Fluence'lerimizin Yakıt Sarfiyatı Paylaşımı

disloyal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla maaşını alınca tam anlamıyla fulleyip yakıtları toplayacağız bakalım 1 ya da 1.5 ayda 1800 km yol yapmış oda işe daha ayın 1 inde girdi günlük ort. 80 km yapıyor şuan bazen 30 40 bazen 100 110 ort.80 çıkıyo işte :) aynen 105 lik olsaydı dahada fazla yakardı arabanın yüüznü göremiyorum hafta sonu haricinde halada çalışıyor şuanda :D elemanları evlerine yakın bir yerde indirip gelir :eyv :eyv

Babana kolay gelsin diyorum ve su degerlerini yazma bi yerlere lutfen foruma girmek icimden gelmiyo :))) bakalim ay basinda uzun yol yapicam ben kiskandiricam sizi yakit konusunda :p

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Babana kolay gelsin diyorum ve su degerlerini yazma bi yerlere lutfen foruma girmek icimden gelmiyo :))) bakalim ay basinda uzun yol yapicam ben kiskandiricam sizi yakit konusunda :p

hehe hehe şimdi kış daha az yakar bnm uzun yol tüketimi 26 kuruş fazla 4 kişi ful bagaj rota ayvalık bursa ş.içi trafiğede girdim dönerken klima full açıktı

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sabah akşam düzenli olarak 25 km gidip geri dönüyorum. sabah 40-45 dakika sürerken akşam 60-70 dakika arasında sürüyor trafikten dolayı malesef.. Ve yakıt tüketimi 5.9 litre ortalama şu anda (daha dikkatli kullansam 5.5 lara düşebilir) kış şartları (kış lastikleri ve soğuk hava) da eklenince trafik yoğunluğuna tüketimi artıyor aracın haliyle.. Ama yine de bu boyuttaki bir aracın tüketim olarak kesinlikle çok iyi olduğunu söylemek mümkün.
1.5dci 105ps + yazılım var araçta.

disloyal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sabah akşam düzenli olarak 25 km gidip geri dönüyorum. sabah 40-45 dakika sürerken akşam 60-70 dakika arasında sürüyor trafikten dolayı malesef.. Ve yakıt tüketimi 5.9 litre ortalama şu anda (daha dikkatli kullansam 5.5 lara düşebilir) kış şartları (kış lastikleri ve soğuk hava) da eklenince trafik yoğunluğuna tüketimi artıyor aracın haliyle.. Ama yine de bu boyuttaki bir aracın tüketim olarak kesinlikle çok iyi olduğunu söylemek mümkün.
1.5dci 105ps + yazılım var araçta.

Sizde yazilim var 5.9 goruyorsunuz bizim aracta. 2 motor var sanki yaw :)🔮😄 1,5 dci 105 hp fluence 6 ileri olana chip ne kadara. Patlar acaba bide + kac hp gelir ?

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizde yazilim var 5.9 goruyorsunuz bizim aracta. 2 motor var sanki yaw :) 1,5 dci 105 hp fluence 6 ileri olana chip ne kadara. Patlar acaba bide + kac hp gelir ?

Dikkatli kullanımda yazılımdan sonra yarım litre kadar düşüyor yakıt. rekor olarak bundan önceki araçlarımda aşağıdakiler gibi oldu (tamamında yazılım vardı)
Clio 3 dci 68ps 2009 ile 3.1 litre tüketim ortalaması (istanbul-düzce-istanbul)
Megane2 dci 80ps 2006 ile 2.9 litre tüketim ortalaması (istanbul kurtköy mehmetçik vakfı opet - izmit doğu çıkışı)
Fluence dci 105ps 2011 ile 3.0 litre tüketim ortalaması (zincirlikuyu - avcılar) (pompadan da ölçümlediğimde aynı değeri veriyor)

Yazılım ücreti için mesaj attım.

disloyal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Diikkat !!

Dur Kalkın Eksık olmadigi Sehir ici verileridir

Saat 11.51 Hava 17 derece Tam Bahar havasi :)

pu8e9y4u.jpg

Kat ettigim yol 329 km

rupy8uva.jpg

Tuketilen yakit 18.3 lt

utudu7ev.jpg

Ortalama 5.6 lt

egynuteh.jpg

Kalan Yakitim

je5udegy.jpg

hasa4yhu.jpg

ereju6a2.jpg

R-NAV Multimedia Sisteminden Tapatalk 4 Pro İle Gönderildi

Gaza basmadan mi gttiniz: (

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Masallah kubi ;)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Diikkat !!

Dur Kalkın Eksık olmadigi Sehir ici verileridir

Saat 11.51 Hava 17 derece Tam Bahar havasi :)

pu8e9y4u.jpg

Kat ettigim yol 329 km

rupy8uva.jpg

Tuketilen yakit 18.3 lt

utudu7ev.jpg

Ortalama 5.6 lt

egynuteh.jpg

Kalan Yakitim

je5udegy.jpg

hasa4yhu.jpg

ereju6a2.jpg

R-NAV Multimedia Sisteminden Tapatalk 4 Pro İle Gönderildi

Şehiriçi dur-kalk için gerçekten çok iyi değeler...
Sana da helal olsun, ekonomik adammışsın vesselam ;)