Fluence'lerimizin Yakıt Sarfiyatı Paylaşımı

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı yolculuklar dilerim. emeğinize sağlık çok güzel açıklamışsınız, gerçek yol şartlarında hepsi başımıza gelebiliyor. 21 kuruş gayet tatminkar değerler. tüm yol ankara-samsun arası gibi temiz yol olsa ve 110 km geçilmese 17-18 kuruş görmek hiçte zor değil. fulence kasasını bu tüketimle taşıyan dci motora helal olsun:eyv plaka boyatma için serbest alanda, Trabzonlu Arkadaşlardan yardım başlığı altında konu açarsanız arkadaşlarımızın konuyu görme olasılığı artar:)

önerinizi dinleyip şimdi bi yardım konusu açacağım :) aracım 85 hp olan olmasına rağmen ben yol boyunca hiç sıkıntı yaşamadım beni çok tatmin etti seneye satmayı düşünüyordum fakat bu yolculuk sonunda 3 yıl kadar ertelemeye karar verdim :D

yollar aynı güzellikte olsa çok güzel değerler yakalamak bence bu araçla çok çok kolay :eyv

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç yaklaşık 1500 km de, rodaj süresini tam olarak tamamlamış değil(2013 Fluence İcon 1,5DCİ EDC)
Şehir içi 6,0 L/100Km
Şehir dışı 4,3 L/100Km
gördüğüm değerler.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
5.7L/100km sehir ici normal kullaniyoruz arabayi hizli değil. otomatik dizel araç.

Araç yaklaşık 1500 km de, rodaj süresini tam olarak tamamlamış değil(2013 Fluence İcon 1,5DCİ EDC)
Şehir içi 6,0 L/100Km
Şehir dışı 4,3 L/100Km
gördüğüm değerler.
havalarda ısınıyor, motor bir açılsın kendini tam bulur tüketim değerleri.
çok güzel değerler, işte dci motor fark:eyv napalım bizdemi otomatiğe geçsek nedir:)

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha öncesinde kulandığım 2008 Megane II Privilege 1,5 DCİ BVA (otomatik vites)ile bile arasında yakıt olarak çok farketti. Renault gerçekten her çıkardığı motorda yakıt yönünden büyük adımlar atıyor. Elimdeki A3 ile yakıt olarak kıyaslamıyorum bile Fluence'yi.

burakdasan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şehir içi kısa mesafe kullanıyorsanız tüketim biraz yüksek olabiliyor, otomatik vites özellikle şehir içinde manuele kıyasla tüketim fazla olur. kesin ölçüm için dolu depoyla km/pompa litresi oranı daha doğru olur. birde hangi şehirdesiniz ben Adana'da oturuyorum yollarımız düz sayılır.

Valla taylan abi, yol bilgisayarına güvenmek istemiyorum şu an için depoyu fulleyip deneyecem bu hafta, Bolu iliinde yaşıyorum ve pek yokuşlu yolları yok ve bide sakin kullanırım arabayı da dediğin kesin değeri depoyu doldurduktan sonra test edecem...

burakdasan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
biraz daha beklemenizi tavsiye ederim daha verimli sonuçlar için ben 5400km iken almıştım aracı yol bilgisayarını sıfırlamıştım eve geldğimde 11/100km gösteriyodu şok olmuştum :D sonra sonra kendine geliyo değerler :eyv ama tabi sizin otomatik vites ve şehir içi 7/100km altına düşmez gibi geliyor...

7 - 7,5 değerleri bana şehir içi için birazcık fazla gibi geliyor dizel bi araç için 6 değerlerinde olan çok kullanıcılar var biraz daha bekleyip depoyu ful yaptıktan sonra görmeliyim :(((

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
7 - 7,5 değerleri bana şehir içi için birazcık fazla gibi geliyor dizel bi araç için 6 değerlerinde olan çok kullanıcılar var biraz daha bekleyip depoyu ful yaptıktan sonra görmeliyim :(((

hiç otomatik kullanmadığım bilmediğim için ben otomatik biraz fazla yakar düşüncesi ile yazdım onu çünkü benim manuel 85hp aracım şuan 5,9 yakıyo tamamen şehiriçi kullanıldığında 6,3 de kaldı aylarca

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1006 km yol yapmışken ışık yanmadan petrole çektim ve fulledim, 49.5 lt yakıt aldım. kullanımda ağırlık şehir dışı diyebilirim (karma sayılır). sonuç olarak 1 lt yakıtla 20.3 km (20 kuruş) yol yaptı. ortalama karmada 4.9 lt ediyor buda katalog karma değerinden 0.5 lt fazla. unutmadan yakıt Shell gtl

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün itibarıyla değerlerim: şehir içi+şehir dışı eşit sayılır, klima ara ara açık, mozot shell GTL. Fluence dci 105 bg manuel 6 vites..

toplam yakıt: 51.8 lt
yapılan km: 991.8 km
ortalama hız: 36.6 km
100 km ortalaması:5.2 lt
1 lt/ yol: 19.14 km

[] [] [] [/

AhmetVeysel53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rize'den Balıkesir'e gidip gelişe 750 TL yaktı 110 Km/h hiç geçmedim,1600 Km'ye tekâbül ediyor ve Balıkesir/Altınoluğa gittim. Yakıtta inanılmaz cimri...