Fren Diski Oyulması (çizilmesi)

brkburak0

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar, 1 ay önce disk ve balatalari değiştirdim. Uzun yol olarak Antalya'ya gittim geldim, gerisi İstanbul şehir içi. Kisaca Sağ ön disklerde oyulmalar olmus, hafif hızlı fren yapınca ufak gelen cizirtidan anladım. Baktığımda sol tekerde hiç pürüz yok iken sag disklerde oyulmalar meydana geldiğini gördüm. Balatalar ile disk arasına taş veya kum girip sıcaktan yapışmış olabilir mi? Bundan dolayı dalgalı bir yüzey olmuş olabilir mi? Servis ile ilgili bir durum mu? Ne yapmam gerekir?

Teşekkürler

Son düzenleme:

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arıza sayılabilecek disk yüzey pürüzleri hatalı balata, hatalı disk, araya sert cisim girmesi, disk sıcakken soğuk su tutulması gibi nedenlerden kaynaklı olabilir. beklenenden hızlı oyulma varsa servise uğrayın kontrol etsinler, teste çıkın, ani frende titretme var mı bakılsın. kafanız rahat eder

brkburak0

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün arabanın bakımı ile disk ve balatalarını değiştirdiğim yere gittim. Sorunun balatadan olduğunu söylediler, aldığım yerde ses yapıyor diyerek yeni bir balata ile değiştirdim. Sorunun çözüldüğünü söylediler bakalım

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Bugün arabanın bakımı ile disk ve balatalarını değiştirdiğim yere gittim. Sorunun balatadan olduğunu söylediler, aldığım yerde ses yapıyor diyerek yeni bir balata ile değiştirdim. Sorunun çözüldüğünü söylediler bakalım
Disk te oyuk kaldı o zaman [emoji848] onun için ne dendi