Fluence'lerimizin Yakıt Sarfiyatı Paylaşımı

zaffmng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fluence 1.5 Dci EDC aracımın yakıt tüketimimi belirtiyorum. İstanbul-Ankara arası gidiş geliş ve Ankara şehir içinde 5 günlük kullanım miktarı.

240 tl ye depo doldurdum
Toplam 51.5 lt yakıt tükettim
Ortalama tüketim 4.6 lt
0.21 kuruş422215ee5f9c236594ad2649b005911d.png

SM-G928C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O_Faruk_Ozkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sahsen bmw nin 80 modelini bile kiyaslamam renault ile ikiside ayri klasman araclar her ne kadar disaridan bakinca ayni sinif gibi gorunse de. Gecenlerde 3.20d 2012 fiyatlarina baktim makyajsiz o cirkin kasalarin :) makul seviyelerde aslinda temizini bulup alasim geldi bi an ama fluence'den gercekten cok memnunum. Bu arabada teim sesi olmasa inanin beni rahatsiz eden hic bir yani yok. Hatta gecen hafta 2015 fluence aldim yine. Yilda 50-60.000 km yol yapiyorum cogunlugu sehir icinde. 6 litreyi gormedim daha ortalamada. Benim icin en buyuk artisi bakim aralaginin 20.000 km olmasi. Bir ara bmw de de 20.000 veya 30.000 di yanlis hatirlamiyorsam. Araciniz hayirli olaun iyi gunlerde kullanin..

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. Evet farklı klasman ama hemen hemen aynı fiyatlarda olunca hangisine binilir tercihi açısından kıyasladım ben :) Bmw'de 20.000 km ama fluence e göre daha pahalı bi bakım ücreti çıkıyor. Sanroof-Xenon-M tamponlar ve 18 3.35 jant takılı olunca çirkinliği kalmıyor aksine çok tatlı bi duruşu oluyor :) Ben düşüremedim yakıtı hatta kışın karda 45 kuruşları gördüm ama aldırmadım yol durumundan dolayı :)

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

Twitter : @tanseler
Instagram : @tanseler
iMessage : tanseler@me.com
[/QUOTE]

bkazak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.5 dci 110 hp edc extreme edition kullanıcısıyım. Şehiriçi 0.25 tl ve şehirdışı
0.21 tl yakıyor. Bakım zamanı geldi yağ filtreler vasat halde...

bkazak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar size internette ve forumda bulamadığım bir konuyu soracağım. 2012 model Fluence 1.5 dci 110 hp edc olan aracımda DİZEL PARTİKÜL FİLTRESİ var mı? Bilgisi olan yazarsa sevinirim.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar size internette ve forumda bulamadığım bir konuyu soracağım. 2012 model Fluence 1.5 dci 110 hp edc olan aracımda DİZEL PARTİKÜL FİLTRESİ var mı? Bilgisi olan yazarsa sevinirim.

2008 sonrasi tum dizel araclarda zorunlu diye biliyorum.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Merhaba,
2012 model aracınız yüksek ihtimalle euro5 motora sahip ve partikül filtresi bulunuyor.

bkazak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler arkadaşlar. Sizin verdiğiniz bilgiler doğru. Araçta dpf var. Ben de elf in dpf li araçlar için ürettiği 5w-30 motpr yağı koydum. Sonuç mükemmel. Aracın sesi değişti sıfır araç gibi maşallah saat gibi çalışıyor....

bkazak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracımın bakımını yaptırdım. Tüm filtreler değişti elf dpf li araçlar için üretilen 5w-30 tam sentetik yağ koyuldu. Mazotu Opetten aldım. Yakıt baya fark etti. Uzun yolda genelde 90 ve ara ara 160 km / s hıza da çıktım. Yakıt 4.3 lt / 100 km yani 19 kuruş a düştü.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracımın bakımını yaptırdım. Tüm filtreler değişti elf dpf li araçlar için üretilen 5w-30 tam sentetik yağ koyuldu. Mazotu Opetten aldım. Yakıt baya fark etti. Uzun yolda genelde 90 ve ara ara 160 km / s hıza da çıktım. Yakıt 4.3 lt / 100 km yani 19 kuruş a düştü.

4.3 lokum gibi maşallah:) geçmiş yıllarda total po shell kıyaslaması yapmıştım. menzili en çok olan total exellium oldu, po ikinci, shell üçüncü. gerçi nerdeyse 4 yıldır shell kullanıyorum

zafercarti

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 2012 Fluence Extream Edition Dizel otomatik var depoyu fulledim. Full şehir içi hemde paso yokuş yukarı çıkıp çıkıp indim. Kağıthane'nin deli trafiğinden Mecidiyeköy ün deli trafiğinde geçirmeme rağmen şuan tam 801 km yol yapmışım VE yol bilgisayarı daha 110 km daha gidersin diyor bakalım daha ne kadar gidecek benzinlinin yüzünü unuttum benzinli arabadan sonra :)