledim, son dişteydi depo (dişin içi boş değildi) fulledim aracı depo kapağına kadar 45 küsür litre aldı, hep şehir içinde kullandım fazla trafiğe girmedim ortlama 5.9 gösteriyor katledilen mesafe 830, kalan 270 diyor, harcanan litreyide 47 küsür gösteriyor, yakıt gösterge dişi son iki de.
Bi tezarlık var gibi gösterge ve yakıt arasında anlamadım. Bu değerler normal mi yoksa hatalı mı gösterge