Fluence'lerimizin Yakıt Sarfiyatı Paylaşımı

azado7

Kayıtlı Üye
42-Konya
Megane için aradım ama konu bulamadım.Aynı sayılır zaten araç Megane 3 2011 hb 1.5 dci 105 hp manuel. Genellikle ordu şehir içinde kullanıldı. %70 Ordu da merkezde trafik çok yavaş gider 4. vitese pek fırsat olmaz yollar kısadır hemen kavşak veya sapak gelir.Gidilen mesafede kısadır genelde motor ısınana kadar varılır . %30 de ordu içi ilçeye git gel yokuş in çık. Yol bilgisayarı 54.4 litre tüketim gösteriyor ama pompada 49,4 yakıt aldı. Her doldurmada tabanca atınca bırakılıyor. Yakıt total aynı istasyon .Pompa hesabı olarak yaklaşık 6.1 litreye geliyor. İyi herhalde.
yqyYqn.jpg

WDlBD4.jpg6N4gNl.jpg

Hocam sizinde sabah ilk calismada arac zorlaniyor mu. Bende de ayni arac mevcut. Bide gostergedeki dijital ekranda solukluk oluyor mu sabahlari.

Ekli dosyalar

• WDlBD4.jpg
    WDlBD4.jpg
    280.2 KB · Görüntüleme: 0

srdr87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@azado7 araç 1.5 yıldır bende şu ana kadar herhangi bir zorlanma olmadı çalışmada. Tabi Orduda hava sıcaklığı da fazla düşmüyor.Ekranda da şu ana dikkatimi çekmedi solukluk ama takip ederim yinede. Akünüzün durumu önemli olabilir benim akü sanırsam yaklaşık 3 yıllık.

rturkmen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Aksaray ilinde yaşıyorum. benimde 2014 fluance edc dci 110 hp aracım var. Şehir içi ortalama hız 19 km/h, tüketilen ortalama yakıt 8.2 litre. Sizce normal mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ortalama hıza göre tüketim normal. fluence çok yakıyor çok.

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Aksaray ilinde yaşıyorum. benimde 2014 fluance edc dci 110 hp aracım var. Şehir içi ortalama hız 19 km/h, tüketilen ortalama yakıt 8.2 litre. Sizce normal mi?

Normal değil. Aracınız bakımlı mı? Hava filtresi gibi ... Bendeki modelle sizdeki aynı şuan ki değer 100 km/h 5.7 litre gösteriyo. Uzun yolda hızınız sabit olsun. Motor freni yapsın fazla frene basmayın.

batari

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Normal değil. Aracınız bakımlı mı? Hava filtresi gibi ... Bendeki modelle sizdeki aynı şuan ki değer 100 km/h 5.7 litre gösteriyo. Uzun yolda hızınız sabit olsun. Motor freni yapsın fazla frene basmayın.
hocam arkadaşın verileri şehir içi- günlük 10 km yapıyor, sabah 5 akşam 5 gitse zaten motor ısınmadan gideceği yere varıyor. senin değerler uzun yol , sen fluence ile 5,7 verisini sıkışık trafikte kısa mesafede yakala ben aracı hemen satayım :) kaldı ki senin aracın 5,7 lt verisi uzun yol ise , senin aracın çok yakıyor , normal değil, gel gelelim 8,4 lt yakan aracın filtre bakım zamanı gelmiş olsun ve bakımını yapsın , ortaya atla deve gibi rakamlar çıkmaz, 8,4 lt inse inse 8 e iner, bitik baskı balata değişimi dahi araçta 1 lt oynatıyor (manuel için)

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam arkadaşın verileri şehir içi- günlük 10 km yapıyor, sabah 5 akşam 5 gitse zaten motor ısınmadan gideceği yere varıyor. senin değerler uzun yol , sen fluence ile 5,7 verisini sıkışık trafikte kısa mesafede yakala ben aracı hemen satayım :) kaldı ki senin aracın 5,7 lt verisi uzun yol ise , senin aracın çok yakıyor , normal değil, gel gelelim 8,4 lt yakan aracın filtre bakım zamanı gelmiş olsun ve bakımını yapsın , ortaya atla deve gibi rakamlar çıkmaz, 8,4 lt inse inse 8 e iner, bitik baskı balata değişimi dahi araçta 1 lt oynatıyor (manuel için)

Benim araç şehir içinde 5.7 yakıyor. Uzun yolda 5.7 rakam değişmiyor nedenini bilmiyorum. Uzun yolda şu anki yakıtla varılacak km fazla gösteriyor.

BP den depoyu doldurdum 49 litre aldı. 316 lira ödedim. 6.43 krş dan! Şu an ki yakıtla katedilecek mesafe 1300 km gösteriyodu. Şimdi baktım kalan 850 km yazıyo. İlk dolumdan itibaren yaptığım km 600 km civarı ... Rakamlar sürekli değişiyo. Lpg ile yapılan km bellidir yaklaşık kısa yada uzun yol farkı görmedim. Mazotta durum değişiyo nedenini bilmiyorum. Ankaradan İstanbula gidiyorum 435 km yaptığımda uzun yolda 3 çeltik gidiyor.

Son düzenleme:

rturkmen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Bakıma son 30 gün yazıyor. Bakımın ne derece etkileyecegini bilmiyorum. Benim araç şehirlerarası 118 sabit hız ve klima açıklen 4.6 litre ortalaması var. Ben şehiriçi için bahsetmiştim

rturkmen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Benim umudum birazda servis sonrası düşeceği yönündeydi ama umutlarımı bitirdin hocam. 80 bin bakımı var triger vs bakalım artık. Kulagımız alışmış istanbul şehiriçi tırafigine (çok yogun 3-5 hız ile dur kalk, dad dad kornalar falan ) 6-7 yapıyoruz diyorlar ben küçük ilde 8.4 yakınca Allah Allah diyorum. [emoji2955]

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Depoyu tam doldurduktan sonra bidaki sefer bütün ibreleri sıfırlayacağım sizde öyle yapın isterseniz. Bir yerde okudum nerede hatırlamıyorum. Yakıtı tam koyunca ibreleri (100 km/h tüketilen değeri) resetleyin diyordu. Şu işe el atan biri çıksa burda

Son düzenleme: