fotoğraf makinesi almak istiyorum ilgilenenler yardım ederse sevinirim.

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Makinenin mp bakmayın önemli olan herzaman sensörün fiziksel boyutu,benim canon 550d aldıgımda yeni cıkmıstı bende o makineyi incelerken 63 alanlı çift katmanlı ölçüm sensörü Odak, Renk ve Aydınlatma bilgilerini analiz eden bir işlemcinin oldugundan,5184x3456 cözünürlükte fotoğraf cıkartıgından benim tercih sebebim olmuştu 18mp hic bakmamıştım,önemli olan fotoğrafı canlı renklerde tutabilmek zaten sen makineyi eline aldıgında cok kaliteli fotoğraf gibi görücen sonradan işi ne kadar ilerletirsen o kadar uzmanlasırsın.:)
biliyorum abi 14MP kodakla 3.2 canon var kodakın resimleri beş para etmez yani MP le olmaz biliyorum.
tmm abi çok sağol peki abi zoom fonksiyonunu kullanıyomusun sen önemlimi sence

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu iş araba alma işi gibi...10 bin lira bütçem var dersin,hadi 3 daha koyayım dersin şu olsun dersin,sonra bir 5 daha koyarsın,olmadı 10 daha kredi çekersin bir bakmışsın,mis gibi bir makina almışsın :) Nikon veya sony onların üzerine bencede yok.bütçeye bakıyor tabi birazda,ne kadar kuruş o kadar köfte her şeyde olduğu gibi ;)
biliyorum abi 4binle başladım ben 13ü bulduk haklısın
130 lirayada makina var 30bin lirayada makina var paranın yettiğine

tolga

Tolga NAGAS,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
biliyorum abi 14MP kodakla 3.2 canon var kodakın resimleri beş para etmez yani MP le olmaz biliyorum.
tmm abi çok sağol peki abi zoom fonksiyonunu kullanıyomusun sen önemlimi sence
Dslr benim makine zoom icin ayrı objektif vardı sattım simdi baska alıcam ama fazla kullanmıyorum yakın cekim en güzelli:)

onur2ran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
onur abi tam onu soracaktım senyazmışsın önerdiğin pil şarj aleti warmı veya kaçlık pil kullanıyorsun markası ne 2500 lük olurmu mesela.
4ad.GP'nin ReCyko+,
GP şarj mak.
4ad.Energizer 2500,
8gb sandisk sdhc kart
case logic çanta
benim kullandıklarım.

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dslr benim makine zoom icin ayrı objektif vardı sattım simdi baska alıcam ama fazla kullanmıyorum yakın cekim en güzelli:)
anladım abi sağolasın .

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş