Fren bakımları aman dikkat!!!!!

siesta23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhabalar sizlerle clio 1.4 rxt aracımla yaşadığım ve ucuz kurtulduğum bir olayı paylaşmak istedim.Clio 1.4 rxt aracım bayramdan 2 gün önce freni sıkıntı çıkarmaya başlamıştı.Fren pedalında bir yumuşama vardı ve sona kadar basınca tutuyordu.Bazen de 2 defa pedalı pompalamak gerekiyordu.Fren işi ihmale şakaya gelmeyeceği için bir de memlekete gideceğim için aracı Sultangazi SANKO sanayide bir çok insan tarafından tercih edilen bir oto servisine götürdüm.Servisteki usta fren testine sokmamız gerekiyor dedi.Ben buna gerek olmadığını zaten frenin boşaldığını fren hirdoliğinde herhangi bir eksilme olmadığını söyledim.Neyse aracı fren testine soktuk frende hiçbir sıkıntı yok sadece balatalar sertleşmis isterseniz değiştirelim dediler.Balatalar değişti fren testiyle beraber 170 tl ödedim çıktım.Sonra aynı sorun devam etmeye başlayınca başka bir ustaya gittim o da frenler hava yapmıştır diyerek dört tekerden frenin havasını aldı.Sonra fren düzeldi.Gayet de iyi tutuyordu.İstanbul'da Habipler mevkiinde ışıklara yaklaşırken birden frenin boşaldığını hissettim bir kaç kere ard arda bastım fren tamamen boşalmıştı az daha bir araca arkadan çarpıyordum.Allahtan yavaş gidiyordum el frenini çekerek aracı zar zor durdurabildim fena korkmuştum hızlı gitseydim durdurmam imkansızdı.Daha sonra bir araştırma yaparak aracı sanayide sadece fren işiyle uğraşan bir yere çektirdim.Usta fren ana merkezi bozulmuş değişecek dedi.120 lira ana merkeze verdim hidrolik değişti.Toplamda 250 liraya sorunu hallettim.Siz siz olun fren bakımlarını doğru dürüst bir yerde yaptırmayı ihmal etmeyin.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun benim için en önemli şey fren araç gitmese de olur canıma malıma zarar vermez fakat giderde durmaz ise Allah muhafaza herşey olabilir. Euromaster servislerde malzeme dahil fren hidrolik değişimi 110 TL

Mustafa0037

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ana fren merkezi değişecek

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeşim senin arka fren kampanasını tornalamışlar..
o da zamanla ana fren servosunu bozmuş...

benimkini de öyle yaptılar...))

bir adet arka fren kampanası ile
18 mm lik orjinal fren balata iticilerine ihtiyacım varda param yok )))

TÜVTÜRKTEN FRENLERDEN KALINCA SAKIN FREN KAMPALARINI TORNALATTIRMAYIN...BUNU ANA FREN SERVOSU BOZULSUN DİYE YAPIYORLAR..SADECE BALATALARI DEĞİŞTİRİN GELİN..