Fluence'lerimizin Yakıt Sarfiyatı Paylaşımı

karasukrs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mesela uzun yolda 100km hızla sabitlediğimizde klima 2. kademede açık olsa ne yakar tahmini

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mesela uzun yolda 100km hızla sabitlediğimizde klima 2. kademede açık olsa ne yakar tahmini

Klima icin servis araçtan 10-15 bg civarında çaldığını söylemişti. Yaklaşık bir litre kadar fark eder uzun yolda. Şehir içi 1.5-2 litre kadar fark edebilir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

murtaza

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tüketilen yakıtı fazla gösteriyorsa. ortalama tüketimide yanlış hesaplıyor demektir. Yani bizim araçlar gösterdiğinden az yakıyor.

Tüketilen yakit verisi kısmında 4-5 litre sapma var bende de 4-5 litre araçta fazla gösteriyor fakat pompa alımında daha az çıkıyor.

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbula tekrar dönüş yaptığımda 800km yolu ortalama hız 87km gösteriyordu kocaelide trafite kaldım 1 2 saat eve vardığımda ortalama yakıt 5.6lt gösteriyordu yani araç kısaca hesabıma göre kilometrede 30kuruş yakmış klima sabah açık akşam kapalı durumdaydı bence reno için 30kuruş çok fazla otomatik 110bg 130binde araç şehiriçi bu araç 40 45 kuruştan aşşa yakmaz gibi geliyo bana sizce araba ne gibi sorun var ne yapmam gerekiyor araç bariz çok yakıyor jant lastik orjinal 15inç var yağ bakımı ve filtreler yeni değişti neden çok yakıyo bu araç arkadaşlar

karasukrs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracınız bence çok yakıo ben ben şehir içi kullanımda 5,5 ları görüyorum siz uzun yolda bunu görüyosunuz
İstanbula tekrar dönüş yaptığımda 800km yolu ortalama hız 87km gösteriyordu kocaelide trafite kaldım 1 2 saat eve vardığımda ortalama yakıt 5.6lt gösteriyordu yani araç kısaca hesabıma göre kilometrede 30kuruş yakmış klima sabah açık akşam kapalı durumdaydı bence reno için 30kuruş çok fazla otomatik 110bg 130binde araç şehiriçi bu araç 40 45 kuruştan aşşa yakmaz gibi geliyo bana sizce araba ne gibi sorun var ne yapmam gerekiyor araç bariz çok yakıyor jant lastik orjinal 15inç var yağ bakımı ve filtreler yeni değişti neden çok yakıyo bu araç arkadaşlar

karasukrs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1 litre farkeder derken kaç km de 1 lt farkeder ortalam 1400 km yolu 100 e sabitleyerek gitsem 2. kademedede klima açık olsa yakıta ne kadar etki eder
Klima icin servis araçtan 10-15 bg civarında çaldığını söylemişti. Yaklaşık bir litre kadar fark eder uzun yolda. Şehir içi 1.5-2 litre kadar fark edebilir.

zekicey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fluence lerin göstergelerine açıkçası inanmıyorum.
4.5 aydır kullanıyorum 2014 110 luk manuel var, geçen haftaya kadar hep şehir içinde kullandım deneme amaçlı iki kere depoyu fulledim shellden, ikisinde de son dişe kadar kullandım (son dişin içi doluydu) yaptığım km 900-950 arası kalanı da 150-200 km arası gösteriyordu. Ortalama da 5.9-6.0. Aracı hiç zorlamam ve sakin kullanırım.
Neyse geçen hafta yola çıktım son dişteydi opetten fulledim. Git gel 950 km yaptım en fazla 50 km trafikteydim. Şuan son diş 220 kalan gösteriyor. 110 hızı hiç geçmedim ve genelde hız sabitleme devredeydi. Yol boyunca git gel en düşük ayarda klima açıktı totelde 3-4 saat.
Göstergelerde bi acayiplik var, nerede okudum bilmiyorum ama hatırladığım kadarı ile bir arkadaş fluenceler için göstergelerin doğru çalışması için depoyu fulleyip akü kutup başını söküp geri takınca daha doğru veriler verir demiş. doğru mu bilmiyorum deneyecem.

zekicey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada 2014 ve sonrası dci motorlar euro ıv motor mu oluyor. Bu motorlara hangi akaryakıt firmasının yakıtı daha elverişli olur. Tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Makyaj sonrası kasalarda euro 5 var diye biliyorum ben ve yakıt olarakta shell v-power diesel kullanıyorum bir sorunla karşılaşmadım şükür daha

Emrecaglar99

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracınız bence çok yakıo ben ben şehir içi kullanımda 5,5 ları görüyorum siz uzun yolda bunu görüyosunuz

Ne yapmam gerekir sizce araç çok yakıyo dediğiniz gibi şehir içi 40 45krş şehirdışı 30krş 33krş(140 150km) hızla benim için önemli olan şehiriçi yakıt bu araç 40 45krş yaktıktan sonra bi önemi kalmıyor fluence binmenin yani otomatik diye çok yakar diyoruz ama bu kadarda yakarmı bilemiyorum. Sizin tavsiyeniz denir yetkili servise götursem çok yakıyor gibisinden bi test yapabiliyolarmı ?