Fotoğraf Makinesi İçin Yardım

• Konuyu başlatan memo_16
  • Başlangıç tarihi

duymaz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
canoncu mu nikoncu mu oldugunu iyi tahlil etmen lazım,kimileri canonun renklerini kimileride nikonun renklerini begenir

mesut tuna

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
canoncu mu nikoncu mu oldugunu iyi tahlil etmen lazım,kimileri canonun renklerini kimileride nikonun renklerini begenir

Çok doğru birisi canlı renkte diğeri siyah renkte daha başarılı deniyor. Doğru hatırlıyorsam nikon siyahın tonlarında daha başarılıydı. Bu modeller giriş seviyesi olduğundan çokta fark etmez diye düşünüyorum, ikiside işini hayli hayli görür.

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
550 D Gayet Yeterli Bence :eyv

doruk230

Doruk Anıl ALKAN, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yok ben direk bi tanıdığım aracılığı ile getirtcem o konuda sıkıntı oluyor mu acaba, gerçi garantilerin içersinde Global warranty yani küresel garanti yazıyor ama emin olamıyorum :)
global warranty yaziyorsa skinti yok ama warranty yaziyorsa olmaz ;)

memo_16

Bilgi Girilmemiş
güncel :) gün sonuna kadar güncel olsun sonra kendi haline bırakcam :)

memo_16

Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar aldım makineyi indirimin son saatlerinde indirimden faydalanarak nikon d5100 aldım :) cevap yazan arkadaşlarım ve abilerim sizlerede fikirlerinizden dolayı teşekkür ederim :)

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu şimdi gördüm.Nikon al diyecektim zaten alınmış cihaz.Nikon d3100 kullandım sattım ve şuanda canon eos550d var,body'de nikon çok daha kaliteli canlı renklerde canon biraz daha önde.Ama hangisi derseniz nikon seçerdim.Dikkat et global garanti diye birşey yok.O sadece filmli makinelerde geçerli :eek: dslr ve slr makinelerde kesinlikle global warrant yok.En sağlamı türkiye faturalı almak

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Canon 550 D CandırArkadasımda vardı yazın cok kullandm Tavsiye ederim :eyv

memo_16

Bilgi Girilmemiş
Konuyu şimdi gördüm.Nikon al diyecektim zaten alınmış cihaz.Nikon d3100 kullandım sattım ve şuanda canon eos550d var,body'de nikon çok daha kaliteli canlı renklerde canon biraz daha önde.Ama hangisi derseniz nikon seçerdim.Dikkat et global garanti diye birşey yok.O sadece filmli makinelerde geçerli :eek: dslr ve slr makinelerde kesinlikle global warrant yok.En sağlamı türkiye faturalı almak

bende işte hazır indirim var dedim aldım nikonu öteki türlü makine 1700 1800 falandır aldığım makinedeki lens vr sız (canonda ıs olarak geçiyor) vr kit olan makine indirimdeyken 1699 du bende sonradan başka lens almayı düşündüğüm için vr sız aldım 2. olarak almayı planladığım lens 18-135 düşünüyorum onu vr lı alırım herhalde :)