Fren Balatası ve Disk değişimi!!!

ismailcosgun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2017 Clio aracımın balataları 13.300 km de ötmeye başladı. Mais bayrampaşa servisine götürdüm. Servis karşılamasında %20 indirimli yaz kampanyası ile 270 TL fiyat verildi. 13.000 km çok az değil mi, bu km de balata mı biter diye itiraz ettim. Müşteri Temsilcisi kullanıma göre 15 bin km kadar gider dedi. Zamanım olmadığı için değişimi kabul ettim. 2 saat sonra mesaj attılar aracı almaya gittim. Veznede ödeme tutarı 34 TL çıktı. Bana fiyat veren MT' de şaşırdı. Aracın az km de olduğu için Renault'un garanti kapsamındaki araçlara bu şekilde indirimler yapabileceğini söyledi.

ugir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ANADOLU yakasında işin erbabı uygun fıyat veren tanıdıgı olan varmı?
fren disk ve balata değiştirme zamanı geldi

mso

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2017 Clio aracımın balataları 13.300 km de ötmeye başladı. Mais bayrampaşa servisine götürdüm. Servis karşılamasında %20 indirimli yaz kampanyası ile 270 TL fiyat verildi. 13.000 km çok az değil mi, bu km de balata mı biter diye itiraz ettim. Müşteri Temsilcisi kullanıma göre 15 bin km kadar gider dedi. Zamanım olmadığı için değişimi kabul ettim. 2 saat sonra mesaj attılar aracı almaya gittim. Veznede ödeme tutarı 34 TL çıktı. Bana fiyat veren MT' de şaşırdı. Aracın az km de olduğu için Renault'un garanti kapsamındaki araçlara bu şekilde indirimler yapabileceğini söyledi.

Arkadaşlar iyi günler.
2012 Clio 4 sahibiyim. Aracım 15.000km de balataları ötmeye başlamıştı, servise götürdüm normal deyip değiştirmişlerdi. Garantisi bitene kadar serviste bu periyotta değişimini yapmıştım. Fakat garantisi bittiğinde sanayideki tanıdık servise bu kadar sık değiştirmenin normal olup olmadığını sordum. Diski ve balataları söktüğünde verdiği cevap beni çok şaşırtmıştı.
Balataların diske küçük olduğunu söyledi. Ben de o zaman RENAULT a mail atarak "böyle bir şeyin cevabını merak ettiğimi" sordum. 3sene geçti bu konuyla ilgili dönen olmadı.
Clio 4 ü çok severek kullanıyorum, sadece balataların ve diskin bu durumu beni şaşırttı.

suleymanyirmibes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar benim frenlerle ilgili problemim var yardimci olursanız sevinirim izmit te ikamet ediyorum fluence 2011 edc aracimvar ilk başlarda abs hemen devreye giriyordu hidrolik yağ ilave yaptik sonra sürekli hava yapmaya başladi havasını aldiriyorum 3 gün hiçbirşey yok 3 güne kadar pedal dibe iniyor fren kalmiyor ana gren merkezini değiştirdik yine aynı şey oldu ön balata disk arka balata değişti yine aynı devam wetenhavs mu nedir ondan dedi birisi 10 usta o yapmaz yaksa ses gelir dedi abs beyninden dediler sipariş verdik abs beyni 3 gündür tok söktüler şimdide yağ bir günde bitiyor ilave yapiyorum hava yapiyor aliyorum abs beyninded de değilse yakacam artik arabayi izmitte usta filan yok tüm firencileri gezdim lütfen başina gelen varsa yazsin

ugir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba;

orjınal bosh marka ön diskler ve ön balatalar taktırdım ve artı ıscılık 500 tl verdım.
bılgılerınıze.

boshcarservıste yapıldı ıslem.